Jak na věc


soutěžní adventní kalendář online

Monster High Coloring Draculaura

    Charakteristika:Choreografie vhodné pro prezentaci na plesech a společenských akcích. Jde zejména o společenské tance, starší společenské tance, národně společenské tance a historické tance.
    Vlčí štěně: asi tak... Mě když bylo tolik, jako některým tady, ještě jsme doma ani počítač neměli... No a neříkám, že některý věci nejsou fajn. Třeba i já se někdy ráda kouknu na pohádku. Nebo na něco ,,pro děti". Ale na hororech nevidím nic špatného, je to filmový žánr jako každý jiný
    Charakteristika:Choreografie využívající ke svému ztvárnění techniky diskotékových tanců, kde pulzující kontrakce a uvolnění těla je doplňováno ostrými pohyby paží s využitím výrazových prostředků pro taneční parket.
    Tyto kolektivy soutěží rozděleny do kategorií Plesová předtančení, Latino Ladies předtančení a ostatní (show, PTK, street a disco předtančení). Při menším počtu než 3 předtančení v kategorii, je možno na regionálních kolech tyto kategorie sloučit.
    Práce s prostorem tanečního parketu, hudebně využité pohybové zpracování, celkový výraz choreografie a její taneční předvedení jsou posuzovány jako celek.


Velká letní soutěž s HPD - Otázka č. 4

    V případě, že z prvního místa v regionu postoupí úřadující Mistr ČR v dané disciplíně, je prvnímu nepostupujícímu udělena divoká karta k postupu na MČR.
    Práce s prostorem tanečního parketu, hudebně využité pohybové zpracování, celkový výraz choreografie a její taneční předvedení jsou posuzovány jako celek.
    Charakteristika: Choreografie pouze pro dívky a ženy, využívající tanečních technik latinsko-amerických stylů  – Salsa, Mereque, Bachata, Rumba, Samba, Ča-ča, Lambada a pod..
    Senioři jsou na regionech i a MČR rozděleni do kategorií plesová předtančení a ostatní (show, PTK, disco, street). Při menším počtu než 3 předtančení v kategorii, je možno na regionálních kolech tyto kategorie sloučit.


Velká letní soutěž s HPD - Otázka č. 5

    Nakládání s osobními údaji Správcem osobních údajů účastníka Porty je Česká tábornická unie, z. s., sídlem v Praze, IČO 00418056 (dále jen ČTU) a všechny k realizaci oblastních kol Porty pověřené pobočné spolky ČTU a spolupracujících spolupořadatelských subjektů. jako společní správci osobních údajů (dále jen Správci). Osobní údaje jsou zpracovány v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 (tzv. GDPR, dále jen Nařízení) a zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen Zákon). Správci osobní údaje zpracovávají v rozsahu nezbytném pro pořádání akce v rámci výkonu oprávněné činnosti spolku, a to konkrétně pro tento účel:
    V případě, že tým odmítne postup na Mistrovství ČR SUT, postupuje další předtančení v pořadí. Tým, který nominaci odmítne, je povinen co nejdříve oznámit tuto informaci pořadateli MČR SUT.
    Soubor se může zúčastnit regionální soutěže FTM pouze v jednom regionu. Pokud se z důvodů termínové kolize nebo jiných důvodů nemůže zúčastnit soutěže ve svém regionu, zažádá o změnu regionu - pošle konkrétní přihlášku (písemně, e-mailem) na adresu člena prezidia pověřeného soutěžním úsekem SUT.
    Charakteristika:Choreografie využívající ke svému ztvárnění techniky hip-hopu, break dance, electric boogie, RnB, lockin, poppin, funky, house dance atd., s využitím výrazových prostředků pro taneční parket.
    Na titulární soutěž (ME, MS) vypisované mezinárodními organizacemi postupují pouze nominovaní finalisté MČR. Tuto nominaci uděluje prezidium SUT. Při účasti na těchto soutěžích musí nominovaná předtančení splňovat pravidla soutěžního řádu a propozice soutěží dané mezinárodní organizace.


Velká letní soutěž s HPD - Otázka č. 6

    Charakteristika:Všechny choreografie a taneční scénky bez rozdílu použité taneční techniky, které využívají rekvizit a svým provedením a náladou vytváří show.
    Rekvizitaje věc, kterou tanečník při tanci využívá = bere ji do ruky, tančí s ní, odkládá ji na parket (např. deštník, hůlka, židle, stůl...) nebo součást kostýmu (např. plášť, bunda, klobouk, ...).
    Pobav se u článků, které připravujeme na nejoblíbenější témata. Najdeš zde spoustu vtipů, videí, obrázků, ale také článků o oblíbených celebritách a seriálech nebo o hrách, které si můžeš zahrát na svém mobilu nebo i přímo tady na HPD.cz. 
    Choreografie převážně pochodového charakteru, lze doplnit i tanečními prvky. Základem je tvorba obrazců, tvarů a součástí použité taneční techniky je práce s hůlkoou. Akrobatické a gymnastické prvky jsou zakázány.
    Miniděti jsou na regionech rozděleni do kategorií plesová předtančení a ostatní ( PTK + Disco + Street + Show). Při menším počtu než 3 předtančení v kategorii, je možno na regionálních kolech tyto kategorie sloučit. Na MČR jsou rozděleni do kategorií plesová předtančení, PTK, Disco, Street, Show.


Magazín pro dívky - Soutěžní otázky

    V kategorii Děti a Junioři získávají přímý postup vždy 4 (region VČ, SM, SČ) a 5 (region ZČ, Pra+StřČ, JM) nejlepší předtančení ve všech disciplínách na celostátní kolo soutěže FTM - Mistrovství České republiky SUT. V případě, že souboru je povoleno soutěžit v jiném regionu a umístí se na postupovém místě, lze, aby vedoucí soutěže udělil na návrh poroty jedno postupové místo navíc.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00