Jak na věc


společenství draků talon

Simpsonovi: Bart Simpson 2013/02 - Syn přírody

    V pokračování Kostičasu se podíváme do Paigina přirozeného prostředí. Její návrat ale není až tak růžový, jak si představovala. A jak brzy sama pozná, je těžké rozhodnout, jestli je zkorumpovanější vláda v čele státu, nebo samotné podsvětí.
    Byl jednou jeden fanda sci-fi a fantasy, který se rozhodl, že to zkusí taky. Nebylo za tím žádné vnitřní pnutí, prostě jen chuť přijmout takovou výzvu. A vyšlo to. Nejprve se zrodil detektiv Charlie Parker, žijící v alternativní Americe 50. let 20. stol. po nukleárním holokaustu, víc mafián a gangster než řádný muž zákona. Časem ho následoval klíčový hrdina Fastynger van Hauten, také žádný svatoušek, jehož dobrodružství laděná ve stylu dark steampunku se postupně rozvíjí v paralelní linii povídek a nejnověji také v románu Jak lvové. Oba antihrdiny si oblíbila celá řada čtenářů, kteří pro sebe objevili autora s osobitým stylem a břitkým humorem – Petra Schinka. Následující rozhovor je sice inspirován hlavně jeho poslední knihou, kterou letos vydalo nakladatelství Epocha, ale jak už to bývá, nezůstalo jen u ní…


Simpsonovi: Bart Simpson 10 /2018 č. 6/ - Nádeník

    Čtenáři sami opět rozhodnou o realizaci dalšího dílu série Ú.P.V.O. s podtitulem Černý plamen. S postupujícím žabím morem, zachvacujícím srdce Ameriky, postihuje Úřad paranormálního výzkumu a obrany jedna tragédie za druhou a série nabírá na obrátkách.
    Poslední dobou se čeští filmaři drží barvitého programu… krimi k snídani, krimi k obědu, krimi k večeři a možná ještě krimi k nočnímu přepadení ledničky. Občas tuto pestrou řadu protne nějaká ta pohádka, aby se neřeklo, že jsou Češi příliš frustrovaný národ. Ale co kdyby se objevil někdo, kdo tento již celkem otravný stereotyp rozbije a přijde s něčím, co nejen není na české scéně obvyklé, ale dokonce nevídané? První postapokalyptický film v české krajině – Drsný spasitel.
    Přílohou nové Pevnosti je ilustrovaný průvodce Středozemí – Tolkienův svět. Poznejte svobodné národy, od moudrých a krásných elfů, přes odvážné muže a trpasličí válečníky až po nenápadné, ale dobrosrdečné a kurážné......
    Nový plnokrevný steampunkový román Jak lvové je fakt nářez. Nečekejte krásné dámy v krajkách a pány ve vysokých cylindrech, jak se vezou na nablýskaném stroji v oblacích dýmu. Připravte se spíš na zástupy mrzkých trolích výpěstků a absenci ozubených koleček. Tohle je totiž nefalšovaný Schink.


Amaurotici mají Scion, vidoucí Vidořád. Kdo zvítězí?

    Letošní rok se uzavírá a je čas se ohlédnout také za vším, čeho se nám dostalo v oblasti fantastiky. Nemám ambice zhodnotit nějak fundovaně úplně všechno, co se letos urodilo, ale dovolím si zde předložit aspoň letmé vypsání a spíše subjektivní zhodnocení toho nejzajímavějšího.
    Tak jo. Všichni máme za sebou, tedy alespoň doufám, nové Star Wars s podtitulem: Síla se probouzí. A ať už se vám líbilo či ne, musí se nechat, že o něm mluví celý svět. Stejně tak se toho hodně namluvilo v době, kdy Disney oficiálně škrtnul z kánonu naprosto vše, vyjma filmů a animovaných seriálů. A rozjel si zcela nový odsouhlasený kanonický svět, který čítal několik prvních knih, komiksů a taky her. Egmont příliš dlouho neváhal a rozhodl se vydat jednu z prvních 4 oznámených novel, které vyšly v minulém roce. Jedná se o titul Star Wars: Tarkin od Jamesa Lucena, který u nás bodoval knihou Darth Plagueis. Tarkin byl od začátku k tomuto dílu velmi připodobňován, ovšem ukázalo se, že je stylem vyprávění úplně odlišný.
    Od války o Prsten už uběhlo sto dva let. Z Krále Chodce je vetchý stařec a vládu drží pevně v rukou jeho dlouhověká čtvrtelfí manželka. V Grondoru se zdvihá vlna protielfského odporu a kdejaký národ chřestí zbraněmi. Jediné místo, kde dosud panuje klid, je hobití Kraj…

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00