Jak na věc


státní příspěvek na penzijní spoření do kolika let

Pomůžeme Vám získat od státu vyšší příspěvek

    Dobrý den, ne tak docela. Vy sice budete moct přejít jinam, ale bohužel ne za stávajících podmínek a do stávající fondů, protože již nebudou fungovat za současných podmínek. Stávající fondy se přemění do tzv. transformovaných fondů. Budete moct buď peníze vybrat a sjednat si nové doplňkové penzijní spoření, kdy po patnácti letech, pokud máte dojednánu výsluhovou penzi, můžete vybrat polovinu peněz i se státním příspěvkem, nebo přejít do nových účastnických fondů, ale nepůjde to již potom opačným směrem z účastnických fondů do transformovaných fondů. Do současných fondů nebudete moct přestoupit ani nově vstupovat, protože budou pro nové účastníky zakonzervovány.
    Dobrý den, jak vidíte budoucí zhodnocení v transformovaném fondu v rámci III.pilíře. Tento fond bude uzavřený a nebudou zde moci vstupovat noví účastníci, ale pouze se zde bude časem zmenšovat množství objemu peněz(výběry,ukončení, přestup PP), tím i zhodnocení...Má to vůbec cenu zůstávat v takovém to fondu?
    Dobrý den, omlouváme se, ale nemůžeme Vám poskytnout odpověď. Zlatá koruna není přímým poskytovatelem finančních produktů a potřebovali bychom tedy vědět, jaký penzijní fond máte na mysli.
    chtěla bych se zeptat, zda a v čem je výhodnější sjednat si penzijní připojištění ještě teď za stávajících podmínek než po změnách v důchodovém pojištění navrhovaných vládou? Bude pro mě výhodnější začít spořit teď vnějakém starém penzijním fondu nebo až později v tom "pilířovém systému"? Je mi 31 let. Děkuji.


Nejvýhodnější penzijní připojištění

    Dobrý den, důchodci mohou dostávat státní příspěvek, pokud jsou účastníky některého z penzijních fondů, jako kterýkoliv jiný účastník penzijního fondu. Dále si nejsme jisti, co je Vaším dotazem míněno. Ptáte se proč důchodci neplatí daň z důchodu?
    Dobrý den, je mi 27 let, chci si spořit měsíčně 500 Kč (400 bude přispívat zaměstnavatel). Prosím o radu, jak zvolit nejvýhodnější penzijní fond? Je nejlepší řídit se výsledky ze srovnávací kalulačky fondů (dle % výnosů)? Děkuji.
    Dobry den,stejny problem resim i ja a zadne dovolani ,proste vam zdeli ze to poslou ale nevi kdy to je pristup,kdyby my jsme takto reagovali.mame sankce a exekutora na krku ze?je to bordel a same sliby.


Od 1.1.2013 se mění výše státního příspěvku

    Dobré ráno, chtěla bych si založit stavební spoření+penzijní připojištění, tento produkt se jmenuje Liška plus.Mým cílem je spořit určitou rozdílnou částku po dobu 12 let na každé spoření.Konkrétně např. 1000kč na stavební spoření a 12000kč na penzijní připojištění měsíčně, z toho důvodu,že penzijní připojištění má výhodnější roční zhodnocení.Po 12 letech bych si chtěla všechny peníze vybrat za účelem koupě bytu a tím zrušit spoření,protože jiná možnost asi není(u tohoto produktu je bohužel na internetu málo informací).Podle informací o penzijním připojištění přijdu o 15% příspěvků při jednorázovém vyplacení.Znamená to tedy že přijdu o 15% příspěvků jen z penzijní poloviny tohoto produktu nebo z celkové částky příspěvků?Nebo se na tento produkt vztahují zcela jiná pravidla?Děkuji za odpověď.
    ráda bych se Vás zeptala, jestli má penzijní fond nárok na to, aby mi nevyplatil státní příspěvek při zrušení penzijního připojištění, které jsem uzavírala v roce 2005. Jsem od roku 2004 do 2010 v částečném invalidním důchodu a od srpna 2010 v plném invalidním důchodu 3. stupně. Penzijní fond se vyjádřil, tak, že státní příspěvek mi vyplatit nemůže vzhledem k tomu, že nesplňuji invaliditu 3. stupně 60 měsíců. Je tedy v souladu se zákonem strhnout mi státní příspěvek? Děkuji za odpověď.
    Dobrý den, mám dotaz, zda při zániku penzijního fomdu Progres budu platit pokutu, když odmítnu nabídku přejít do nově vzniklého fondu Stabilita. Děkuji za odpověď Pavel
    Dobrý den, můžete mi vysvětlit, proč můžou důchodci dostávat státní příspěvky k penzijnímu připojištění? Připadá mi to tady jako v Kocourkově. Důchodci si spoří na svůj důchod a přitom neplatí daňe, ze kterých je poskytován tento příspěvek.


2013 - ZMĚNA PODMÍNEK U PENZIJNÍHO PŘIPOJIŠTĚNÍ

    Ještě k mému prvnímu dotazu. Chápu to správně, že v rámci 3.pilíře opravdu zůstane možnost převést prostředky do jiného fondu kdykoliv? Slyšela jsem, že penzijní fond již nebude možné po reformách měnit. A tvrdí to lidé z pojišťoven a maléři. Děkuji
    Jsem nespokojená s výnosy svého penzijního fondu a chtěla bych přejít k jinému.5letá doba trvání spoření mi končí v dubnu 2012. Bylo mi řečeno, že změnu je možné provést do konce roku 2011 ( podle nové reformy ). Je to pravda? Chtěla bych se vyhnout 800Kč poplatku. Děkuji za info.
    Dobrý den, k 1.6.2011 jsem zrušila po 5-ti letech penzijní připojištění a založila se hned nová smlouvá protože mi tak prý KB dřív vyplatí odbytné. Výpovědní lhůta je 2 měsíce tudíž došlo k ukončení smlouvy k 31.8.2011 a ze zákona mají 3 měsíce na vyplacení odbytného stím, že při založení nové smlouvy ho vyplatí do 1 měsíce. Nyní bude konec prosince a peníze mi stále neposlali i přes opakovanou stížnost. Na co mám nárok a jak mám dále postupovat když ty peníze potřebuji? Děkuji


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00