Jak na věc


střediska volného času ostrava

Informační středisko CHKO Bílé Karpaty

    Ve středisku jsou Vám k dispozici mnohá hřiště i dostatečný prostor pro společenské hry, a to i uvnitř budov - program tedy není narušen nepříznivým počasím. K dispozici jsou Vám dvě vybavené třídy (8x11m), klubovna (12x6,5m), prostorná jídelna (20 x 6m), další menší klubovny a veškeré další zázemí, které k areálu náleží (např. ohniště, parkoviště, přístup k řece, louky a pod.). Rekreačním střediskem prochází turistické trasy a v jeho blízkosti jsou také nově otevřeny 2 naučné stezky.
    Informační středisko chráněné krajinné oblasti Český ráj Bukovina se nachází v areálu arboreta Bukovina, v přírodní rezervaci Hruboskalsko a je umístěno v budově altánu, který byl postaven v druhé polovině 19.století ve švýcarském stylu. V roce 2005, po rekonstrukci budovy altánu, byla zahájena jeho činnost. Informační středisko je součástí kulturní památky Zámek Hrubá Skála.
    Forma stravování v RS Nesměř má individuální charakter. Pro pobyty dětí zajišťujeme stravu dle školské vyhlášky a pro pobyty dospělých, firem a pod. sestavujeme jídelníček dle jejich přání. Vyhovíme také všem dietám, omezení ve stravě či vegetariánství.
    Lyžařský region na úpatí Mölltalského ledovce nabízí po celý rok dostatek sněhu, svěží vysokohorský vzduch a čarovné panorama. Mölltalský ledovec leží v nadmořské výšce 3 122 m a bývá právem považován za nejvýše položený lyžařský areál Korutan. Díky nadmíru vhodným podmínkám nabízí toto středisko…


Informační středisko CHKO Moravský kras

    Rekreační středisko Nesměř se nachází 5 km jihovýchodně od Velkého Meziříčí, v romantickém zalesněném údolí řeky Oslavy. Areál střediska a jeho okolí je tak ideální prostředí pro ty, kteří chtějí uspořádat pobyt v přírodě a současně se příliš nevzdálit "civilizaci".
    Ubytování v rekreačním středisku Nesměř nabízíme ve dvou zděných budovách (především pro školy v přírodě a firemní akce) a dále také ve 4lůžkových chatkách (školní výlety). Plánek areálu RS Nesměř  je k dispozici na tomto odkazu: areál
    Lyžařský region Lungau zahrnuje střediska Grosseck-Speiereck, Katschberg-Aineck a Fanningberg. V Lungau naleznete dobré přírodní podmínky i k dalším zimním aktivitám, jako jsou například upravené běžkařské tratě, přírodní sáňkařské dráhy a zimní turistické trasy. Přístup ke sjezdovkám zajišťují…
    Lyžařské středisko Dachstein West leží na pomezí spolkových zemí Salcbursko a Horní Rakousko, přibližně 60km od Salcburku. Hlavní lyžařská oblast se rozprostírá mezi středisky Gosau, Russbach a Annaberg. Kromě lyžování mohou příznivci zimních zážitků vyzkoušet horské výlety se sněžnicemi,…


Informační středisko CHKO Beskydy

    Středisko pod nejvyšší horou Rakouska s centrem a ubytovacími kapacitami v městečku Heiligenblut zaujme především vyznavače freeridu, pro něž tu nabízejí široké možnosti lyžování mimo upravené sjezdovky. Nejen vyznavači volných terénů, nýbrž všichni milovníci kvalitního lyžování zde najdou to, co…
    Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci se správami národních parků připravila pro návštěvníky chráněných krajinných oblastí a národních parků NÁVŠTĚVNICKÝ PAS. Získáte jej v návštěvnických a informačních střediscích.
    Provede vás po našich čtrnácti mezinárodně významných mokřadech. Dozvíte se spoustu informací, dostanete tipy na výlety, můžete se zaposlouchat do hlasů ptáků, kteří se v jednotlivých lokalitách vyskytují a prověřite své znalosti v krátkých kvízech. Mobilní aplikace je funkční i na tabletech a bude ji možné aktualizovat či doplňovat o nové informace a fotografie.
    Jestliže platí rčení, že láska prochází žaludkem, tuto zemi si určitě zamilujete. Ochutnat byste měli velký kynutý knedlík s povidly a vanilkovou omáčkou nazvaný Germknödl, pečené brambory se šunkou a sázeným vejcem Tiroler Gröstl, vývar s velkým špekovým nebo játrovým knedlíkem (Speckknödelsuppe/Leberknödelsuppe), klasický víděňský řízek nebo jablečný závin.


České republice do dalších 100 let

    Lyžařské středisko Zell am See/Kaprun patří k nejznámějším v Rakousku. Jedná se vlastně o 2 střediska, která jsou dobře propojená skibusy. Nad městečkem Zell am See u stejnojmeného jezera se tyčí vrchol Schmittenhöhe. Jižně od jezera se nachází městečko Kaprun s kopcem Maiskogel a ledovcem…
    Aplikace BioLog byla vytvořena pro zájemce o přírodu a slouží jako digitální zápisník pozorování fauny a flóry na území ČR. Zapisovat je možné živočichy, rostliny a houby vyskytující se ve střední Evropě. Umožňuje lokalizovat a popsat pozorování druhů přímo v terénu, přidat fotografii a uložit je do mobilního zařízení. Vybraná pozorování je možné odeslat do databáze výskytu druhů spravované Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR nebo exportovat pro vlastní využití a vyhodnocení.
    Nesměř ale není pouze místem pro klidnou rekreaci. Váš pobyt ve středisku může být doplněn i vyjížďkami na kole, pěšími túrami, koupáním v řece Oslavě či využitím hřišť v areálu.
    Ve spolupráci s Centrem Outdoorových Programů, nově nabízíme tyto cílené programy pro základní a střední školy: mladý záchranář, adrenalinový a sportovní program, multikulturní a mediální výchova. Pro více informací využijte odkazy níže.


DVD Ochrana přírody a krajiny ČR

    Živá expozice, ukazující sepětí člověka a přírody v běžném životě na vesnici či malém městě. Vesnická zahrada doplněná včelami jako skutečná zahrada našich prarodičů.
    Středisko Ischgl se nachází v Tyrolsku na západě Rakouska. Je součástí lyžařského střediska Silvretta arena, která se skládá ze švýcarského střediska Samnaun a tvoří tak jedno z největších středisek v Rakousku s 200 km sjezdovek. Většina sjezdovek ( 90 %) se nachází nad 2000 m n.m a nabízí tak…
    Nalézt zde můžeme menší střediska s rodinnou atmosférou jako jsou Grossglockner/Heiligenblut a Dachstein West, ale také opravdu rozsáhlé propojené oblasti jako jsou Zillertal a také místo konání posledního mistrovství světa Schladming - Dachstein.
    Co dělat, když nás láká společné objevování a zároveň nechceme mrznout? Nevlídné počasí může být skvělým impulsem pro výpravu do návštěvnických a informačních středisek. I pod střechou  můžeme objevovat zázraky přírody - tipy na deset míst, kde budete s dětmi vítaní a užijete se společné objevování.


Informační středisko CHKO Blanský les

    Údolí řeky Ziller najdete asi 40km východně od Innsbrucku. Nachází se zde jedna z nejrozsáhlejších lyžařských oblastí Rakouska. V rámci jednoho skipasu si můžete vychutnat jízdu na všech sjezdovkách Ski & Gletscherwelt 3000, Zillertal Areny a propojených středisek Hochzillertal a Hochfügen.…
    Chcete jet lyžovat do lyžařských středisek bez kompromisů a přesto nechcete strávit v autě více času než je únosné? Doporučujeme Vám Rakousko! Například v Zillertalu můžete být z Prahy již za necelých 6 hodin jízdy autem. Lyžování v Rakousku neznamená pouze krátkou dojezdovou vzdálenost, ale také kvalitu sjezdovek a ostatních služeb s pohostinnou atmosférou. Vždyť lyžování je tu nejoblíbenější sport....
    Informační středisko chráněné krajinné oblasti Moravský kras vzniklo u naší největší propasti Macocha. Provozovatelem je Správa jeskynní České republiky.
    Pitztal je dlouhé údolí se 3 lyžařskými oblastmi z nichž nejznámější je jeden z lyžařsky nejlepších ledovců v Rakousku.  Kromě ledovce jsou v údolí Pitztal ještě další menší střediska - na začátku údolí spíše rodiné středisko Hochzeiger u samotného ledovce pak také Rifflsee. Ledovec je zbrázděný…


Informační středisko CHKO Křivoklátsko

    Pokud budete mít lyžařský "absťák" a v tradičních lyžařských střediscích ještě nebude dostatek sněhu, doporučujeme využít lyžařské nabídky ledovců. Pro zaručení toho správného požitku doporučujeme zkontrolovat datum posledního sněžení a aktuální provoz střediska. Opravdu kvalitní lyžování můžete zažít na ledovcích již okolo půlky října. Naopak prodloužit sezónu si lze ještě v polovině června. 
    Informační středisko chráněné krajinné oblasti Beskydy v Dolní Lomné zvyšuje environmentální vzdělání široké veřejnosti zpřístupněním všeobecných a odborných poznatků o životním prostředí. Svou činností se centrum snaží probudit zájem o přírodní bohatství a tím otevírá cestu k přírodě. Koncepce centra je založena na bázi interaktivního zážitkového vzdělávání.
    Již několik let je pro chráněnou krajinnou oblast Beskydy připravováno návštěvnické středisko Dům přírody Beskyd. Na jeho brzké realizaci a přípravě intenzivně pracuje Dům přírody Beskyd z.ú.
    Chodíte do přírody a poznáváte ji? Pak potřebujete zápisník. Lokalizujte, vyfoťte a zapište, co jste pozorovali přímo v terénu. Pomozte chránit přírodu a pošlete nám svá pozorování.


Návštěvnický pas chráněných krajinných oblastí a národních parků

    Pro dětské skupiny (školní výlety či školy v přírodě) nově nabízíme možnost uspořádání výchovně-vzdělávacího setkání s pejskem – za cenu 30,-Kč / dítě. Děti jsou poučeny o tom, jak se správně chovat ke zvířatům, mohou si pejska pohladit a pod.; a dále také šermířské představení – za cnu 4.000,-Kč za celou skupinu. Představení trvá cca 1 hodinu a děti jsou aktivně zapojeny – naučí se rozeznávat druhy zbraní a dokonce si i vystřelí!!
    SKI AMADÉ je vyhlášená lyžařská oblast ve vzdálenosti pouhých cca 450km od Prahy s nadmořskou výškou až 2700m n. m. Toto velmi rozsáhlé lyžařské území jižně od Salcburku se pyšní 760 km sjezdovek a zahrnuje 5 velkých lyžařských oblastí, ve kterých platí jeden společný skipas (Salzburger Sportwelt,…
    Samostatnou kapitolou lyžování v Rakousku je lyžování na místních ledovcích. V tomto ohledu má Rakousko opravdu hodně co nabídnout. Celkem si zde můžete zalyžovat v 5 ledovcových střediscích z nichž Vám v naší nabídce přinášíme 3:jediný ledovec s provozem 365 dní v roce Hintertux (Zillertal), dále Mölltal z něhož je krásný výhled na nejvyšší horu Rakouska - Grossglockner a v neposlední řadě Kaprun nacházející se nad oblíbenou turistickou destinací všech ročních období - městem Zell am See.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00