Jak na věc


světová poštovní unie

Evropa a svět od konce I. světové války do světové hospodářské krize

     COBI-2493 Francouzský střední tank Somua S 35 bojoval jak proti německé armádě na jaře 1940, tak po kapitulaci Francie na německé straně jako kořistní výzbroj. Posádku tvořili 3 – 4 muži a byl vyzbrojen kanonem ráže 47 mm a lehkým kulometem.
     COBI-2508 Panzerkampfwagen IV byl německý střední tank vyvíjený od roku 1933 v Německu jakožto střední tank určený k podpoře pěchoty. Používal se po celou druhou světovou válku na všech evropských bojištích. V pozdějších verzích (F2/G/H) byl tank vyzbrojen delším kanonem ráže 75 mm, který umožňoval efektivnější boj s tanky protivníka. Tank sloužil ještě dlouho po...
    Cílem výstavy je propagace filatelie, rozvoj vzájemných vztahů a filatelistické kultury, spolupráce mezi filatelisty celého světa, prezentace kreativity a inovací při zpracování výstavních exponátů a také propagace virtuální filatelistické výstavy Exponet.
    V kolekci Druhá světová válka, označené jako "II WW", najdete modely vytvořené podle skutečných vozidel Druhé světové války, ať už jde o tanky různých mocností nebo jinou techniku.


První světová válka, Ruské revoluce

     COBI-2507 Ferdinand byl těžký stíhač tanků vyráběný firmou Porsche a používaný německou armádou ve druhé světové válce. Poprvé byl nasazen v roce 1943 na východní frontě. Protože se u něj projevily určité nedostatky, byly přeživší stroje po bitvě u Kurska staženy z fronty a podrobeny přestavbě. Vylepšená varianta stroje pak dostala nové jméno Elefant.
     COBI-2496 Postavte si model německého těžkého tanku ničitele Panzerjager Tiger SdKfz 184, zvaného Ferdinand. Sestavený model má rozměry 28,5 cm na délku, 12 cm na šířku a 11 cm na výšku.
     COBI-2492 Postavte si model IS-3. Byl to sovětský těžký tank vyvíjený na konci druhé světové války a vyráběný v letech 1945 až 1954. Označení IS znamenalo Iosif Stalin.
     COBI-2497 Postavte si šestikolový lehce pancéřovaný obrněný automobil z výzbroje americké armády z 2. světové války. Sestavený model měří 20 cm na délku, 9 cm na šířku a 9,5 cm na výšku.
     COBI-2512 První tank nazvaný 7TP (7–Tonowy Polski) byl vyroben na jaře 1935. dw - s dvěma věžemi vyzbrojen dvěma kulomety - vyráběl se od roku 1935, ve věžích byly instalovány kulomety Browning. Od roku 1937 probíhalo jejich přezbrojení na jednověžovou verzi s kanónem.


II WW PzKpfw V Panther Ausf. A, 490 k, 2 f

     COBI-2494 FV 4201 Chieftain byl v 60. letech a 70. letech jedním z hlavních bojových tanků Spojeného království. První prototyp byl dokončen v roce 1961. V době uvedení do služby v roce 1966 měl výkonný kanón a silné pancéřování, které žádný jiný tank té doby neměl.[1] Tank byl řidičem ovládán v leže na zádech, což umožňovalo omezení otřesů během jízdy v terénu.
    V pondělí 10. prosince 2019, u příležitosti 70. výročí Všeobecné deklarace lidských práv udělil spolek PANT  již podesáté cenu Jaromíra Šavrdy za svědectví o totalitě. Letošním laureátem se stal signatář Charty 77, dlouholetý před...
    Představujeme vám novou aktivitu IWitness v českém jazyce. Tato e-learningová výuková aktivita zkoumá fenomén vlivu cenzury a propagandy na svobodu slova na konkrétním historickém příkladu Československa v roce 1968.
    Představujeme vám novou aktivitu IWitness v českém jazyce. Tato výuková aktivita se věnuje událostem kolem Mnichovské konference a bezprostředně po ní a reflektuje změny v české společnosti a v politickém zřízení druhé republiky. ...
     COBI-2511 Postavte si model německého tanku PzKpfw V Panther, který je mnohými považován za nejlepší střední tank druhé světové války. Balení obsahuje 490 kostek stavebnice a 2 figurky.


ACTION TOWN Hasičská čtyřkolka 66 k, 1 f

    1. Západní fronta - bitva u Ypres 2, Specifika světového konfliktu 3, Východní fronta 4, Fronta na blízkém východě 5, Genocida Arménů 6, Vstup Itálie do války 7, Bitva u Verdunu 8, Ofenzíva na Sommě 9, Brusilovova ofenzíva 10, Úmrtí Františka Josefa I. 
    Druhý díl ilustrativní prezentace věnované první světové válce zahrnuje hlavní válečné události let 1915/1916. Prezentace je určena pro použití na středních školách, po malých úpravách a zestručnění ji využijete i na škole základní. Prezentace není vyčerpávajícm popisem válečných událostí, ale zahrnuje pouze hlavní historické milníky. Využijete ji jako ilustraci pro váš výklad.
     COBI-2499 Postavte si model amerického polopásového obrněného transportéru používaného během druhé světové války. Tento model ukazuje protiletadlovou variantu se 4 kulomety M2HB. Sestavený model měří 26,5 x 8,5 x 8,5 cm.
    Upozorňujeme učitele a žáky na speciál, který zpravodajský server Aktuálně.cz připravil pro své čtenáře. Nabízí mnoho cenných svědectví výrazných českých osobností a doprovodných materiálů vhodných do výuky (Události 1968, Invaze ...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00