Jak na věc


syndrom neklidných nohou

Kolekce čajů v plech. kazetě MODRÉ VÁNOCE

    U pacienta, který má krevní sraženinu v noze, elastické kompresní punčochy pomáhají udržet tekutinu od sdružování (shromažďování) kolem kotníku (edém). Elastické kompresní punčochy jsou vyrobeny ze speciálního elastického materiálu. Jsou velmi těsné v kolem kotníku a postupem nahoru se těsnost punčochy zmírňuje. Tato těsnost (komprese) pomáhá svalům nohou vytlačit tekutinu zpět ve správném směru, zlepšuje krevní oběh a zmírňuje bolest. Měli byste začít nosit tyto punčochy co nejdříve poté, co vám byla diagnostikována trombóza a měli byste pokračovat v  nošení po dobu nejméně 2 roky.
    Trombofilik.cz není odpovědný za jakoukoli radu, průběh léčby, stanovení diagnózy nebo jakékoliv jiné informace, služby nebo produkty, získané prostřednictvím těchto stránek.
    Klinefelterův syndrom není onemocnění jako takové, ale jde o vrozenou genetickou poruchu, jejíž podstatou je nadbytečná chromozomální výbava. Syndrom není označován za nemoc, ale za soubor několika typických příznaků vyskytujících se u této poruchy. Za normálních okolností má každá buňka lidského těla ve svém...


Přihlásit se k odebírání zpravodaje

    Hluboké žíly dolních končetin mají nepatrné chlopně, které řídí směr průtoku krve a pomáhají pumpovat směr nahoru směrem k srdci. Krevní sraženina v žíle dolní končetiny může způsobit zánět a blokuje tok krve, což způsobuje poškození těchto chlopní. Jsou-li chlopně poškozeny, mohou se stát netěsné, nedomykavé, což způsobí stagnování tekutiny kolem kotníku a otok. Krevní sraženina, která je ne zcela vyléčená, může také blokovat průtok krve. Toto způsobuje bolest, otok, a někdy i začervenání končetiny. Se zhoršováním se posttrombotického syndromu, nedostatečný průtok krve v končetině může způsobit vředy, které může být obtížné léčit.
    Váš zdravotní stav vždy konzultujte se svým lékařem. Nikdy neignorujte radu lékaře, kvůli něčemu, co čtete na těchto stránkách nebo odkazovaných stránkách. Nikdy nespoléhejte na informace na těchto webových stránkách namísto vyhledání odborné lékařské pomoci.
    Posttrombotický syndrom se komplikovaně léčí a může výrazně omezit kvalitu života pacientů. Nejlepší co můžete udělat je snažit se zabránit vzniku této komplikace důslednou péčí o vaše žíly po prodělané trombóze.
    Někteří pacienti mají větší riziko vyvinutí posttrombotického syndromu než ostatní. Zde jsou faktory, které se uplatňují ve zvýšeném riziku vzniku posttrombotického syndromu:


ROZINKY černé RAW - sušené na slunci 250g

    Kompresní punčochy se vyrábí v různých silách (úrovních těsnosti). Tyto úrovně těsnosti se měří v milimetrech rtuťového sloupce (mm Hg). Chcete-li získat správnou úroveň těsnosti, aby se zabránilo posttrombotickému syndromu (30 až 40 mm Hg), budete potřebovat předpis od svého lékaře. Tyto punčochy dostanete v některých lékárnách nebo ve většině obchodů se zdravotnickými potřebami. Pracovníci prodeje by vám měli změřit nohu tak, že dostanete správnou velikost. Punčochy je třeba nosit přes den na postižené dolné končetině. Na noc se punčocha sundavá.
    V první řadě je důležité zabránit vzniku krevních sraženin – trombóz. Někteří pacienti mají vyšší riziko vzniku krevních sraženin, a to zejména pacienti v nemocnici, kteří měli nedávnou operaci nebo jsou upoutáni na lůžko. Pacienti jsou často vybaveni kompresními punčochami a protisrážlivými léky, již během pobytu v nemocnici a to i po propuštění do domácí péče. Pokud jste v nemocnici a nic z tohoto vám nebylo dáno, měli byste se zeptat svého lékaře, zda potřebujete prevenci trombózy. Vždy hlašte své trombofilie.
    Pod pojmem posttrombotický syndrom rozumíme soubor příznaků, které se mohou vyskytovat po prodělané žilní trombóze. Tento syndrom se může vyvinout až u poloviny pacientů, kteří prodělali hlubokou žilní trombózu.
    Prostřednictvím této stránky a odkazem na jiné stránky, Trombofilik.cz poskytuje všeobecné informace pouze pro vzdělávací účely. Informace obsažené v tomto webu, nebo na odkazovaných webových stránkách, nejsou náhradou lékařské nebo odborné péče.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00