Jak na věc


týmy centrum holešov

Stává se z NHL bezkontaktní sport? Hokej se hodně změnil, přiznává tvrďák Gudas

    Chápu také, že pro řídící pracovníky je vzhledem k jejich mentalitě zaškatulkování lidí do mentálních rolí jedním ze způsobů jejich organizační práce. Je však třeba chápat i to, že řídit mentalitu lidí není zrovna etické a ani to není to, o co by měl lídr usilovat: řídící pracovník tak totiž vytváří mentální závislost lidí na své osobě, zatímco konečným posláním lídra je vytvářet nikoliv více následovníků, ale více lídrů.
    Vedoucí týmu při tom využívá svých komunikačních schopností, dovedností při motivaci lidí, dovedností v práci s emocemi, umění delegování, zkrátka nejméně všeho toho, o čem jsme si v kapitolách o vedení lidí psali.
    Jedním ze základních úkolů vedoucího týmu je a) přesvědčit příslušníky týmu o důležitosti uvedených sedmi skutečností, a to jak vzhledem k poslání týmu, tak i jeho efektivitě a za b) naučit členy týmu efektivním vzorcům chování, které jsou v rámci daných hodnot a přesvědčení.
    Asi jste si všimli, že jsem se v kapitolách o vedení lidí vůbec nezmínil o týmových rolích, které jsou oblíbeným předmětem mnoha manažerských knih. Určitě jste se s nimi setkali: finišizér, inovátor, organizátor, ... Na rozdíl od pracovních funkčních rolí popisují spíše individuální mentální postupy, které jsou nutné nebo žádoucí pro rozhodování či řešení problémů.


Kouzelník Dacjuk nevylučuje návrat do NHL. Vrátí se do Detroitu?

    Ukázali jsme si, že pokud daná skupina lidí nebude přesvědčena, že tyto hodnoty jsou důležité a nezabuduje-li je svým praktickým chováním do svého života, pak se nemůže nazývat týmem.
    V Bridgestone NHL Winter Classic 2020 se proti Dallas Stars postaví Nashville Predators. Účast Stars, kteří budou hokejový svátek hostit na Cotton Bowl Stadiumu, je známa už od 1. ledna. Jejich soupeř, Predators, byl oznámen v pátek, 25. ledna. Pro oba týmy se bude jednat o první zápas pod otevřeným nebem.
    Představte si, jaké by to bylo, kdybyste na svém pracovišti dostali roli například organizátora, nebo kritika a ostatní role by vám byly upřeny. Nevím, jak vy, ale já říkám fujtajbl: jedinci je tím de facto upřeno právo projevovat se - a dokonce i vyvíjet se - jako celistvá a harmonická bytost.
    Tato logická úroveň je, vzhledem k naší definici vedení lidí, první a základní úroveň vedení. Na této úrovni by měl vedoucí týmu zabezpečit společné týmové hodnoty, přesvědčení a kritéria, a to ty, která jsou pro tým nutné. Takových pro tým důležitých věcí jsme si identifikovali sedm:


Je dobré vidět, že se jim daří, říká na adresu svého bývalého zaměstnavatele Tavares

    Jsem přesvědčen , že pokud uvedené znalosti nakonec přetvoříte do své praktické činnosti při vedení týmů, projeví se nutně v kvalitě týmu a jeho konečných výsledcích.
    Vedení týmů a sebevedení lídra jsou dva nejčastěji se vyskytující případy vedení. Jelikož pomalu začínáme uzavírat kapitoly o vedení lidí, začneme v této kapitole se shrnutím toho, co se týkalo vedení týmů.
    Doufám, že z předchozích kapitol zřetelně vystupuje, že tým je podstatně jiná entita, než skupina, nebo komunita . Doufám také, že jste nahlédli, že vybudování opravdového týmu je o mnoho těžší, než dát dohromady skupinu lidí. Uváděli jsme si, a znovu to podtrhuji, že v určitých kontextech není příliš efektivní budovat tým; stejně tak, jako není efektivní jít s dělem na vrabcem; stačí-li k tomu vzduchovka za pár stovek. Jsou to zejména situace, když úkol je málo strukturovaný, dobře definovaný a statický, úkol, pro jehož dosažení stačí vykonávat přesně předem definovanou činnost, úkol, pro jehož dosažení není třeba lidi vést, stačí je jenom dobře řídit.


Utkání hvězd NHL 2019: Pacifická divize vždy ve finále, letos může zapsat třetí triumf

    Nezařadil jsem to do kapitol o vedení lidí z důvodu, že jsem přesvědčen, že přiřadit konkrétnímu člověku nálepku jedné ze sedmi, osmi či devíti v literatuře popisovaných mentálních rolí je pro rozvoj jednotlivců v týmu a tedy i pro rozvoj celého týmu nezdravé a omezující.
    Brankář Marek Mazanec se vrátil z prvního týmu Rangers na farmu v nižší AHL do Hartfordu. Někdejší gólman Nashvillu byl povolán před týdnem, ovšem ani při třetí pozvánce do klubu z Manhattanu nedostal šanci rozšířit 31 odchytaných zápasů v NHL. V aktuální sezoně zapsal v AHL 15 startů.
    Je však bláhové usilovat pouze o změnu všeho, kromě sebe samotného. Vše, o čem zde píšeme, vychází z filozofie transformačního vedení: je třeba si nejen připustit, že i lídr se v průběhu vedení ostatních může měnit, ale zároveň o změnu sebe sama aktivně usilovat. Pokud se tomu budete bránit, nebo pokud o to nebudete aktivně usilovat, takové vedení týmů, o kterém zde píšeme, se vám nepodaří.
    Jsem přesvědčen, že v rámci tohoto konečného poslání lídra, je daleko lepší vycházet ze základních čtyřech rolí (inteligencí) kterými je každý člověk obdařen pro naplnění svých základních lidských potřeb a zároveň vycházet z daného kontextu.


Ondřej Kaše zapsán na listinu zraněných

    Brankář Bostonu Bruins Tuukka Rask utrpěl v sobotním utkání svého týmu proti New Yorku Rangers otřes mozku. Na konci první třetiny, v čase 18:32, jej trefil ve velké rychlosti český útočník Filip Chytil, který zároveň srovnával skóre utkání na 1:1. Raskovi museli pomoci z ledu spoluhráči. Mezi třemi tyčemi jej nahradil Jaroslav Halák.
    Brankář New Yorku Rangers Henrik Lundqvist dosáhl v noci na neděli, 20. ledna, na 446. výhru v kariéře. Ve statistice výher (mezi brankáři) se tak osamostatnil na šestém místě před Terry Sawchukem. Lundqvist v utkání svého týmu na ledě Bostonu Bruins zaznamenal celkem 27 úspěšných zákroků. Za svou kariéru má v 840 zápasech bilanci 446-287-90.
    Ondřej Kaše v letošní sezoně dohrál. Útočník Anaheimu se minulý týden zranil v utkání proti Minnesotě, vedení Ducks posléze oznámilo, že Kaše musí podstoupit operaci ramena. Doba léčení je odhadována na pět až šest měsíců. Někdejší hráč Chomutova v letošním ročníku NHL nastřílel 11 branek.
    Český útočník Anaheimu byl zapsán na listinu zraněných. Neobjevil se už v minulém utkání Ducks proti New Jersey a určitě se neobjeví ani v nedělním duelu s New York Islanders a ve středu proti St. Louis. Důvodem je zranění v horní části těla.


Petr Adler: NHL si se svými odbory zatím nevjela do vlasů, oznámil Gary Bettman

    Kanonýr Washingtonu je od středy nejproduktivnějším ruským hráčem všech dob. Capitals sice posedmé za sebou prohráli, Ovečkin ale navázal na úterní hattrick dalším gólem (37. v sezóně) a celkovým zápisem 1179 bodů vyrovnal na prvním místě v historickém bodování Rusů Sergeje Frjodorova. Jelikož dal Ovečkin víc gólů, je už teď fakticky nejlepším Rusem v NHL všech dob. Na 1179 bodů potřeboval 1053 zápasů, o 195 méně než Fjodorov.
    O týmech jsme si vysvětlili, že při svém vývoji zákonitě procházejí určitými charakteristickými a od sebe dobře odlišitelnými etapami. V každé z etap se před týmem objevují k překonání jiné výzvy a problémy. Vzhledem k těmto výzvám a problémům, které je třeba řešit a vzhledem k týmovému kontextu, zejména jeho stávající kultuře, musí vedoucí týmu, má-li být efektivní, volit poněkud jiný styl vedení. Je zřejmé, že vedoucí týmu, který a) umí vnímat týmovou realitu a zvláště emocionální realitu týmu, b) umí jí správně vyhodnotit a za c) umí této realitě přizpůsobit svůj styl, bude obecně mnohem úspěšnější a efektivnější , než vedoucí týmu, který byť i v jediné z těchto tří věcí není příliš dobrý.
    Harry Hyland z Montrealu Wanderers se zapsal do historie NHA (předchůdce NHL) jako hráč, jenž v jednom utkání nasázel osm branek. V NHL se to ještě nikomu nepovedlo, nejblíže byl o sedm let a čtyři dny později Joe Malone, jenž skóre soupeře zatížil sedmkrát.


Práva na Kubalíka získalo Chicago

    Z dlouhodobého pohledu jsme si ukázali, jak je pro tým důležité, aby tým nakonec fungoval jako vnitřně si neodporující celek, aby to byl integrovaný tým.
    To jest citlivě vnímat, zda v daném konkrétním případě rozhodování nebo řešení problému jsou v týmu zastoupeny všechny čtyři inteligence (fyzická, emocionální, mentální, a duchovní) a tomu odpovídající role - činnosti (žít, milovat a být milován, poznávat, nechávat odkaz). Nejsou-li, pak by je měl vedoucí týmu osobně doplnit (a nikoliv někoho nutit, aby to udělal). Dále by měl členy týmu učit (a naučit) i jiným, než individuálně preferovaným mentální vzorcům s konečným cílem, že tým nakonec toto ad hoc rozdělení a doplnění mentálních rolí bude umět sám.
    Chápu, že každý z nás má poněkud jiné mentální procesy, chápu, že každý z nás je v nich poněkud jinak dobrý. Je však třeba chápat i to, že je to často podmíněno okamžitým kontextem: to, že v dané situaci je mi milejší kritizovat, nebo to mi to zrovna jaksi sedne, neznamená, že v jiné situaci nemohu být kreativní a hravý.


Ryan O’Reilly: Jsem přesvědčený, že s Blues do play-off postoupíme

    Této vnitřní integrace vedoucí dosahuje, jak jsme si ukázali, tak, že a) dává do celku všechny potřebné věci, b) uvádí do vzájemného souladu kontext a vnitřní složky týmu, c) buduje synergii mezi složkami týmu. Při této činnosti je užitečné vzít do úvahy model logických úrovní týmu a techniku sladění logických úrovní týmu.
    Pro české fanoušky se zajímavá výměna upekla mezi Los Angeles a Chicagem. Blackhawks získali z Kalifornie práva na útočníka Dominika Kubalíka, který aktuálně hraje za švýcarský celek HC Ambrì Piotta. Dostane český útočník brzy šanci vybojovat si místo v NHL?

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00