Jak na věc


studené nohy v noci

Trpíte na studené ruce a nohy? Tyto osvědčené metody vám zaručeně pomohou

    Toto jednoduché řešení vám může poskytnou úžasné změny ve vašem stavu. Procházejte se bosí ráno po trávě. V těle se začne produkovat teplo a posílí se svaly v těle.
    Zelený čaj stimuluje krevní oběh v těle. Do tohoto zeleného čaje můžete ještě navíc přidat zázvor – takto ho pijte dvakrát až třikrát denně. Alternativně můžete namočit dva až tři čajové pytlíky ve vaně plné vlažné vody a nechat v ní namáčet svá chodidla.
    Jednou z nejčastějších přírodních léčebných metod na vlastnoruční zahřátí studených rukou a nohou je pomocí cvičení. Začněte denně cvičit po dobu alespoň jedné hodiny, aby byla vaše krevní cirkulace v normálu. Tímto navíc pomůžete nejen zahřát ruce a nohy, ale obecně pomůžete zdravému organismu. A jak se říká „ve zdravém těle, zdravý duch“.


Pro zdraví - Udělejte něco pro sebe

    Levandule patří mezi všestranné rostliny, které pomáhají od stresu, zlepšují spánek, a dokonce je užitečná i pro chladné končetiny. Dopřejte si hýčkání jako v lázních tím, že si přidáte do koupele levandulové lístky. Předtím, než je však přidáte do koupele, nechte je přes noc namáčet ve studené vodě. Poté už stačí jen relaxovat. Když si budete takovou koupel dopřávat před spaním, nejen že se vám zahřejí nohy, které by vám jinak bránily usnout, ale uklidňující levandule vám pomůže ke klidnému kvalitnímu spánku.
    Zázvor nejenom, že posiluje chuť pokrmů a předchází krevním sraženinám, ale také zahřívá tělo. Může být použit dvěma způsoby na léčbu studených rukou a nohou – první způsob je koupel v teplé zázvorové koupeli a druhý je pití horkého zázvorového čaje.
    Fajn jsou také teplé koupele (celého těla nebo jen nohou) a saunování. Po koupeli si nezapomeňte nohy pořádně osušit a ihned si vzít teplé ponožky (nohy musí zůstat v teple). Na zlepšení prokrvení se také využívá sprchování střídavě studenou a teplou vodou. Použít lze i různé ohřívače nohou či krémy. Pomohou i masáže nohou.


Dětské nemoci, očkování a prevence

    Studené ruce a nohy jsou výsledkem přirozené odezvy vašeho těla na udržení správné teploty, v některých případech však mohou indikovat nějaký skrytý zdravotní problém. Špatná cirkulace krve, cukrovka, extrémní chladno, podchlazení, omrzliny, stres, reakce na léky, Raynaudův syndrom, dlouhodobá práce s vibrujícími přístroji – to všechno jsou možné příčiny spojené s chladnýma rukama. Kromě chladů je možné, že budete cítit i otupělost, vaše kůže bude napnutá, mohou se vyskytnout otevřené vředy a brnění v končetinách. Zde je několik jednoduchých metod, jak přírodně vyléčit studené ruce a nohy.
    Další skvělou metodou je namočení chodidel v roztoku epsomové soli. Smíchejte okolo ½ čajové lžičky epsomové soli v lavoru s teplou vodou a nechte svá chodidla namáčet po dobu alespoň dvaceti minut. Nejen, že vám poskytne léčivé účinky, ale také vám dodá potřebný hořčík.
    Esenciální oleje z jalovce a eukalyptu posilují imunitní systém a zlepšují průtok krve. Přidejte pár kapek eukalyptového éterického oleje do nějakého rostlinného oleje a užijte tuto směs na masáže chodidel a rukou, abyste se zbavili chladu.
    Určitě se vyplatí zmínit se o tomto problému svému praktickému lékaři. Možná se nejedná o nic vážného, na druhou stranu může být příčina někde jinde. Pokud se jedná o stav, který se často opakuje, popřípadě končetiny bolí či brní, pak návštěvu lékaře zbytečně neodkládejte.


Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

    Masáž je skvělá metoda na léčbu studených nohou v noci. Masírujte svá chodidla teplým olivovým nebo sezamovým olejem, než se půjdete uložit ke spánku. Masírujte za pomocí palce a až skončíte, natáhněte na nohy bavlněné ponožky.
    Příčin může být více – například špatné prokrvování dolních končetin, poruchy nervového systému, stres, ale také některé nemoci (roztroušená skleróza, anemie, poruchy štítné žlázy, ischemická choroba dolních končetin, anorexie,…).
    Je to možná překvapivé, ale bobule jako borůvky a bobule hlohu mohou pomoci se studenýma rukama a nohama. Můžete k nim také přidat některé ingredience – cayenský pepř, česnek, nebo ginkgo bilobu – pro nejlepší výsledky.
    Nasypte okolo ½ čajové lžičky mletého cayenského pepře do vašich rukavic a ponožek a oblečte si je. Přítomnost kapsaicinové složky v tomto pepři zlepšuje krevní oběh v těle a pomáhá udržet ruce a chodidla teplá.
    Nejlepší způsob, jak se zahřát, je vyzkoušet koupel obsahující pálivé koření každý večer. Smíchejte 1 polévkovou lžíci mletého kmínu, zázvoru, cayennského pepře, černého pepře, skořice, oregana, šalvěje a rozmarýnu. Naplňte vanu horkou vodou a vložte všechno koření do cedníku pod tekoucí vodu.


Co dělat, pokud máte studené ruce a nohy

    V této souvislosti je třeba zmínit i tzv.Raynaudovu chorobu. Jedná se o poruchu krevního oběhu, která se projevuje tak, že v reakci na chlad se mění barva kůže (bílá až namodralá). Cévy se zúží, takže krev nemůže proudit. Příčina této choroby není známa. Častěji postihuje ženy, do rizikové skupiny patří ty, které užívají hormonální antikoncepci, jsou hubené, kuřačky.
    Patříte k těm, kdo má neustále ledové nohy, a to nejen v zimě? Říkáte si, jak je možné, že všem ostatním je teplo a vy neustále trpíte? Anebo se uklidňujete tím, že je jim také zima a jen to nepřiznají? Co vlastně ledové nohy způsobuje a kdo je touto nepříjemností nejvíce postižen? A nejedná se vlastně o nemoc? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.
    Omega-3 mastné kyseliny jsou velice nápomocné na pročištění cév a na udržení krevního oběhu v dobrém stavu. Zkuste konzumovat více a více potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny – mezi tyto potraviny patří například ryby jako makrela, losos, sleď atp.
    Co dělat, když člověku mrznou nohy? Tak určitě je dobré hodně chodit (nejlépe rychle), popřípadě aspoň cvičit s prsty u nohou (to lze kdykoliv a kdekoliv). Nohy by měly být stále v teple a suchu, důležité je nenosit těsné ponožky ani obuv. Nejlepší jsou ponožky z přírodních vláken. Obuv má být teplá, s dobrou izolací.


Kašel – přírodní tipy, jak jej bez chemie odstranit

    Trpíte vy či někdo z blízkých na ledové nohy? Pokud ano, kdy vás tento problém nejvíce postihuje? A jak ho řešíte? Máte nějaký osvědčený recept? Podělte se o své zkušenosti, rady a tipy s ostatními čtenáři.
     Většina pacientů může usnout jen těžko a nebo vůbec. Hlubokého zotavujícího spánku pak často není dosaženo vůbec. Mnoho pacientů trpících RLS-syndromem tak začíná nový pracovní neodpočinuto a nervózně. Jejich schopnost koncentrovat se postupně ochabuje a jejich pracovní výkon se zhoršuje.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00