Jak na věc


tahák online škola ekonom

Tahák do kuchyně: Převody jednotek

    Připravili jsme pro vás kuchařský tahák, který vám poradí, jak odměřovat suroviny třeba na lžíci. A nejen to, získáte i přehled měrných jednotek, které se u nás sice tolik nepoužívají, v zahraničních receptech se s nimi ale setkáte velmi často.
    1 hrnek =170 g hrubé mouky155 g polohrubé mouky135 g hladké mouky170 g krupice200 g moučkového cukru220 g krystalového cukru125 g kakaa300 g soli220 g bramborového škrobu250 g másla
    Stačí krátká sukýnka, nejlépe nad kolena jakéhokoliv typu. Džínová, látková, volnější, uplná to je zcela na vás. Tahák jakékoliv velikosti, pokud se jedná o větší tahák tak je lepší ho udělat na šířku, položte těsně pod sukni a olepte izolepou (pokud nemáte na sobě silonky).
     Neprůhledné pravítko a pár samolepek postačí na celkem slušný tahák, na který se vejde podstatná část testu...drobným písmem.
    Pokud máte psát písemku na celou hodinu a od předešlé hodiny vám zůstala popsaná tabule určitě jí nemažte a mezi popsanou tabuli připište pár poznámek či vzorečků. Z 90% si učitel po příchodu do třídy nevšimne že na tabuli je něco co tam být nemá a pokud jo neví kdo je vyníkem.


Stačí se přihlásit nebo registrovat

    Tahák pod páskem je velmi účinnou zbraní proti učitelům a příprava zabere jen pár minut. Pokud už nevíte kam schovat tahát, tak toto určitě zabere. :-)
    Tahák na etiketě je velmi efektivní způsob, jak uspět u testu. Příprava je trošku delší a složitější, ale výsledek stojí opravdu za to. Nalezl jsem i suprové video, kde uvidíte, přípravu krok po kroku.
    Tahák větších rozměrů od firmy Komoestas :-D Princip je velmi jednoduchý a vyrobit ho dokáže opravdu každý. Stačí pouze tvrdý papír na který se nalepí tahák a hřebík, kterým se tahák přpevní k lavici:-) Ukázka ve videu:
    Taháček si napiš na kousek papíru a průhlednou izolepou si ho přilep na sedátko od židle tak aby jsi na něm měla stehna. Pak při písemce jen dáš stehna od sebe a čteš :)
    Sestavili jsme pro vás tři tabulky, které vám poradí, jak odměřovat běžné suroviny pomocí hrnku, lžíce a lžičky. Mezi běžné suroviny jsme vybrali mouku, krupici, cukr, máslo, škrob, sůl a kakao.
    1 polévková lžíce =11 g hrubé mouky10 g polohrubé mouky9 g hladké mouky11 g krupice12,5 g moučkového cukru14 g krystalového cukru7,5 g kakaa18 g soli13 g bramborového škrobu15,5 g másla


Jak jednoduše vytvořit tahák na etiketě

    Málo známý, ale velmi zajímavý je tahák na gumičce. Pokud je gumička v původním stavu, absolutně nelze zjistit, že je na ní tahák. Nalezl jsem i video, které vám vše ujasní. :-)
    V současné době, kdy většina z nás alespoň trochu rozumí angličtině, není nezvyklé hledat inspiraci pro vaření na zahraničních webech a blozích, které píší především Britové a Američané. V takových receptech se málokdy setkáte s našimi gramy a mililitry, mnohem častěji se zde používají hrnky, lžíce a lžičky. Množství surovin se ale neodměřuje ve zmíněných nádobách, nýbrž ve speciálních odměrkách o daných objemech. Pokud náhodou recept uvádí hmotnostní údaje, často to stejně nejsou gramy. Místo nich (anebo jako doplněk k nim) se používají libry, unce a případně ještě galony. Převody těchto jednotek na gramy, litry či mililitry uvádíme v následující tabulce včetně jejich anglických názvů a používaných zkratek.
    Miluji vaření mobilní aplikace je jedna z nejobsáhlejších aplikací na českém trhu. Na nic nečekejte a stahujte nekonečnou zásobu receptů do vašeho mobilu!


Džezva na 3 šálky - nerez - Korkmaz

    1 čajová lžička =3,5 g hrubé mouky3 g polohrubé mouky3 g hladké mouky3,5 g krupice4 g moučkového cukru4,5 g krystalového cukru2,5 g kakaa6 g soli4 g bramborového škrobu5 g másla
    Uvedli jsme, že vás naučíme odměřovat množství surovin pomocí kuchyňského nádobí. Jistě vás ale napadne, že není hrnek jako hrnek, zatímco hrneček na espresso může mít objem klidně pouhých 50 ml, moderní hrnky na čaj nebo slabou kávu mají půl litru. Stejné je to se lžícemi, lžíce po babičce bude možná i dvakrát větší než ta, kterou jste nedávno koupili v sadě příborů. To je také důvod, proč vám některé recepty nevyjdou podle vašich představ. Pokud pečete buchtu podle hrnkového receptu, ve kterém se suroviny odměřují pouze jedním kusem nádobí (nejčastěji právě hrnkem), nezáleží tolik na jeho velikosti, poměry mezi jednotlivými ingrediencemi zůstávají zachovány. Jakmile se ale nakombinuje více měrných jednotek (např. hrnek a lžíce), je třeba mít tu správnou velikost, jinak hrozí, že výsledek vašeho snažení nebude ideální. Doporučujeme změřit objem vašich hrnků, lžic a lžiček a ty, které odpovídají následujícím hodnotám, používat k odměřování surovin.


Servírovací lžíce na dorty - Korkmaz

    tento typ ťaháku ešte nemám odskúšaný spravil som to iba raz na angličtine keď sme mali písomku zo slovíčok ale vyšlo to :P na jeho výrobu stačia len 2-3 minutky
    V angloamerickém prostředí se lze setkat i se zvláštnostmi, jako je „butter stick“. Míru „tyčinka másla“ si můžete představit jako kostku másla, jen s tím rozdílem, že v USA se prodává máslo v menších baleních, zmíněných „tyčinkách“. Pokud se v receptu setkáte s tímto údajem, vězte, že jedna tyčinka másla odpovídá 113 gramům.
    Zkoušek a písemek je ve škole plno. Jednou metodou jak v písemce obstát, je i vytvoření nenápadného taháku.
    Mnoho lidí používá ověřený tahák v pouzdře, ale když vyučující požaduje sklidit věci i s pouzdrem z lavice, co s tím?


Návody na taháky - jak přelstít učitele - Všichni Všem

    Super tahák nejen pro holky. Tento tahák je super. Stačí si napsat na papírek to co potřebujete a pak už jenom čtete jako ze sešitu. Použité a výroba tohoto taháku je jednoduchá. Tento typ taháku je vhodnější spíše pro menší taháky (lepší manipulace). Na papírek si napíšete to co potřebujete a pak jen přilepíte zevnitř trička izolepou. Tento tahák je výhodou hlavně pro slečny s dlouhými vlasy. Stačí si vlasy přehodit na stranu a opisovat. Nejde přes ně nic vidět a není to vůbec nápadné. Tahák mám odzkooušený a opravdu to funguje :) Přeji hodně štěstí při opisování :)
    úvodný obrázok nevyzerá dobre ale to som robil narýchlo a ešte som to aj naopak nalepil ale je len taka informačná fotka
    Jelikož dnešní učitená na středních školách neřeší moc mobili, tak je dobre si udělat tahák do mobilu. Buď formou fotky či poznámek. ;o)
    Můj osvědčený způsob. Tento tahák je dobrý hlavně na vzorečky z matiky, fyziky, atp... Příprava zabere asi 10minut práce. Mám odzkoušeno, že učitelé hledají papírky a tahák v propisce vůbec nezaznamenají.
    Pokud sedíte u okna, je tohle akorát pro vás. Stačí, když si napsaný tahák nalepíte, nebo postavíte na okno a zatáhnete žaluzie. Poté je tahák neviditelný a stačí, když pootočíte žaluzie a tahák je na světě. Pak už stačí štěstí, trochu nenápadnosti a testy budou za 1
    Je to jednoduchý a osvědčený tahák, ale funguje pouze u kalkulačky s krytem. Bohužel lze použít jen u početních testů či prověrek. Protože u jiných by to bylo dost podezřelé:D:D


Přidávat recepty mohou pouze přihlášení uživatelé.

    Rozhodli jste se upéct dort nebo řezy, připravili si všechny ingredience, ale ouha – kuchyňská váha odmítá spolupracovat. Co teď? Nemusíte se vzdávat a běžet do cukrárny, množství surovin je možné odměřit i s pomocí běžného kuchyňského vybavení.
    tento ťahák odporúčam každému lebo je ľahké a rýchle ho vyrobyť stačí naň len pár minút a zatiaľ mi vždy vyšiel dúfam, že aj tebe pomôže pri každej písomke
    Mysleli jste si, že tahák, který přesahuje velikost A4, nelze nikam shovat? Tak to jste na omylu. Stačí trošku šikovnosti a vytvoříte si krásnou pomůcku. Tento tip, jsem nalezl brouzdáním po internetu a hodnotil bych ho za velmi kvalitní. :-) Autorovi dávám palec nahoru. :-)
    Máte dlouhé kalhoty, které si ohýbáte? Využijte toho na vhodné místo na schování taháku. Stačí, když budete mít napsaný tahák na papírku, který vložíte do mezery mezi nohavicí a složenou částí. A pak už můžete z taháku číst jako z otevřené knihy

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00