Jak na věc


století miroslava zikmunda ke stažení

Shrňte příběh, který jste natočili

    V lednu spustíme formulář, do kterého nahrajete vše, co jste natočili a k příběhu sesbírali. V červnu soutěžní příspěvky vyhodnotíme a ten nejlepší se dostane na rozhlasové vlny jako Příběh 20. století zpracovaný Mikulášem Kroupou.
    Bruce Springsteen ve své písni Born in the USA zpívá „so they put a rifle in my hand“. A je dost možné, že touhle puškou byla právě Black Rifle neboli M16, kterou americká armáda používala ve válce ve Vietnamu.
    Puška Le Enfield patří mezi zbraně spojené s vítězstvím Spojenců ve druhé světové válce. Ač se používala už na přelomu 19. a 20. století, hlavní slávu jí přinesla právě druhoválečná bojiště.


Puška Le Enfield: Británii pomohla vyhrát druhou světovou válku

    Hledáte repliky zbraní, které můžete přidat do své sbírky? Nabízíme špičkové nestřelbyschopné repliky jako Kalašnikov AK47, repliky beretta, repliky colt Python a další zbraně 20. století, které mohou pěkně vyzdobit vaši vitrínu. Bez ohledu na to co hledáte, nabízíme široký výběr replik zbraní a věříme, že hledání pro vás bude zábavné a snadné. Výrobcem zbraní 20. století je specialista na repliky zbraní, španělská firma Denix. Poštovné zdarma při objednávce nad 3000 Kč. Vybírejte v klidu a online z pohodlí vašeho domova a nechte si doručit zbraně 20. století během několika málo následujících dní.
    Máte otázky?Napište na info@pribehy20stoleti.cz
    Říkalo se jí henryovka nebo také winchesterovka. Stříleli s ní lovci a dobrodruzi na Divokém západě. V rukou ji, alespoň na stránkách knih Karla Maye, držel i nezapomenutelný Old Shatterhand.
    Ptejte se na životní příběh. Vezměte to od dětství až po současnost. Vybízejte k vyprávění a buďte pozorní. Každý příběh si stojí za pozornost. Zjistěte, zda by pamětníkovi nevadilo, pokud byste se jeho vyprávění rozhodli zveřejnit.
    Během válečných let se průmysl a vývoj orientují jedním směrem: inovují se zbraně. Nejen taktika, ale i výzbroj rozhoduje o výsledku. Američané za druhé světové války zvládli hned několik zásadních novinek.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00