Jak na věc


těstíčko na obalování květáku

Desetitisíce receptů do vašeho mobilu a tabletu

    Vajíčka rozšleháme s mlékem, pak k nim přidáme mouku, strouhaný sýr a špetku soli. Hmotu pořádně promícháme a vložíme na chviličku odpočinout do lednice. Těstíčko je výborné nejen na kuřecí maso, ale i na ryby nebo žampiony.
     Obalování je tradiční způsob přípravy některých jídel. Obalovat můžeme v podstatě cokoliv – maso, ryby, mořské plody, zeleninu, houby, uzeniny a sýry. Obalovat se dá také různými způsoby.
    Potravina v trojobalu získá smažením zlatožlutou barvu. Obal chrání pokrm před přímým působením vysoké teploty. Maso zůstává po smažení křehké a šťavnaté. Pokud obalujeme sýr, aby se při smažení neroztekl, si pomůžeme jednoduchým trikem. Obalíme sýr dvakrát. Tedy jednou v mouce, ve vajíčku a strouhance a pak ještě jednou ve vajíčku a strouhance. Obal bude silnější a je menší pravděpodobnost, že z něj sýr vyteče.


Přidávat recepty mohou pouze přihlášení uživatelé.

    Maso naklepeme, osolíme, opepříme a přidáme bylinky podle chuti. Poté maso vložíme do misky, přidáme jogurt tak, aby bylo maso zakryté jogurtem. Necháme marinovat alespoň 2 hodiny, nejlépe však přes noc. Corn flakes rozdrtíme v mixéru nebo ručně. Poté maso obalujeme v rozdrcených lupíncích, které se na maso krásně nalepí díky jogurtu. Smažíme na olivovém oleji, můžeme ale také zapékat v pekáči v troubě. V troubě zapékáme asi 20 minut.
    Trojobal je  způsob úpravy pokrmů před smažením nebo zapékáním v roubě. Potravina se postupně obalí v hladké mouce, rozšlehaném syrovém vajíčku a strouhance, tzv. vídeňským způsob. Dalším krokem je smažení na rozpáleném oleji. Trojobal můžeme použít vícekrát a vyrobit tak silnější vrstvu. Tímto způsobem se nejčastěji připravuje např. maso, houby, sýr či zelenina. Do rozšlehaného vajíčka se obvykle dává sůl, směs je možné i libovolně okořenit a ochutit.
    Z bílků vyšleháme tuhý sníh, ke kterému pak přidáme mouku, pivo, cukr a žloutky. Dochutíme pepřem a solí. Těstíčko vyšleháme a dáme na chvíli odpočinout do lednice. Poté můžeme v něm obalit maso, ryby i mořské plody.


Gelová barva tuba (Black) černá 20 g - Food Colours

    Tempera jsou v těstíčku obalované a fritované kousky z jakýchkoliv ryb, mořských plodů nebo zeleniny. Na originální japonské těsto se používá rýžová mouka, v Evropě se nahrazuje moukou kukuřičnou nebo i pšeničnou. Mouka rozmíchává a ledovou vodou. To je podstata tempury, protože ledové těsto se rychle při smažení zatáhne a pak při smažení nenasákne olejem v rozpáleném oleji a stane opravdu maximálně křupavým. Hotové kousky se namáčí obvykle v omáčce z hustého vývaru, sójové omáčky a rýžového vína. Původ tohoto pokrmu je evropský.
    Mezi nejznámější způsoby patří obalování v trojobalu, těstíčku nebo temptuře. Těstíček je celá řada, stejně tak se dá obilná mouka nahradit kukuřičnou, nebo přímo kukuřičnými lupínky.
    Klasický trojobal se dá nahradit obalováním v těstíčku, neboli francouzským způsobem. Je to jiný způsob obalování potravin, které se dá připravit z mnoha zajímavých surovin. Na smažení můžeme použít pivní, sýrové, bramborákové, bez vejce i s vínem. Stačí si jen vybrat správný recept, a poté můžeme obalovat kuřecí či vepřové maso, ryby i zeleninu.
    Miluji vaření mobilní aplikace je jedna z nejobsáhlejších aplikací na českém trhu. Na nic nečekejte a stahujte nekonečnou zásobu receptů do vašeho mobilu!
    Žloutek vyšleháme s vínem, pak němu přidáme mouku a vytvoříme hmotu. Připravíme z bílků tuhý sníh, který vmícháme do hmoty. Poté osolíme a můžeme v těstíčku obalovat vybrané maso nebo ryby.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00