Jak na věc


synonymum

Synonyma pro jednotlivé slovní druhy

    Co je synonymum? Synonymum definice; jedná se o slovo, které zní jinak, přesto má shodný nebo podobný význam. Přestože synonymum má podobný význam, lze u dvou synonym najít menší významový rozdíl. České označení synonyma je slovo souznačné.
    Slova, případně slovní spojení se stejným nebo velice podobným významem, například hezký - pěkný. Shodný význam vlastnosti nebo jevu je vyjádřen trochu jinak a dá se podle potřeby v rozhovoru nebo textu vzájemně zaměňovat. Možnost záměny slov ovšem závisí na obsahových souvislostech, protože některá synonyma jsou si sice významově hodně podobná, ale nejsou úplně stejná.
    Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.
    Synonyma též slova souznačná, jsou slova nebo slovní spojení se vzájemně stejným nebo podobným významem, která lze za určitých okolností zaměňovat. Dodávají jazyku bohatství, umožňují jemné odstínění významů v závislosti na kontextovém a stylistickém zabarvení. Pokud k jednomu jevu existuje více synonymních výrazů, vytvářejí tzv. synonymickou řadu. Za jádro takové řady se považuje nejvíce stylisticky i emocionálně neutrální výraz.


Hledat synonyma slov - Rychlé hledání synonym slov v online slovníku. Slovník obsahuje více jak 13 500 synonym....

    Tezaurus (thesaurus nebo tesaurus) je v této souvislosti označení pro slovník synonym. Bývá ve formě programu jako součást editorů typu Microsoft WordTM nebo OpenOffice.org
    Klíčová slova: synonymum, význam slova, pojem, informace, Český jazyk, přesný výraz, definice, význam pojmu, termín, vysvětlení, heslo, Synonymum, wiki, Český jazyk, formulace
     Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.czVelmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Synonymum s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00