Jak na věc


spravna vaha vykastrovane britske kocky

A teď pár rad, které souvisí s jídlem nepřímo

    Redukční dieta je obecně řečeno strava, která obsahuje méně energie, než jídelníček, který jsme měli až doposud – cca o 1 500 až 2 000 kJ. Pro někoho může redukční dieta znamenat energetický příjem méně než 8 000 kJ, pro jiného 10 000 kJ atd. Aby byla dieta skutečně redukční, je nejprve třeba poznat vlastní jídelníček podrobným a pravidelným zapisováním (např. v aplikaci Můj Deníček). Díky zapisování dokážeme odhalit naše nejčastější stravovací chyby (např. nepravidelné stravování, přejídání se o víkendu, nedostatek zeleniny a ovoce) a postupně jídelníček upravovat (hledat nízkokalorické alternativy naší stávající stravy, pravidelněji se stravovat, zařadit zeleninu atd.).
    Abyste si víno mohli řádně vychutnat, musí být servírováno o správné teplotě. Pakliže takovou teplotu víno nemá, i kdyby bylo sebedražší a sebelepší, nevychutnáte si ho. Nepodceňujte proto péči o víno, rozhodně se vám to vyplatí.
    Není jednoduché se v záplavě informací o různých dietách a způsoben snížení váhy vyznat. Přinášíme Vám proto několik zásad, doporučení, rad a tipů, které vám mohou pomoci při sestavování správné redukční diety, tj. takové diety, která vám pomůže shodit přebytečná kila postupně a natrvalo.
    Abyste si mohli víno vychutnat, měli byste vědět, jakou teplotu by mělo mít. Nevadí, že si to nepamatujete, na našich stránkách vždy tu správnou informaci naleznete.


Jakou teplotu by mělo dané víno mít

    Zapomeňte na to, že se červené víno má podávat při pokojové teplotě. Za prvé je to legenda. Za druhé je mnoho různých červených vín, z nichž každé vyžaduje jinou teplotu podávání a za třetí i ta nejtěžší vína se podávají chladnější, a to při teplotě 15 – 19°C. Pro bílá vína platí pravý opak. Bílé víno nepodávejte přímo z ledničky, protože většina ledniček udržuje teplotu mezi 2 – 5 °C, a proto takto chlazené víno před podáváním z lednice vyndejte a servírujte až za 30 – 60 minut.  Ještě jedno upozornění, teplota při podávání, není to samé jako teplota při konzumaci. Optimální rozdíl by se měl pohybovat o 2°C níže při servírování. Pakliže ještě potřebujete víno schladit, použijte k tomu chlazené sklenice, místo ledu. Led do vína nepatří! Víno temperujte, co nejpomaleji, aby nedošlo k teplotnímu šoku.
    Hýbat se moc nemohu,mám nemocná záda.Byla jsem i na operaci.před dvěma lety jsem byla na byaspas,už před tím jsem nemohla moc chodit,rok na to jsem si zlomila patu a naštípla kotník.Nechodila jsem od 8dubna do konce listopadu v prosinci jsem mohla zatěžovat nohu na polovičku své váhy.samozdřejmě jsem přibrala a to jsem se snažila málo jíst,ale když jste pořád v jedné místnosti,tak je to špatné.


Zdravá strava a redukční jídelníček

    Chlazení vína nikterak neuspěchejte. Se správnou teplotou vám může pomoci speciální teploměr, který umístíte na hrdlo láhve, nebo jej můžete do láhve ponořit. Optimálně by měla být bílá vína chlazena cca 20 minut před servírováním. Pamatujte také, že při nalévání do sklenic teplota stoupne o 2°C, a proto víno ochlaďte o 2 stupně méně, než vyžaduje servírovací teplota anebo víno nalévejte do vychlazených sklenic. V případě, že zapomenete víno vychladit včas, nestresujte se, pomoci vám může kyblík s ledovou vodou anebo ledovými kostkami. Víno také můžete vložit i na pár minut do mrazáku. Přechlazené víno naopak oteplíte ve kyblíku s teplou vodou, nalitím do nechlazených sklenic a následným kroužením vína ve sklenici.
    Pakliže chcete vskutku zažít gastronomický zážitek, konzumujte pouze víno o té správné teplotě. Jen tak totiž dojde k pořádnému rozvinutí buketu vůní a chutí. Pamatujte si, že málo vychlazená bílá vína chutnají mdle a nudně, naopak přechlazená červená vína jsou zcela bez chuti i vůně.  Nicméně, příliš teplé červené a příliš přechlazené bílé víno, taky není nic moc dobrého. U červeného můžeme dokonce i říct, že raději studenější, než teplejší. Ve zteplalém červeném víně totiž začne převažovat chuť alkoholu, a to není vůbec nic chutného.
    mám morbidní nadváhu a neumím si už vůbec sama pomoci. je mi 75 roků a mám stálé bolesti kolenního kloubu levé nohy. tato stálá bolest je příčinou toho, že se málo pahybuji a ostatní přichází samo. prosila bych o radu s jídelníčkem protože jenom snížení krmných dávek mi může pomoci. děkuji.


Registrujte se do Klubu Žij zdravě a získejte spoustu výhod!

    Dobrý den, začínam hubnout a vůbec nevím jak zařít,když nevím co mám přesně jíst?Myslíte si, že bych si měla zajít k někomu na vyšetření, aby mi poradíl co mám vlastně Já jíst???

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00