Jak na věc


třídní kniha ke stazení

pouze1250Kč za rok pro celou školu

    Vánoce, když se k nám blíží, andělský duch se do třídy vplíží, společně se obdaříme, úsměvem tvář rozzáříme. Malá drobnost potěší každého z nás na duši. Nadšení v očích i v srdcích máme, když punčochy si otvíráme. o co tedy jde a proč? Vedu své třídy k tomu, že předvánoční období je časem radosti a nadílek.  Víme, že k nám dojde Mikuláš, čert a andílek, ale že máme možnost, se takovými pomocnými...
    Učitel v přehledném prostředí zadá učivo, docházku a pokud chce, i domácí úkoly. Vedení školy má okamžitý přehled o dění na škole. Už žádné počítání čárek, zaškrtávání políček nebo hledání ztracené třídní knihy. Všechny údaje stačí zapsat pouze jednou.
    Školní kolektivy mohou mít stejná trička, mikiny, pláštěnky, nebo kšiltovky. Možná máte i jiný jednotící a poznávací prvek. My máme nově a poprvé čepice.
    Třídní kniha je provázána s Rozvrhem, Suplováním, tematickými plány, známkami, omluvenkami. Vše, co školy budou v budoucnu používat, máte k dispozici již dnes.
    Už se mi párkrát stalo, že na mě byl vznesen dotaz: „Kači, jak mám vybrat školku?“ Snažila jsem se pak  při odpovědi jen vycházet z vlastní pedagogické praxe a zkušenosti. Protože nejsem žádný expert.


Reporty pro inspekci a archivaci

    Hotovou třídní knihu můžete kdykoliv exportovat do PDF a archivovat na CD. Lze ji samozřejmě i vytisknout ve stejném tvaru jako dosavadní papírové třídní knihy a podepisovat, ale není to nutné. Dle zákona mohou školy vést dokumentaci elektronicky. Na školách, které elektronickou třídní knihu již používají, na papírové formě inspekce netrvala.
    Vše, co zadáte, si můžete vytisknout. Výsledkem Vaší práce bude přesně stejná třídní kniha jako dříve a inspekce Vás pochválí. Avšak při používání ETK má tato práce mnohem větší význam než pouze zaprášený papír v archivu ve sklepě. To, co zadáte, ať už známky, učivo nebo docházku, okamžitě vidí rodiče na internetu nebo v mobilu. I vzorné dítě může čas od času postihnout problém, který se dá snadno vyřešit, pokud se podchytí na počátku. Používání ETK není o tom "být moderní", ale o tom, aby učitel mohl dělat to, co umí nejlépe, a co by měl dělat především: učit a vychovávat děti.
    Ráda bych Vám představila volně dostupnou aplikaci, která Vám umožní snadné hlasování. Jedná se o mentimeter.com. Samozřejmě si musíte založit účet, což je otázka chvilky. A pak už jen napíšete potřebné otázky. Má i verzi placenou, kde nejste omezováni počtem použitých slidů. Jak tuto aplikaci využít? Někdy máme povinnost evaluace výuky, nebo po reakci posluchačů toužíte sami. Stačí vložit...


Pozvánka "Aktovka - žluté pozadí"

    Učivo, absence a docházku můžete zadat i v mobilní aplikaci. Nemusíte mít ve třídě ani internet / wifi, údaje se odešlou hned, jak se k wifi přihlásíte.
    Elektronickou třídní knihu je možno používat na tabletech a telefonech. Aplikace funguje i bez internetu - po připojení k internetu se bezpečně synchronizuje. Více informací.
    Chápeme, že přechod na elektronickou třídní knihu je velké rozhodnutí, proto jsme věnovali zvláštní pozornost tomu, aby byla tato změna jednoduchá a plynulá. Elektronickou třídní knihu Vám připravíme tak, abyste si ji mohli nyní s několika učiteli vyzkoušet. Takto se můžete postupně seznámit s jednotlivými funkcemi a kompletně přejít na začátku dalšího měsíce nebo na začátku příštího školního roku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00