Jak na věc


střední a vyšší odborná zdravotnická škola praha

100. výročí ČR: letní byt prezidenta, knihy a zámky

    1 Kšpa Kladno (0) 1.kšpa Praha (11) 1KŠPA Litoměřice (0) Anglo-německá obchodní akademie, Praha (8) Arcibiskupské gymnázium Kroměříž (0) Art-econ prostějov (5) Bezpečnostně právní akademie Brno (0) Biskupské gymnázium bohosudov (0) Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína Hradec Králové (0) Biskupské gymnázium Brno (0) Biskupské gymnázium Ostrava (0) Biskupské Gymnázium Žďár nad Sázavou (0) Centrum odborné přípravy Sezimovo Ústí (8) Církevní gymnázium Plzeň (0) CSOŠ Spálené Poříčí (0) Českoslovanská akademie obchodní resslova 5 (0) Dakol Havířov (0) DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie (0) DG a SOŠE Kralupy (0) Dvořákovo gymnázium a Střední odborná škola ekonomická, Kralupy nad Vltavou (0) EA SOŠ sociální práce (0) Educa s.r.o Nový jičín (0) Eko-gymnázium, Brno (0) Euroškola Litvínov, střední odborná škola (0) Euroškola, Strakonice (2) Euroškola. (0) Evanjelické lýceum, Vranovská 2, Bratislava (0) Evropská obchodní akademie Děčín (1) Gasos Rokycany (0) GaSOŠE Sedlčany (0) GGG Gymn
    Milujete kuriozity a baví vás bloudění? Pak musíte navštívit zámek Loučeň a projít si řadu labyrintů a bludišť v zámeckém parku. Další bludiště objevíte v bylinkových zahradách u historické vesničky řemesel a umění Botanicus v Ostré, skvělým místem pro milovníky přírody a romantické architektury je i Průhonický či Vlašimský park.


Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

    Dáo je název kraje i vynikajícího vína, jež na lodích Jindřicha Mořeplavce doplulo v roce 1415 až do Ceuty. Vydat se krajem tohoto vína, navštívit vinice i sklepy a ochutnat jeho lahodnou chuť, to je možnost, jak lze nejlépe poznat kraj, obyvatele i způsob, kterým tu žijí. Příroda obdarovala tato místa léčivými prameny vyvěrajícími v elegantních lázeňských střediscích, jako je Curia a Luso či S. Pedro do Sul, kde si své stařecké neduhy léčil i první portugalský král. Přírodním bohatstvím jsou i vrchy pokryté staletými lesy, například Bucaco, kde zůstávají zachovány všechny přednosti ryzí netknuté přírody. Na obzoru se rýsují historická města a vesnice střežené hrady, které pamatují již 1000 let. Postavili je zde první portugalští králové, aby z nich bránili svou zem.
    V největších městech - v Coimbře, Aveiru, Viseu, Guardě nebo Castelo Branco, najdeme muzea se sbírkami nečekané hodnoty. Z tradičních řemesel stojí za to zmínit sklářství a výrobu keramiky na pobřeží, zatímco ve vnitrozemí se řemeslníci věnují hlavně výrobě černé keramiky, tkalcovství a kovářství zpracovávajícímu železo a měď.


Český Grand Canyon - Velká Amerika

    Při toulkách prastarými uličkami Kutné Hory pochopíte, proč se o ní hovořilo jako o stříbrné pokladnici českého království. Krásné a výstavné domy, chrámy a paláce dodnes prozrazují bohatství zdejších měšťanů a díky nim bylo město roku 1995 zapsáno mezi památky UNESCO. Pozornost si zaslouží především gotický chrám sv. Barbory, bývalá královská mincovna ve Vlašském dvoře, Kamenný dům na Václavském náměstí nebo Jezuitská kolej, v níž sídlí Galerie Středočeského kraje. Do dob, kdy bylo podzemí města provrtáno stříbrnými doly, vás zavede České muzeum stříbra v paláci zvaném Hrádek, vinná réva, vysazená na historických terasách, zase připomene tradice zdejšího vinařství.
    BEIRASTuto oblast Portugalska charakterizuje výrazný kontrast mezi rozlehlými plážemi a rybářskými vesnicemi na pobřeží a velebností hor ve vnitrozemí. Výraz „Beiras" je tradičním označením pro území, které leží na jih od řeky Douro a na sever od řeky Tejo. Je to oblast velkých kontrastů, kde je na jedné straně pás pobřeží podél Atlantického oceánu s mírným klimatem, nedozírnými plážemi bílého písku a háji typických atlantických pinií a na straně druhé strohé a hornaté vnitrozemí, v němž je duše země ukryta v kameni. A právě v srdci vnitrozemí se zdvíhá pohoří Estrela s nejvyššími vrcholy kontinentálního Portugalska. Tady se rodí řeka Mondego, aby později objala starobylé město Coimbru, kde její vody už po století opěvují studenti ve svých písních, a směřovala k ústí do Atlantického oceánu lemovaného velkou pláží u Figueira dá Foz.


Sokolnické ukázky na Křivoklátě

    LISABONSKÉ POBŘEŽÍPo hodině jizdy z Lisabonu na severozápad se dostnete na skalnaté atlantrické pobřeží, k lesnatým svahům Sintry do krajiny s venkovskými sídly a královskými paláci.
    ESTREMADURA & RIBATEJOEstremadura, kraj kulatých kopců, se nachází mezi oceánem a řekou Tejo, která ústí do oceánu v Lisabonu. Ribatejo je naproti tomu široká nížina, rozkládající se na březích Teja.


Cestovatelská potěšení v okolí Prahy

    Do dob první republiky se můžete vydat při prohlídkách zámku v Mníšku po Brdy. Kouzlo meziválečné doby na vás dýchne na obou prohlídkových okruzích, jak v reprezentativních salonech, tak v soukromých pokojích, kde trávili svůj čas poslední majitelé. Prvorepublikový život poznáte také na hradě Český Šternberk, výstavu krásně vázaných knih našich prezidentů připravilo ke stoletému výročí naší státnosti Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích. Zajímavé výstavy nabízí Památník Lidice, seznámíte se například s životem vesnice v letech 1918–1938. Na vznik republiky se zaměří také většina muzeí a galerií v rámci Dne Středočeského kraje, který se koná právě 28. října. Mimochodem ve středních Čechách také objevíte oficiální letní sídlo našich prezidentů, zámek v Lánech, a našli byste tu i další letní byty prezidenta Masaryka.
    Portugalsko lze rozdělit na Severní Portugalsko, Střední Portugalsko, Jižní Portugalsko (Algarve), Ostrov Madeira a Azory. Oblast Středního Portugalska je velmi rozmanitá a nabízí svým návštěvníkům spoustu zajímavých pamětihodností a přírodních krás. Do oblasti Středního Portugalska můžeme zahrnout následující oblasti:

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00