Jak na věc


srí lanka vízum eta

Krásné pláže, přírodní a kulturní památky

    Srí Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 20 USD (stejná částka pro turistická i business víza). Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v ceně 25 USD. Při příletu je třeba vyplnit Immigration Landing Card.Každý návštěvník se musí prokázat pasem (s platností minimálně 180 dnů v den příjezdu), předložit zpáteční letenku i doložit dostatečné finanční prostředky na dobu pobytu. (Zdroj: www.mzv.cz)
    Na Srí Lance se jezdí vlevo a dopravní předpisy se většinou nedodržují.  Na silnicích se to hemží směsí různě starých dopravních prostředků, motocyklů, kol a zvířat v jednom fungujícím chaosu.Zapůjčení automobilu je možné, ale vzhledem k chaotickému provozu doporučujeme využít služeb vozidla s řidičem. Není to drahé a rozhodně se jedná o bezpečnější způsob přepravy. Stejně tak je možné využít taxi, cyklo či motorové rikšy. Najdete je prakticky všude a ceny jsou velmi příznivé. 
    Srí Lanka se je země, která je známá nejen díky cejlonskému čaji. Turisty a návštěvníky přitahují také její historické památky: nádherné buddhistické chrámy či staré jeskynní chrámy. Nacházejí se zde rezervace a národní parky.  Na Srí Lance jsou zde výborné podmínky pro windsurfing, plachtění, potápění a šnorchlování.


Last minute zájezdy od německých CK | Okružní plavby lodí | Dovolená Maledivy | Dovolená na Bali | Thajsko | Mauricius | Dovolená Brazílie | Jamaika

    Po celou dobu pobytu na Srí Lance je vhodné brát antimalarika. Doporučuje se dále očkování proti tyfu, tetanu, dětské obrně, meningitidě, japonské encefalitidě, hepatitidě typu A, vzteklině, neštovicím, choleře a žluté zimnici. Je třeba počítat s případnými žaludečními problémy po příjezdu na Srí Lanku a přechodu na místní stravu. (Zdroj: www.mzv.cz)
    Jídlo je všeobecně považováno za kořeněnější a pálivější a převažuje zde hlavně rýže a kari na tisíc způsobů a variací. V hotelových restauracích a turistických oblastech vaří restaurace pokrmy uzpůsobené turistům, a tak se není třeba bát toho, že by se nenajedl bez hasicího přístroje u talíře. Velmi časté je v pokrmech využití ryb a mořských živočichů, stejně jako luštěnin, ovoce a zeleniny. Samostatnou kapitolou jsou dezerty, které jsou jedním slovem výtečné.
    Průměrná teplota v plážových střediscích a níže položených oblastech je 27 °C. V Kandy (500 m n. m.) je průměrná teplota jen 20 °C a v Nuwara Eliya (1 900 m n. m.) průměrně jen 16 °C. V sezóně (prosinec - březen) je u moře velmi příjemně, a to i v noci (30 °C - 20 °C). Na horách klesá teplota v noci i pod 10 °C. Teplota moře se celoročně pohybuje mezi 27 °C - 30 °C. Vzdušná vlhkost je velmi vysoká, v rozmezí 70-90 %.


Srí Lanka - dovolená na rajském ostrově

    Každý návštěvník by měl zcela jistě ochutnat pravý cejlonský čaj, který se nedá s tím, co se ve světě jako cejlonský čaj prodává, ani srovnat. Teprve tady poznáte, jak opravdu chutná výborný čaj.
    Při pobytu na Srí Lance je třeba v každém případě zachovávat základní hygienická pravidla pro pobyt v tropických zemích, včetně příslušného očkování, popř. užívání antimalarik, a zvýšenou opatrnost při konzumaci potravin a nápojů. V případě zdravotních potíží je nutné počítat s tím, že běžně dostupná zdravotní péče není na úrovni srovnatelnou se státy EU.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00