Jak na věc


stomatologie palackého olomouc

Nepoznáte rozdíl mezi zdravým a opraveným zubem

    Příčinu zubního kazu, zánětu dásní a parodontózy známe už desítky let. A ačkoliv snad všichni známe jejich prevenci, spočívající v pečlivé dentální hygieně, neustále patří v naší republice k chronickým onemocněním v ústní dutině. Obvykle se totiž na problémy přijde pozdě, jelikož návštěva zubaře není u každého v oblibě a pak je nutné řešit až jejich rozsáhlé následky. Tato léčba je náročná nejen časově, ale i finančně a prognóza je vždy horší než u zdravého zubu. Proto stále vnímáme prevenci a dentální hygienu jako klíčovou součást péče o zubní zdraví. Návštěva dentální hygienistky má obrovský efekt - včasné odhalení zubních kazů a dalších problémů Vám přinese i nižší náklady na péči o ně.
    Máte tmavé skvrny na zubech? Nelíbí se Vám tvar Vašich zubů? Proteticka zubní náhrada může být vyhotovena v přirozené barvě Vašeho zubu, případně v zářivě bílém provedení, které Vám zajistí Hollywoodský úsměv…
    Texts, layouts, graphics, pictures and photos are exclusive property of Stomatologie Chodov s.r.o. and their unauthorized copying is punishable by law.


SÍDLÍME V PRAZE 4 U METRA CHODOV A OPATOV

    V našem CENTRU ZUBNÍ PÉČE U SMILE zhotovujeme fotokompozitní výplně – tzv. „bílé plomby“, které se se zubem pojí tzv. adhezivními systémy. Oproti šedo-černým amalgámovým výplním mají bíle plomby tu výhodu, že je díky nim možné omezit vrtání zubu, neboť není potřeba vytvářet speciální tvar kavity, která by byla zapotřebí k udržení amalgámové výplně. Je vysoce estetickou náhradou části zubu. Tato výplň je přesně v barvě a tvaru Vašeho zubu. Právě proto je její využití nenahraditelné zejména v předním úseku chrupu. Při zhotovování bílých výplní je však naprosto nutné suché okolí zubu, proto je při snaze o dosažení optimálního a dlouhodobého výsledku zapotřebí perfektní hygiena bez krvácivosti dásní. Opět se zde potvrzuje, že dentální hygiena je pro zdraví chrupu naprosto klíčová. Na závěr se výplň modeluje tak, aby nepřekážela ve skusu a povrch se pečlivě vyleští.
    Při velké ztrátě tvrdých zubních tkání je nutné, po dokončení kořenového ošetření, zub dobudovat FRC čepem (vlákny vystužené kompozitní čepy) s adhezivní dostavbou a následně zhotovit polokorunku nebo korunku, aby se předešlo nebezpečí jeho fraktury.
    Endodontické ošetření se provádí vždy, kdy dojde k zánětu nebo odumření zubní dřeně. Je způsobeno bakteriemi, které do dřeně pronikly ze zubního kazu. Může nastat také při úrazu zubu - ulomení, pohmoždění, při chemickém nebo termickém podráždění dřeně zubu. Dochází k rozpadu zubní dřeně a proniknutí infekce do kořenového systému.
    Při větší ztrátě tvrdých zubních tkání je nutné, po dokončení kořenového ošetření s fotokompozitní dostavbou, zub ošetřit polokorunkou (onlay, overlay).


Keramické korunky a výplně během jedné návštěvy

    Zubní kaz je nejrozšířenější chorobou ústní dutiny. Znamená poškození zubů způsobené činností baktérií a mikroorganismů. Tyto bakterie se nachází ve zvýšeném množství v zubním povlaku, který pokrývá povrch zubu v případě nedostatečné ústní hygieny. Na nevyčištěných místech se tento povlak vrství a hromadí.
    Nabízíme svým klientům komplexní zubní péči bez bolestí od vstupního vyšetření až po složité chirurgické zákroky. K tomu využíváme moderní diagnostické postupy a vybavení.
    Při ošetřování kořenových kanálků používáme nejmodernější technologie – operační mikroskop, elektronický přístroj Apexlokátor k určení délky kořenového kanálku a Endomotor, který umožňuje strojové opracování kořenových kanálků. Ošetření je časově velmi náročné a může trvat 2 - 3 hodiny. Ošetření je bezbolestné, vždy pracujeme v místní anestezii.
    Pokud je endodontické ošetření provedeno konvenčně (bez použití operačního mikroskomu), je jeho dlouhodobá úspěšnost přibližně 50 %. Díky použití operačního mikroskopu a příslušné mikroskopické techniky dosahujeme v CENTRU ZUBNÍ PÉČE U SMILE při ošetření kořenových kanálků dlouhodobé úspěšnosti 90 - 95 %.


MÁTE PROBLÉM S CHRUPEM? HLEDÁTE ZUBAŘE?

    Endodoncie je léčba komplikací zubního kazu, tedy zánětu a onemocnění nervově-cévního systému zubů (kořenových kanálků). V těchto případech je třeba odstranit poškozený nerv, pročistit zbylé prostory, které se následně dobře zaplní a utěsní kořenovým výplňovým materiálem.
    Při nadměrném příjmu sacharidů se v ústech tvoří kyseliny, které naleptávají zubní sklovinu a pronikají do dentinu, čímž se zvyšuje citlivost zubu. Časem dochází k zubnímu kazu, což je infekční onemocnění…
    Amalgám je slitina rtuti a dalších kovů, které jsou pro Vaše zuby zdravotní riziko, jelikož se uvolňují do celého organizmu. Při amalgámových výplních je nutné velkou část zubu odvrtat, aby v něm výplň správně držela a dochází tak k většímu zásahu i do zdravé tkáně zubu. Ani po ztuhnutí není amalgám tvarově stálý a proto kvůli zátěži při kousání dochází k tvarovým změnám, což nepůsobí příznivě na zub, jelikož se tvoří praskliny ve sklovině kolem výplně. Postupem času může dojít i k prasknutí celého zubu.
    Bakterie povlaku uvolňují toxické látky, které mění cukry v kyseliny. Tyto kyseliny následně narušují povrch zubu a usnadňují tak průnik bakterií dovnitř zubu a vytvoření zubního kazu. Tento povlak může časem i zmineralizovat a vytvořit zubní kámen.


Pro korekci různých estetických nedostatků

    Materiál pro zhotovení kvalitní výplně musí být stálý (nesmí měnit časem barvu, tvar ani vlastnosti), měl by být snadno zpracovatelný, musí zajišťovat pevné spojení se zubem a v neposlední řadě by měl být estetický.
    Předpokladem úspěšného ošetření je důkladné pročištění kanálků a jejich utěsnění, aby se zabránilo dalšímu průniku infekce. Další pronikání infekce, při nedostatečném utěsnění kořenového systému, je často příčinou pozdních obtíží (bolest již „mrtvého“ zubu) a vytvoření ložiska infekce v kosti (váček). Pokud při vyšetření zjistíme nedostatečné zaplnění, je nutné provést nové ošetření, které umožní zhojení zánětlivého ložiska.


Neboli zesvětlování zubů je chemický proces používaný v estetické stomatologii

    Sanace neboli léčba kazu začíná použitím lokální anestezie (případně analgosedace či celkové anestézie, záleží na Vašich potřebách), která zajišťuje, že samotná preparace – tedy vrtání nebo broušení zubu, bude již zcela bezbolestné. Následně se aplikuje takzvaný „kofferdam“, tedy gumová blána, jež Vás chrání před proudem vody při vrtání, či kousky výplní uvolňujících se při jejich odvrtávání. Jeho hlavní význam však spočívá v zajištění suchého pracovního pole, což je zcela nezbytné pro zhotovení kvalitní výplně. Následuje fáze samotné preparace. Ta spočívá buď v odstranění části zubu s kazem či původní nevyhovující výplně a následné odstranění veškerých kazivých hmot.
    Záchovné ošetření či také záchovná stomatologie má jediný cíl – udržet zuby co nejdéle ve Vašich ústech. Záchovná stomatologie se týká nejčastěji léčby zubních kazů, léčby komplikací zubních kazů (endodoncie) a problémů způsobených například úrazem. Můžete si být jisti, že v našem zubním centru Vám poskytneme bezbolestné a maximálně komfortní a efektivní vyšetření i ošetření, které zaručí zdraví Vašeho chrupu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00