Jak na věc


stálá zpovědní služba brno recenze

Radio Proglas má nové webové stránky

    "Životopisy svatých vzbuzují podezření. Je to vůbec možné, co se o tom člověku píše? Autor životopisu ať dobrého či špatného je vždy v podezření, že si vymýšlí nebo aspoň přehání. Je sice rozdíl, zda pravdu vyslovuje historik nebo básník – a mnozí to nechtějí rozlišovat, ale kdo se v tom má vyznat? O Matce Vojtěše Hasmandové bylo publikováno již několik textů nepochybně pravdivých, i když některé byly psány více srdcem než kritickým perem, a právě proto má velký význam edice jejích dopisů z vězení," říká v úvodu své recenze historik P. Jindřich Charouz, O.Praem.
    S moderátorem P. Zdeňkem Jančaříkem si budou povídat o knize Nevyžádané rady mládeži, která se stala podzimním bestsellerem nakladatelství Cesta a povinnou literaturou na mnoha katolických školách. Autor se v ní jako vychovatel zasazuje především o to, aby se mladí lidé nedali ošálit konzumem a žili svůj život naplno.
    Amatérské divadlo Spojené farnosti uvede v neděli 4. března v 17.00 hodin v sokolovně v Brně-Řečkovicích (Vážného 2/19) reprízu autorského muzikálu o svatém Pavlovi z Tarsu nazvaném TARSAN.
    A jak uvádí autor muzikálu, redaktor Radia Proglas Luděk Strašák: Vstupné je dobrovolné(školáci do 15 let polovic).
    Brno: Představení TARSAN mělo premiéru loni v dubnu a za necelý rok soubor odehrál čtrnáct představení ve čtyřech krajích České republiky.
    Postulátorka kanonizačního řízení Matky Vojtěchy Hasmandové, sestra Remigie Češíková z Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, připravila tematickou publikaci, která z nového úhlu představuje osobnost Matky Vojtěchy.


Vojtěcha Hasmandová: Jsem v dlani Boží. Dopisy z vězení.

    Během sto dvaceti minut může divák prostřednictvím dvaceti pěti ochotníků souboru Spojení farnosti (ze Zbraslavi, Rosic, Ořechova u Brna, Zbýšova, Oslavan, Blízkova a Brna) navštívit nejrůznější místa na Blízkém východě a ve Středomoří v 1. století našeho letopočtu a prožít spoustu zajímavých dobrodružství.
    Více informací, fotografie nebo recenze některých vystoupení naleznete na stránkách www.spojenefarnosti.czweb.org
    Ve středu 10. ledna 2018 v 19.00 hodin se v kostele Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách koná Žabovřeské rozmlouvání se známým knězem, biologem a spisovatelem Markem Váchou.
    „Ta knížka je psána z jakéhosi přetlaku, jedním tahem. Marek Vácha je kněz, biolog, učitel, skaut, ale v této knize možná nejvíc horlivec, který si svou vášeň pro Boží věc – a tím také pro Život nechce a nemůže nechat pro sebe. Váchův poslední útlý barevně iluminovaný opus Nevyžádané rady pro mládež je dopisem-výkřikem staršího přítele klukům a dívkám, které má před sebou na táborech, akcích, ve školních lavicích na katedře lékařské etiky, ale asi nejvíc v kostele před ambonem.“ (Z recenze Zdeňka Jančaříka)

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00