Jak na věc


státní příspěvek na penzijní spoření do kolika let

Nejvýhodnější penzijní připojištění

    Přerušení penzijního připojištění neboli konzervaci smlouvy je možné provést nejdříve po 36 naspořených měsících písemně nebo dodatkem ke smlouvě o penzijním připojištění, který s klientem bude sjednán na kterékoli pobočce České pojišťovny, a. s. Během přerušení penzijního připojištění se připisují podíly na výnosech a současně může mít klient smlouvu u jiného penzijního fondu, který má oprávnění žádat státní příspěvky.
    Dobry den,stejny problem resim i ja a zadne dovolani ,proste vam zdeli ze to poslou ale nevi kdy to je pristup,kdyby my jsme takto reagovali.mame sankce a exekutora na krku ze?je to bordel a same sliby.
    Dobrý den, je mi 27 let, chci si spořit měsíčně 500 Kč (400 bude přispívat zaměstnavatel). Prosím o radu, jak zvolit nejvýhodnější penzijní fond? Je nejlepší řídit se výsledky ze srovnávací kalulačky fondů (dle % výnosů)? Děkuji.
    Loni v květnu jsem uzavřela následnou smlouvu PP u Vašeho fondu.Aby byla smlouva platná, ponechala jsem na ní 1000,-Kč z předchozí zrušené smlouvy.Zapomněla jsem na splátky,resp. nezadala jsem bankovní příkaz.Nyní bych chtěla vložit celou roční částku za r.2012.Získám st. podpory za tento rok? Kdy mohu takovouto smlouvu vypovědět?Minimální doba spoření je do roku 2016 pokud budu moct čerpat st.dotace? Jsem starobní důchodce.Děkuji za obě odpovědi,tj.kdy je počítán počátek smlouvy a kdy mohu ukončit spoření se st. dotací.


Od 1.1.2013 se mění výše státního příspěvku

    Dobrý den, mám smlouvu o penzijním připojištění u PFČP s podmínkou výplaty v 50-ti letech. Nyní (ve 12/2011) bych chtěl smlouvu zmrazit a založit novou u jiného PF. Je takové řešení možné? Děkuji za Odpověď. Karel
    Dobrý den, můžete mi vysvětlit, proč můžou důchodci dostávat státní příspěvky k penzijnímu připojištění? Připadá mi to tady jako v Kocourkově. Důchodci si spoří na svůj důchod a přitom neplatí daňe, ze kterých je poskytován tento příspěvek.
    Dobrý den, ne tak docela. Vy sice budete moct přejít jinam, ale bohužel ne za stávajících podmínek a do stávající fondů, protože již nebudou fungovat za současných podmínek. Stávající fondy se přemění do tzv. transformovaných fondů. Budete moct buď peníze vybrat a sjednat si nové doplňkové penzijní spoření, kdy po patnácti letech, pokud máte dojednánu výsluhovou penzi, můžete vybrat polovinu peněz i se státním příspěvkem, nebo přejít do nových účastnických fondů, ale nepůjde to již potom opačným směrem z účastnických fondů do transformovaných fondů. Do současných fondů nebudete moct přestoupit ani nově vstupovat, protože budou pro nové účastníky zakonzervovány.


Pomůžeme Vám získat od státu vyšší příspěvek

    Dobrý den, jak vidíte budoucí zhodnocení v transformovaném fondu v rámci III.pilíře. Tento fond bude uzavřený a nebudou zde moci vstupovat noví účastníci, ale pouze se zde bude časem zmenšovat množství objemu peněz(výběry,ukončení, přestup PP), tím i zhodnocení...Má to vůbec cenu zůstávat v takovém to fondu?
    Dobrý den, důchodci mohou dostávat státní příspěvek, pokud jsou účastníky některého z penzijních fondů, jako kterýkoliv jiný účastník penzijního fondu. Dále si nejsme jisti, co je Vaším dotazem míněno. Ptáte se proč důchodci neplatí daň z důchodu?
    Dobrý den, omlouváme se, ale nemůžeme Vám poskytnout odpověď. Zlatá koruna není přímým poskytovatelem finančních produktů a potřebovali bychom tedy vědět, jaký penzijní fond máte na mysli.
    Ještě k mému prvnímu dotazu. Chápu to správně, že v rámci 3.pilíře opravdu zůstane možnost převést prostředky do jiného fondu kdykoliv? Slyšela jsem, že penzijní fond již nebude možné po reformách měnit. A tvrdí to lidé z pojišťoven a maléři. Děkuji
    Pokud včas odmítnete přestup do nového fondu, musíte si buď nechat vyplatit příslušnou dávku z penzijního připojištění podle svého nároku (jednu z penzí nebo jednorázové vyrovnání, pokud na ně máte nárok; většinou však odbytné), nebo přejít k jinému penzijnímu fondu a uzavřít s ním nový penzijní plán.


2013 - ZMĚNA PODMÍNEK U PENZIJNÍHO PŘIPOJIŠTĚNÍ

    Dobrý den, dalo by se alespoň orientačně uvést, kolik musí mít důchodce naspořeno v penzijním fondu (např. ING PF), aby - při splnění všech zákonných podmínek - dostal měsíční pravidelnou dávku v požadované výši? Například, pokud by můj otec chtěl od svých 63 let pobírat od léta 2012 ke státnímu starobnímu důchodu zhruba 10 tisíc korun měsíčně doživotní penze, kolik je třeba, aby měl celkových úspor na svém účtu v ING PF? A dá se případně výše úspor jednorázově doplnit tak, aby vyplácená penze odpovídala jeho představám?
    Dobré ráno, chtěla bych si založit stavební spoření+penzijní připojištění, tento produkt se jmenuje Liška plus.Mým cílem je spořit určitou rozdílnou částku po dobu 12 let na každé spoření.Konkrétně např. 1000kč na stavební spoření a 12000kč na penzijní připojištění měsíčně, z toho důvodu,že penzijní připojištění má výhodnější roční zhodnocení.Po 12 letech bych si chtěla všechny peníze vybrat za účelem koupě bytu a tím zrušit spoření,protože jiná možnost asi není(u tohoto produktu je bohužel na internetu málo informací).Podle informací o penzijním připojištění přijdu o 15% příspěvků při jednorázovém vyplacení.Znamená to tedy že přijdu o 15% příspěvků jen z penzijní poloviny tohoto produktu nebo z celkové částky příspěvků?Nebo se na tento produkt vztahují zcela jiná pravidla?Děkuji za odpověď.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00