Jak na věc


správné dýchání při porodu video

Kulturistika cviky na jednotlivé partie:

    Vše je postaveno na pokusu založit u dítěte sběratelskou vášeň. Jde o vášeň, která je založená na sbírání a prožívání úspěchů. Spravedlivých úspěchů. Nejprve pot, neúspěchy, opakování, zlepšování, pálení ve svalech, únava, pochybnosti, možná i pár mozolů nebo odřených kolen atd. Po té ale slast z úspěchu a ten ničím nenahraditelný pocit, když mladičký človíček vykřikne:
    Při cvičení v posilovně je velmi důležité mít všechny cviky technicky zvládnuté. Pokud s cvičením začínáte, tak se nechte jednotlivé cviky od někoho vystvětlit a hlavně ukázet. Často se vyplatí na prvních pár týdnů využít služeb osobního trenéra, který vás naučí jednotlivé cviky. A případně bude odstraňovat vaše technické nedostatky a chyby.
    Vaše dítě to změní, bude sebevědomé! Bude silně vnímat vlastní kvalitu a potenciál. Možná získá pocit, že dokáže zvládnout všechno, co si v budoucnu umane. A to je něco, co velké části našich dnešních dětí zoufale chybí.
    S plněním některých vhodných úkolů mohou extrémně vyspělé děti začít třeba už ve čtyřech letech, jiné úkoly se mohou ukázat jako náročné i pro deseti nebo dvanáctileté děti. Jak se s některými úkoly již popasovali naši malí čtenáři, se můžete podívat v podrubrikách Seznam správných dětí a Kresby dětí.


Cesta za hvězdami Kamevédy: velká dlouhodobá hra "SPRÁVNÉ DÍTĚ"

    "Při rozhovorech a v korespondenci se rodiče v uplynulých letech často dotazovali, zda neplánuji vydat také nějaký konkrétní návod, na základě kterého by rodiče mohli přesně postupovat při výchově svých dětí. Nejprve jsem se tomu bránil s odůvodněním, že rodiče, děti a jejich okolní prostředí je natolik rozličné, že nějaký obecný návod nemůže mít tak univerzální použití.
    Dítě se svým způsobem změní, když zvládne vystoupení před publikem, namalování obrazu, když dokáže vystoupit na vysokou horu nebo ovládne základy angličtiny.
    Některé z úkolů v knize je možné splnit jen v zimě (např. lyžování a otužování), většina však na ročním období není závislá, proto s jejich plněním mohou děti začít bez omezení prakticky kdykoliv.
     Pylová zrnka jsou dalším ze skvělých přírodních zdrojů, které zejména dětem mohou poskytnout mnoho benefitů. Jejich pravidelná konzumace přispívá k...
    Správné dítě je ve skutečnosti mnohem víc, než jenom obyčejná hra. Je to dobrodružná cesta o třiceti zastaveních, která může dítěti navodit krásné a smysluplné mládí a přivést ho na chuť některým aktivitám, dovednostem a koníčkům, které by jinak třeba nikdy nepoznalo ani nevyzkoušelo. V konečném důsledku mu tato hra může změnit život, může ho inspirovat k budoucímu růstu.


Kamevéda v pořadu RODINKA na TV SEZNAM.CZ

    Potom jsem se tím ale přece jen začal zabývat, zavzpomínal jsem na své mládí, k tomu se přidaly i čerstvější vzpomínky na výchovnou praxi s vlastními dětmi a základ pojetí této knížky byl na světě. V další fázi už šlo jen o to sestavit jednotlivé úkoly tak, aby pokrývaly různorodá prostředí, všechna roční období a aby jednotlivé úkoly nebyly samoúčelné. Šlo mi o to, aby splněním každého jednotlivého úkolu dítě muselo dosáhnout určité kvality v oblasti, která je do dalšího života lépe připraví a v mnohém obohatí. A aby pro ně byla třeba i inspirací, aby si některou z těch třiceti činností oblíbili, hlouběji ji poznali, zůstali u ní déle. A případně, při souběhu vhodných okolností, na ní třeba i postavili svoji další kariéru.
    Pokud se tohle u dítěte podaří dobře založit, může to být pro rodiče i dítě samotné životní výhra. Protože dlouhodobá hra Správné dítě je hravou formou naučí přesně těm dovednostem, které jsou nedocenitelné v budoucím životě. Zmapovat výzvu, vytvořit potenciál nutný k jejímu zdolání, a nakonec splnění úkolu i prožitá slast z pocitu vlastní síly, získaných schopností a dovedností.
    V knize naleznete třicet příběhů pro děti, tyto příběhy Vám pomohou pohodlně navodit atmosféru, která bude vaše děti motivovat ke splnění úkolu a získání důkazu o své schopnosti. Tím důkazem je přidělení zlaté hvězdy za splněný úkol.
     Milí přátelé Kamevédy, první Mezinárodní letní dětské hry Kamevédy 2019 jsou za námi. Jsem opravdu šťastný, že se nám vše podařilo zvládnout a těsně před...


Pozdrav přátelům Kamevédy z New Yorku

    Není to dnes snadné přimět děti k vystoupení z komfortních zón na slunce, déšť i vítr, není jednoduché pravidelně cvičit v trenýrkách za mrazivého rána. Vždyť na displeji svého mobilu v teple a pohodlí sedací soupravy lze pohodlně najít tolik zajímavých věcí ...
    Když studuji na univerzitě, každý zápočet a zkouška z různých předmětů je vlastně zase jen úkolem, k jehož splnění se musím motivovat, musím zmobilizovat své síly a schopnosti, vybudovat ve svém mozku potřebnou kvalitu, pomocí které postoupím zase o stupeň výš.
    Na začátku je dobré začít se třemi tréninky týdně (napřklad pondělí, středa, pátek) případně se čtyřmi tréninky týdně. Mnoho začátečníků dělá chybu, že cvičí moc. Každý jejich trénink trvá 2 hodiny a trénují každý den. Jejich těla pak nestíhájí regeneraci a výsledkem nejsou takové výsledky jaké by mohly být. Nezapomínejte na to, že svaly rostou při odpočinku, ne v posilovně. Trénink v posilovně by měl trvat maximálně 1 hodinu.


Jak by měl vypadat správně trénink na posilování ?

    Podobný postup je třeba zvolit např. při cestě do NHL, na koncertní pódium nebo při vybudování vlastní prosperující firmy. Je to stále ten stejný manuál, který lze nejsnadněji formou hry založit v mládí. Děti rodičů, kteří tohle důležité umění nezvládnou, mohou mít později potíže.Pokud se toto know-how dítě naučí používat poprvé ve svém životě v průběhu Cesty za hvězdami Kamevédy, může to být důležitý počátek celé řady jeho budoucích úspěchů.
    Při posilování by jste měli být oblečení na volného oblečení, důležité je aby byly vaše klouby v teple. Na začátku tedy určitě využívejte i dlouhý rukáv, který můžete postupně odložit. Důležitá je také pevná obuv, která zajistí stabilitu vašich noh.
    Plnění jednotlivých úkolů není vůbec samoúčelné, každý z nich má svůj význam pro celkový komplexní rozvoj dítěte. Hra přivádí dítě k činnostem, které je pro další život velice obohatí a vybaví novým, mnohem větším potenciálem, dovednostmi, znalostmi, zkušenostmi i nezapomenutelnými zážitky.
    V závěru knihy naleznou rodiče, pedagogové či trenéři (organizátoři plnění úkolu) obsáhlejší popis, pomocí kterého se při plnění úkolu mohou snadno orientovat.
     „Ještě čtyřikrát se vyspím a budu soutěžit, tatínku/maminko!" Také to u vás takto vypadá? Děti se těší s radostí sobě vlastní a na nás rodičích je se na...


Jak správně posilovat ? – důležitá je technika

    Možná vám vaše děti jednoho dne řeknou, že hra Správné dítě pro ně byla krásným a důležitým začátkem. Že jednotlivé úkoly možná byly i náročnější než to, co musely zvládat později ve svém životě. Protože to bylo poprvé a museli v sobě teprve objevovat a postupně budovat důležité vlastnosti, jako je cílevědomost, vůle překonat bolest nebo strach, vytrvalost či trpělivost.
    Každý cvik by jste měli provádět vždy po 8 -12 opakováních a po 4-5 seriích. Odpočinek mezi jednotlivými sériemi by se měl pohybovat okolo 1 minuty. Na každou svalovou partie je dobré zařadit alespoň 3 různé cviky. Nezapomínete také cviky po určitě době obměňovat, ať nedochází ke stagnaci.
    Domnívám se, že pro rodiče bude postup podle této knížky mnohem snadnější. Příběh na počátku každého z úkolů navodí atmosféru. Když se dobře podá, třeba jako pohádka na dobrou noc večer před volným dnem, děti budou na novou výzvu ráno natěšené. A v zadní části úkolu najdou rodiče návod k tomu, jak správně postupovat, na co si eventuelně dát pozor i jaká jsou celková obecná kritéria jednotlivých hvězd."

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00