Jak na věc


strom splněných přání plzeň

Jak poznáme, co vlastně pěstujeme

    V editoru vytvořený strom vytiskneme ve vysokém rozlišení na matné bavlněné plátno. Pak se plátno ořízne na formát o něco větší než je formát obrazu. Sestaví se napínací blind rám, do kterého se vloží zpevňující deska. Plátno se vycentruje na střed rámu. Následně se napne na blind rám a připevní k němu sponami. Nakonec se do rámu umístí háček pro zavěšení obrazu. Pokud se obraz vkládá do ozdobného rámu, pak je háček součástí ozdobného rámu. K zadní straně obrazu se připevní sáček s vypínacími klínky a přilepí návod.
    Svatební strom vyrábíme tradičním postupem výroby obrazů na plátně s maximálním důrazem na výslednou kvalitu. Naším postupem je zaručen vždy perfektní výsledek, narozdíl od jiných postupů, kdy je např. tisk vložen mezi plastový rámeček a plexisklo a časem se obraz prohne a tisk pod sklem se zvlní. Plasty u našich výrobků opravdu nenajdete. Pouze dřevo a přírodní bavlněné plátno.
    Slivoně neboli švestky a slívy patří mezi peckoviny. Na zahradě určitě pěstujete i další peckoviny. Pročtěte si také články o třešních a višních. V tomto návodu se zaměříme na slivoně. Stejně tak, jak budete prořezávat a udržovat slivoně, můžete i mirabelky a renklódy.
    Zakoupit můžete také černé profesionální inkoustové pero pro kreslení. Pero je plněné pigmentovým inkoustem, je voděodolné a zdravotně nezávadné. Kresba je po zaschnutí permanentní. Pero nabízíme v tloušťce hrotu 0,5 mm, kterou máme odzkoušenou jako ideální pro zanechání podpisu u otisku prstu na plátně.


POSTUP VÝROBY SVATEBNÍHO STROMU NA PLÁTNĚ

    Slivoně jsou ovocné stromy bujného růstu. Potřebují poměrně pravidelný a razantní řez. Nejlepší plody bývají na 2 až 3letém dřevě. To při řezu vždy zohledněte. Slivoně mají křehké dřevo a větve vyrůstající v ostrých úhlech se pod tíhou plodů často vylamují.
    Svatební strom napnutý na skrytém blind rámu můžete doplnit o ozdobný dřevěný rám. Nemusíte přitom do rámařství. Ozdobný rám stačí jednoduše přidat v online editoru. Na výběr je 11 rámů s různými dřevěnými dekory nebo metalickou úpravou.
    Svatební strom hostů je jedinečnou vzpomínkou na Váš svatební den. Strom má jen větvičky bez lístků. Lístky se vytváří až různě barevnými obtisky prstů svatebních hostů. Spolu s obtiskem se může každý podepsat nebo přidat vzkaz. Pod stromem jsou jména svatebčanů a také zde může být den a místo svatby. Vytváření obtisků zajímavě doplní Vaši svatební oslavu a zároveň je krásnou památkou na tento výjimečný den.
    * Ceny ozdobných rámů se liší podle zvoleného dekoru. Uvedená cena platí pro základní dřevěné dekory. Cena konkrétního rámu se Vám zobrazí po výběru rámu v editoru.


Nové číslo časopisu Dům&Zahrada je nízkoenergetické, dětsky hravé i vonící po loukách

    Hranaté moderní rámy vhodné do každého interiéru. Nabízíme je v různých dřevěných dekorech a také ve třech metalických variantách. Rámy jsou vysoké 32 mm. Šírka rámů 20 mm je vhodná pro malé i velké obrazy. Rám překrývá obraz o 5 mm.
    Ke svatebnímu stromu od nás dostanete zdarma letáček s popisem k čemu obraz slouží. Stačí ho rozložit a umístit na stůl. Svatebčané tak budou na oslavě vědět k čemu obraz slouží. Letáček je vytištěn na kvalitním silném papíru a je již předem složený.


Červencové číslo časopisu Dům&Zahrada je na stáncích

    Paměť stromů není a nikdy nechtěla být klasickým botanickým vzdělávacím cyklem. To by bylo příliš jednoduché a stromy mají na víc! Marii Hruškové a Bedřichu Ludvíkovi šlo o něco jiného. Představovali si, jak nějaký náhodný televizní divák zahlédne nějaký náhodný útržek dílu a pak, třeba i o mnoho dní později, se cestou z práce zastaví na okamžik u stromu, který až doposud celá léta míjel bez povšimnutí. Zastaví se a zůstane stát a bude na strom zírat a nebude vědět proč. Ale neodejde, nesklopí hlavu, dál bude na strom hledět a pomalu si uvědomovat, že si ho nikdy nevšiml a že je ten strom vlastně zajímavý. Možná si ani nevzpomene, že vlastně nedávno viděl v televizi cosi o stromech, ale napadne ho, že vlastně ani neví, jak se takový strom jmenuje, že je to hrozné, jak stárne a ztrácí vnímavost k věcem, které dnes a denně potkává a že s tím musí něco udělat.
    V případě zájmu o zapůjčení malířského stojanu nám prosím napište na email info@dantek.cz nebo připište do poznámky v objednávce, že máte zájem o jeho zapůjčení a my se s Vámi spojíme.
    Provádí se v prvních letech. Je třeba nastavit správný tvar koruny. Určitě tuto fázi nepodceňujte, ať založíte zdravý, odolný a pravidelně plodící strom. U výchovného řezu postupujeme takto: podíváme se na stromek s odstupem a určíme si tři až čtyři větve, které jsou od sebe dostatečně vzdáleny. Tyto větve ponecháme a ty budou tvořit kostru koruny, tzv. kosterní větve. Dbejte na to, aby tyto větve nevyrůstaly z kmene v ostrém úhlu. Dalším krokem zarovnejte výhony z prvního patra koruny. Aby byla koruna stejnoměrná, výhony ze spodní části koruny, z prvního patra, musí být seříznuty do jedné roviny. Seřízněte opravdu všechny výhony stejně, aby se do nich nalila síla stromu rovnoměrně, a všechny dorůstaly současně.


I nenápadná lípa z jižní Moravy může díky vám být Evropským stromem roku 2019

    Správnou korunu slivoně by měly tvořit 3 až 4 kosterní větve, které mají dobré nasazení k terminální větvi. Terminální větev roste přímo vzhůru ve středu koruny. Pokud jsou větve kolem terminálu, pak se jedná o přirozenou korunu. Pokud jsou s odstupem 80 až 120 cm, pak se jedná o korunu patrovou. Nejčastěji se na našich zahrádkách pěstuje přirozený tvar koruny.
    K obrazům nabízíme také polštářky různých barev. Námi nabízené polštářky Windflower jsou podle nás nejlepší na trhu. Při testování polštářků od různých výrobců měly tyto polštářky nejkvalitnější kresbu a byly také nejodolnější proti vysychání barvy. Z prstů lze barva snadno umýt vodou nebo otřít vlhčeným ubrouskem. Jsou vhodné i pro malé děti. Z polštářku lze vytvořit až 3.000 otisků!
    Do velké zahrady a sadu je vhodný pyramidální tvar koruny s kosterními větvemi pod úhlem 120°. Do malých zahrad udržujeme slivoň jako zákrsek s pyramidálně dutou korunou bez středního výhonu. Slivoň tak bude mít svůj typický rozevlátý tvar.
    Již při zakoupení slivoně si vybírejte pěkný základ pro budoucí korunu. Pokud slivoň vysadíte na podzim, pak řez provádějte až na jaře. Pokud ale slivoň zasadíte na jaře, můžete ji hned upravit řezem.


Rozdíl mezi slivoní do sadu a do malé zahrady

    Udržovacím řezem zmlazujeme strom. Tento řez provádíme na počátku kvetení slivoní každoročně. Je to nejvhodnější čas proto, že se nejlépe zacelují řezné rány. Řezné rány vždy ošetřete ochranným nátěrem. Zakracujeme výhony delší než 60 cm. Pokud nebudeme udržovací řez provádět, pupeny se v dolní části větví změní na spící a strom nebude plodit na snadno dostupných místech. Řezem tedy snižujeme korunu stromu. Pokud strom dorůstá pouze o 40 cm a méně, pak provádíme pouze průklest a vyštipujeme konkurenční výhony, výhony, které rostou do koruny stromu, a výhony, které si navzájem stíní nebo zbytečně zahušťují korunu.
    Obraz svatebního stromu je pro kvalitní vytvoření otisků ze zadní strany zpevněn silnou kartonovou deskou vloženou několik milimetrů pod plátno. Nemusíte se tedy bát, že byste tlačením na plátno obraz poškodili. Před zavěšením lze desku vyjmout a plátno případně kdykoliv dopnout pomocí přiložených klínků.
    K zakoupenému obrazu stromu Vám můžeme na svatbu zapůjčit malířský stojan. Je vyroben z bukového dřeva, povrch má překrytý ekologickým lakem a vyznačuje se pečlivým zpracováním. Výška stojanu je 174 cm, takže do něj vložíte i největší svatební strom. Stojan se velmi snadno sestaví.
    Řezy vždy zatíráme štěpařským voskem nebo nátěrem. Takto ošetřujeme rány stromu větší než 1 cm. V září a říjnu neřezejte větve o větším průměru než 3 cm.


Jak by měla vypadat správná koruna

    Zapůjčení na 10 dní stojí 350 Kč plus 1.000 Kč vratná záloha, která musí být zaplacena předem. Stojan si tedy můžete zapůjčit například 5 dní před svatbou a nejpozději 5 dní po svatbě ho musíte vrátit. Po vrácení stojanu Vám zašleme zpět na účet zálohu 1.000 kč.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00