Jak na věc


soulož v cikánské osadě

Nová totalita šmírovací technologie

    Lvi, tygři a medvědi, ó jé. Žraloci. Hitlerovi válečníci. Medvědi, lvi a tygři. Krokodýli. Katastrofy. A teď pozor, to jsem já, slavný lovec Pampalini, tedy pardon, Jack Hanna, tedy pardon, Steve Irwin; stačí natáhnout ruku a už držím zvíře. Již za okamžik: Žraloci. Pouze na Prima ZOOM! Ne že by se hoši nesnažili, ale je to bohužel celé tak nějak bezzubé, rádoby-senzační a pořád na jedno kopyto, čemuž nijak nepomáhají neustálé reprízy věcí, které běžely včera, předevčírem, před třemi dny. Takhle nějak by vypadal přírodovědný časopis z redakce Blesku. Takže musím bohužel konstatovat, že ZOOM mě omrzel poměrně záhy... když už ho mám puštěný, tak bez zvuku. Skoro to vypadá, že ani dokumentární televize se dnes nedá dělat bez toho, aby byla zaměřena na nejnižšího společného jmenovatele, tj. nejblbějšího příslušníka dané cílové skupiny. U silvestrů je to jen víc vidět, protože tam je ta cílová skupina řádově širší.
    "...ještě nadělat trochu škody, takovým ubožáckým, zlomyslným způsobem." Tak přesně tenhle citát se mi vybavil, když jsem se poprvé doslechl o amnestii.
    Jsou lidi, co rádi podpoří dobrou věc, ale nechtějí to troubit do světa. Zvlášť někteří se specifickými a vzácně se vyskytujícími jmény, kteří by se blbě vyjímali v "seznamech neonacistů", co si vede ten spolek padlých holek v režii Nevěry Mydlimámové.


RE: Situace kolem Chazarského pseudostátu se ještě dále zhorší

    ...ale pravičáky by z toho asi trefil šlak: nábor zaměstnanců by probíhal výhradně přes nezávislou komisi, která by od zaměstnavatele dostala bianko podepsanou pracovní smlouvu a zpátky by mu poslala nezávisle vybraného zaměstnance odpovídajícího zaměstnavatelovým požadavkům - přičemž na věk, pohlaví a podobné potenciálně diskriminační faktory by nebyl brán zřetel. Korupce ze strany zaměstnavatelů by byla vyloučena automatizací (zaměstnanci úřadu by jen anonymně testovali a hodnotili kvalifikaci klienta, ale nevěděli by, ke komu půjde). Zneužívání výpovědí ve zkušební lhůtě by bylo ošetřeno tím, že systém by na takto uprázdněná místa přiděloval méně způsobilé (a starší) kandidáty, než byli ti dosavadní - takže každý zaměstnavatel by si raději podržel to, co by dostal napoprvé. Jako bonus by odpadla i oblíbená taktika, kdy zaměstnavatelé pro výkon nekvalifikovaných profesí typu "uklízečka, vrátný, svačinářka, nosič vody" vyžadují minimálně vyučení s maturitou, aby nemuseli přijímat "etn
    Za normostranu. Článek má necelých šest normostran, cena tedy odpovídá obvyklým sazbám (které jsou v reálu dokonce ještě vydatně podstřelené, viz http://zpravy.idnes.cz/chudy-jako-cesky-prekladate... a viz http://zpravy.idnes.cz/prekladatel-bere-150-korun-...). Normostrany si vypočítáte zde: http://www.pocet-znaku.cz/


Proč média o důležitých věcech lžou

    Historie není podstatná, protože bez ohledu na historii toho kterého "lidskoprávního" hnutí se opakuje stále týž vzorec: menšiny jsou tím drzejší, čím více se jim povoluje. Dokud byli homosexuálové vytlačováni na okraj společnosti, zavíráni či "léčeni", žádného z nich nenapadlo ani ceknout po nějakém registrovaném partnerství, pochodech hrdosti nebo adopcích - docela by se bývali spokojili s tím, kdyby je státní moc nechala na pokoji. Srovnejme to s dneškem - stát jim podstrojuje zleva zprava, a oni? Zrovna před pár týdny jsem někde četl článek, kde se rozčilovali, že je jim upíráno PRÁVO DAROVAT KREV. Nekecám, oni opravdu prezentují nemožnost darovat krev (z důvodu vyšší míry promiskuity a rizikových sexuálních praktik v homokomunitě) jako újmu na svých právech. Na tom je nádherně vidno, že už prostě ve své rozežranosti nevědí co roupama. Mají z nás vyloženě srandu, cvičí s námi jak s opicí na gumě, a my jim to žereme i s navijákem. Prozatím.
    Ale houbec. Já byl v průvodu za celý život všehovšudy dvakrát... podruhé z hecu a poprvé proto, že jsem si to vydyndal na rodičích, bo jsem chtěl holubičku na tyčce. Ono asi záleží na tom, jak moc angažované nadřízené nebo učitele člověk měl. Například u nás ve škole se na jakékoliv podobné aktivity svorně kašlalo, v práci taktéž. Slavilo se akorát MDŽ, a to ještě jen proto, že o MDŽ se nedělalo, chlastalo se a dlabaly se chlebíčky. Z kolbenky od pásů se, pravda, do průvodů šlapalo masově... ale to bude tím, že v pásové výrobě se dělá masově všechno.


Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

    Demokracie (δημοκρατία) je v přesném významu vláda "horních deseti tisíc", což je přesně to, co tady posledních pětadvacet let máme (a čeho bychom se měli stůj co stůj zbavit). Vláda lidu (tedy souhrnu všech lidí v dané zemi) se nazývá laokracie (λαοκρατία). laos (tj. všechen lid) = ochlos (lůza, tj. my) + démos (plnoprávné obyvatelstvo, v praxi tedy to, čemu se dnes říká vyšší vrstvy) Nazvat demokracii "vládou lidu" je ten nejbáječnější trik, který se kdy démotům podařil.
    Chtěli demokracii, ale (vy)volená (j)elita jim místo ní podstrčila kapitalismus - a už dvacet let jim lživě tvrdí, že je to jedno a totéž. Jinak, rozdíl mezi "demokracií" a "reálnou demokracií" je přibližně takový, jako rozdíl mezi "masem" a "sojovým masem".
    Homosexualita vzniká vinou podmínek v děloze matky během vývoje plodu. Česnek, rajčata, brokolici a sóju měla dlabat maminka. To nás ovšem dovádí k zajímavé úvaze: co by se asi odehrávalo v dnešní lidskoprávismem postižené společnosti, kdyby někdo objevil jednoduchý a bezbolestný způsob, jak zajistit, že narozené dítě bude vždy heterosexuál? Pořádala by homolobby nátlakové akce za postavení takové léčby mimo zákon? Bylo by to kladeno naroveň genocidě? Nebo by se taková informace vůbec nedostala na veřejnost? Jejej, to by byl vědecký triller jak bejk... škoda, že Crichton už umřel.


Zatýkají v horních patrech. Tak už to začalo? Ale kdepak

    Když osmdesát procent příslušníků nějaké skupiny vyrůstá v prostředí, kde je normální nechodit na záchod a kálet pod sebe, můžeme oprávněně očekávat, že i jejich děti budou podobné chování považovat za normální, čímž pádem se nám příslušnost ke skupině stává statisticky relevantním identifikátorem potenciálu ke kálení pod sebe - a tedy mimojiné též spolehlivým způsobem, jak určit, jestli je rozumné zvát dotyčného na návštěvu. Těch dvacet procent slušně vychovaných to může sice považovat za křivdu, ale to není důležité, protože jakožto menšina v menšině jsou nepodstatní a není nutné ani žádoucí brát na ně ohled. Nejsem přece nekonečně slitovný Hospodin, abych si kvůli deseti spravedlivým nechal kálet na plovoucí podlahu. Jistě, ne každý Rom krade. Ale jestliže osmdesát procent Romů má nebo mělo záznam v trestním rejstříku (to jsou oficiální statistiky z doby, kdy ještě bylo legální vést takové statistiky), je šance čtyři ku jedné, že ten Rom, který se ke mně právě blíží, je kriminálník.
    Pravdu díte, je to odpadní trubka. Shodou okolností je však též hojně prokrvena a opatřena nervovými zakončeními napojenými na stejná centra jako pohlavní orgány. Ten Bůh to pěkně zfušoval, když nás tvořil. Další příklady tvůrčího diletantství Boha: citlivé vnější genitálie; odhalené měkké břicho; páteř; zuby; menstruace.


Tak kdopak nám to vraždí v Paříži?

    Jenomže ono to normální je. I ta blbá kočka dá kotěti ťafku za ucho, když se kotě cpe kam nemá. Výchovný pohlavek je postup osvědčený napříč druhy po miliony let. To jenom my s naší zhovadilou obsesí pro "rovnost" a "lidská práva" jsme si začali plést společenskou hierarchii a podřízenost s útlakem a ponižováním. Podívejte se, co se za posledních čtyřicet let zbytečně vyplýtvalo energie na vytváření bezcenné iluze rovnosti mezi lidmi a rasami. Kdyby se to v padesátých a šedesátých letech tak blbě nezvrtlo, dneska jsme mohli kolonizovat Mars a chystat se na cestu k nejbližším hvězdám... namísto toho máme svatby gayů, ze řetězu utržené feministky s "pohnutím vemen", privilegované černochy - a bojíme se nařezat vlastnímu nevychovanému dítěti (natož cizímu!). Teda jako sorry, ale jako bílý heterosexuální muž bych stokrát radši viděl ten kolonizovaný Mars.
    Kuk na strejdu (gůgla): http://www.zvedavec.org/zvedavec/2007/04/2009-odst... Ano, pan Čulík je co do politických názorů místy opravdu zoufalec - patrně se na něm podepsalo to, že jako univerzitní profesor humanitního oboru žije (žil?) z multikulturních peněz - ale od ostatních autorů se tam dá dočíst ledasco zajímavého.
    Tohle je tak trochu k tématu: Čtyřicet písniček na čtyři akordy Jinak mi to opravdu připadá jako spiknutí pro spiknutí. Daleko spíš za tím stojí potřeba působit na nejnižšího společného jmenovatele (tj. oslovit maximum možných posluchačů a současně urazit minimum možných posluchačů). Nejnižší společný jmenovatel je ta čevená nit, co se proplétá veškerou současnou kulturou: všechny filmy, všechny seriály, všechna hudba musí být natolik banální, aby nebyly myšlenkově mimo dosah průměrného (=amerického) diváka a posluchače. V opačném případě film / seriál / hudba málo vydělá, čímž majitelům práv (=parazitům lidstva) utíkají peníze.


My vám ten respekt k cikánům do hlav natlučeme i za pomoci obušků a vodních děl

    Ono je sice populární považovat celé období 1948-1989 za jeden režim, a já chápu proč ("čtyřicet let nesvobody" zní podstatně líp, než "dvacet let nesvobody a pak dvacet let bordelu a zahnívání" ). Kontinuita režimu sedmdesátých a osmdesátých let s režimem let padesátých a šedesátých však nebyla v praxi o nic větší, než kontinuita mezi První a Třetí republikou. Listopad 89 možná nebyl podvod, ale docela jistě byl lidu "ukraden" - a podle všech indícií byla tato krádež plánována dopředu. Vždyť už v osmdesátém osmém se estébáci "disidentů" u výslechů ptali, co budou dělat, až se to otočí.
    S těmi černochy bych snad i souhlasil, protože tam je to dáno dědičností (zatímco naši prapředci vyrazili dobývat svět, jejich prapředci dál seděli v Africe pod stromem a čekali, co jim spadne). Ale indiáni jsou taky "žlutá rasa", což je patrné především na severoamerickém kontinentě. Třeba Navajové: http://navajo-arts.com/navajo-pictures/navajo-pict.... Ti by klidně mohli jezdit s Čingischánem.


Musíme platit daně? Já říkám ne!

    Proč by ale měl chodit "kamkoliv", když je doma tady, má tu rodný dům, rodinu, přátele? Vy "antikomunisti" máte v tomhle směru obrovský problém s chápáním, nedokážete vstřebat to, že někdo prostě nepotřebuje banány a mandarinky, protože má radši jabka. Že nepotřebuje na Kanáry a do Egypta, protože mu stačí Mácháč a Kuks. Že mu nevadí, jestli jsou kolem hranic dráty, protože výlet do Prahy je pro něj exotický dost (a čtvrt století "reálné demokracie" ho naopak poučilo v tom směru, že dráty na hranicích jsou dobré, protože drží venku cizí bordel). No a dneska jde takový člověk s rodinou na výlet a pro samé dálnice, "developerské projekty" a cedule "soukromý pozemek" neujde rovnou čarou ani kilometr v kuse. Slušnou práci nemá, protože JZD rozkradli, fabriku zavřeli a pracovní místa vyvezli do Číny. Nakoupit kde nemá, protože Jednotu (kterou jeho fotr stavěl v akci Z) v devadesátých letech kdosi komusi prodal (a teď tam Vietnamci prodávají plesnivé "abibasky", zatímco ve Zlíně a Prostějově
    No pochopitelně že jsou. Zbohatlík si zvolí politickou stranu, zafinancuje ji, a ta potom na oplátku čtyři roky zastupuje jeho zájmy. Demokracie v tom nejpůvodnějším slova smyslu, tj. vláda svobodných deseti tisíc.
    Česko by bylo normálním názvem v případě, že bychom se nazývali Česové. Leč nazýváme se Čechové, Češi, normálním názvem je tedy - když už - Češsko. Srov. Vlachové, Vlaši - Vlašsko. Osobně ovšem nechápu, co kdo má proti té Čechii. Francie, Belgie, Itálie, Anglie. Čechie je daleko libozvučnější, než nějaké zparchantělé Česko - a krom toho, do Čechie jsem zamlada chodíval na pivo. Odmítám být Česem.
    >...asi neumíte a tak jim vlastně dáváte záminku nějak se >zviditelnit a ukázat, že jsou také lidé. Chovají se jako zvířata, aby nám dokázali, že jsou také lidé? Nezlobte se, ale to mi nějak nedává smysl. Jak doufají dosáhnout vyšší míry tolerance ze strany majority, když se chovají rok od roku nepřijatelněji?


RE: Jo, jo ... zlatý socialismus, komunismus, maoismus, .stalinismus, EUismus...

    Mluvíme-li o "potřebě vykřikovat do éteru", musíme konstatovat, že utkvělá potřeba deklarovat vlastní domnělou normálnost je vlastní zejména homosexuálům. Jdou dokonce tak daleko, že si na své odpůrce vymysleli nadávku skrytou za klinickou definici, "homofob". Kdyby měli homáči rovnou páteř a uměli si za svou úchylkou stát jako každý slušný úchyl, nikdo by si jich mezi ostatními úchyly ani nevšimnul. Ale oni ne, oni musí mávat duhovými vlaječkami a vyřvávat, že jsou jediní normální. Ano, přesně v duchu hesla "všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo." Já jsem homáčům odedávna fandil, čistě z úchylovské solidarity, stejně jako spousta dalších úchylů. A oni se teď od nás budou distancovat a tvářit se, že jsou něco víc, že se jich škatulka "sexuální deviace" najednou netýká? Aby vás LGV sežrala, pokrytci.


Moderní hudba = emocionální inženýrství

    "... omezený pohled na rasismus v Čechách... " Vyskytuje-li se Čechách nějaký rasismus, pak je to výhradně rasismus příslušníků menšinových etnik vůči Čechům. Češi rasisty být z definice nemohou (protože jsou to původní obyvatelé, a případné rasistické chování původních obyvatel se nazývá "kulturním sebeurčením"). Pro jistotu ještě jednou opakuji: Původní obyvatelé ve vlastní zemi nemohou být rasisty. Tedy, Čech nemůže být rasistou vůči cikánovi nebo Vietnamci, zrovna jako Brit nemůže být rasistou vůči Pákistánci nebo Nigerijci, nebo Němec vůči Turkovi. Pokud se někdo pokouší naznačovat existenci rasismu ze strany původních obyvatel, podílí se tím na poškozování práv původního obyvatelstva a likvidaci původní kultury, jinými slovy je to stejný gauner jako ti, kdo podstrkovali Indiánům ohnivou vodu a neštovicemi nakažené houně. A pokud tak jedná přímo příslušník dané původní kultury, o to je to horší. "...Naopak pokud je předmětem zprávy běloch, je tento fakt brán za samozřejmý a nijak
    Promiňte, ale žádnou takovou povinnost nikdo nemá. Představte si, že někde tady na veřejnosti pobíhá pomatený člověk, který je naprosto vážně přesvědčen, že je služebníkem jakési pohádkové bytosti, kterou nikdo (dokonce ani on sám) nikdy neviděl. Červené Karkulky, dejme tomu. Představte si, že tento člověk té imaginární bytosti podřizuje svůj každodenní život, že se sám podrobuje vymyšleným rituálům a stanovuje si nesmyslná pravidla. Na tom přece není nic k respektování... takovému člověku se lze přece buď smát, nebo na něj zavolat psychiatry. A teď si představte, že takových lidí tady pobíhá milión. Čím si najednou zasloužili respekt? Tím, že jich je milión? Vždyť to jsou přece pořád stejní magoři, jenom organizovaní. To je problém muslimů v Evropě... za těch pár desetiletí nedokázali pochopit, že naprostá většina evropské populace má z jejich pohádky bohapustou srandu. A přiznejme si na rovinu - k čemu by bylo na světě náboženství, kdybychom si z něj nemohli dělat srandu?


RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!

    Ale ne, to v žádném případě netvrdím. Já jen konstatuju, že bezprostředně po chrastavském útoku Klaus podepsal církevní restituce, přestože k tomu neměl žádný objektivní důvod.
    Však ono se už dávno proslýchá, že titíž hoši podporovali a zafinancovali Hitlera, protože potřebovali dostat osadníky do Palestiny, ale evropským Židům se do pouště nechtělo.


RE: KONKRÉTNÍ JMÉNO OSOBY KTERÁ STOJÍ ZA ČERVENÝMI LÍSTKY

    Jak můžete dnes vědět, co by bylo nebo nebylo bez křesťanů? Máte snad pocit, že Čína nebo Japonsko vděčí za své kulturní výdobytky křesťanství? Máte pocit, že staří Indové k něčemu potřebovali křesťanství, když před pěti tisíci lety formulovali myšlenky, které přetrvaly dodnes? Domníváte se, že křesťanství má patent na morálku a že ve šprtání starověkých hebrejských matrik a letopisů lze najít nějaké mravní ponaučení, které by nebylo obsaženo i jinde? Navážím-li se do křesťanů, je to za (a) z téhož důvodu, proč se navážím do ostatních abrahamitských náboženství: protože stojí na pochybených základech krutého a krvežíznivého "Boha", vzešlého z myslí a tužeb úpalem postižených pouštních lupičů, a za (b) proto, že křesťané se dodnes nebyli schopni distancovat od zločinů, které byly ve jménu jejich Boha a jejich věrouky za posledních patnáct set let napáchány. Nemluvím pochopitelně o těch nesčetných generacích venkovských babiček, pro které se "Ježíšek" a "panenka Maria" staly zlidovělým r
    ...že někdo může ještě dnes neznat Sexmisi, když tady je to už dvacet let totální kult. V podobném duchu a od stejného rejžižéra vřele doporučuji Kingsajz (http://www.csfd.cz/film/37896-kingsajz/), podobenství o jednom takovém malém a poněkud zatuchlém království.


RE: Jak zastavit invaze Ruska do jiných zemí...

    ...že by nebyla práce. Práce je všude spousta, často i velmi záslužné práce, kterou je potřeba udělat a přesto ji nikdo nedělá, protože stát ji nezaplatí: raději z našich peněz dotuje barevné a neziskovky. Ne, problém není v nedostatku práce. Spíš v tom, že podmínky dnešní existence jsou vysloveně demotivační. Hoďte oko sem: http://news.e-republika.cz/article1867-Kam-mizi-bo.... Teď uvažte: můj děda se vrátil z první světové a během dvou let si postavil z dělnického platu dvougenerační domek. Má dnešní dělník naději postavit si ze svého platu domek? Kde je těch sto let pokroku? Nebo jiný případ: zadavatel mi dva roky nezaplatil za odvedenou práci. Nebyl to ojedinělý jev, po bližším zkoumání vyšlo najevo, že dotyčný tímto způsobem podniká už dvacet let (a přesto dosud ani nesedí, ani nevisí). On to nedělá naschvál, on prostě ty peníze nemá, protože jemu samému odběratelé platí s mnohaměsíčním zpožděním. Nedomnívám se, že by kdy dříve v moderních dějinách bylo možné systematicky neplatit
    Na rvačku ovšem musí být dva. V tomto případě šlo o jednostranné napadení výraznou přesilou. Takže i kdybych odhlédl o to, že došlo k napadení původních obyvatel nepůvodními přistěhovalci (od čehož ovšem odhlédnout nemohu, protože takové věci se nesmí trpět, nechceme-li ve vlastní zemi dopadnout jako svého času Indiáni), pořád šlo o podlý a zbabělý čin, který nezasluhuje obhajobu. Krom toho, i kdyby šlo "jen o rvačku", po takovém útoku jedné skupiny na druhou obvykle následuje revanš... a taky se do toho obvykle nepletou těžkooděnci. To jenom tehdy, když je jedna strana z nějakého důvodu hájená.
    ...jsem zrovna včera četl "návod" na domácí vzdělávání. Neštěstí je, že v našich končinách plní škola zároveň úlohu hlídací, takže pokud člověk nemá za babičku inženýra na penzi nebo za souseda nezaměstnaného pedagoga, má v ohledu domácího vzdělávání smůlu.


Duka si ulomil kus svatého Václava – co bude na řadě příště?

    Možná se budete smát, ale já po výuce českou učitelkou (přesněji, narychlo přeučenou ruštinářkou) měl nezanedbatelné problémy domluvit se s rodilým britským mluvčím, kdežto s Němci a Francouzi jsme si rozuměli báječně. Ne, ovládání angličtiny s nigerijským přízvukem je v globálním smyslu věcí zcela nepodstatné. S Afričany se nikdo nikdy o ničem nebavil a bavit nebude, protože nic neumějí a umět nechtějí (za posledních sto let se zvládli akorát přeučit z oštěpů na kalašnikovy). To už by spíš mělo smysl učit se angličtinu od Inda, protože střet s indickým přízvukem je zejména v IT vysoce pravděpodobný. Což ovšem nic nemění na tom, že když je školou inzerován rodilý mluvčí, má to být rodilý mluvčí buďto britské nebo americké angličtiny, nikoliv rodilý mluvčí pidginu (či v lepším případě nigerijské standardní).
    Celková produkce je 10x vyšší, ale ceny kupodivu také. To by mě zajímalo, v čem vězí to čertovo kopejtko, když tvrdíte, jak to všechno skvěle funguje. Na poli stojí obilí - a chleba opět meziročně zdražil o pět korun.
    No tak nějaké ty korupční skandály na úrovní regionů a místních samospráv by se i na KSČM našly. Ale ve srovnání s ODS je to velmi, velmi (téměř až homeopaticky) slabý čaj. Já jsem se včera po přečtení nejnovějších volebních prognóz rozhodl, že jim to tam hodím. Někdo musí vynahradit úbytek těch vol(ič)ů, co se nechali ukecat sojovým paštikářem Babišem.


RE: Čím to, že odpůrci tohoto festivalu

    No ony holky ze začátku dělaly chvályhodnou činnost. Na volebním právu, na právu na práci nebo na nošení kalhot není veskrze nic špatného. Jenomže dopadly úplně stejně jako všichni ostatní aktivisté: všechno podstatné se jim už podařilo prosadit, tak se začaly nudit a vymýšlet si pííípoviny. Zlepšení v dohledné době očekávat nemůžeme. On se nám totiž mezitím z aktivismu stal náramně výnosný kšeft. Dnes se člověk aktivismem na plný úvazek bez problémů uživí. Dokonce máme i už ryze aktivistické univerzitní obory.


RE: příklady táhnou, nebo raději o vodě a víně?

    > Kdo chce někde zbudovat továrnu, pak na to má jistě pádné ekonomické důvody! Jistě. A pokud mu to my (prostřednictvím státu) znemožníme, pak k tomu zajisté také máme pádné ekonomické důvody. Já si samozřejmě uvědomuju, že "vždy vydělává jeden na druhém", ale rozhodně není v našem zájmu, abychom to aplikovali i v globálním měřítku. Protože to, kam takový nesmysl vede, vidíme dnes po celém západním světě. Dokud "vydělává jeden na druhém" v rámci jedné země, mají z toho prospěch všichni obyvatelé té země. Jakmile začne vydělávat obyvatelstvo jedné země na obyvatelstvu druhé země, přestává v té druhé zemi být k žití. > A je to hlavně jeho SVOBODA, že se tak může > rozhodnout a může to zrealizovat Ale ať se klidně rozhodne vyrábět v Číně, to je jeho svoboda. Ale pak bude muset v Číně taky prodávat, protože sem nedoveze ani šroubek, protože to je zase naše svoboda. Nikdo nikomu nic nezakazuje, my pouze využijeme svého práva diktovat si ve své zemi své podmínky. Naše země, naše pravidla. >
    Ale dlužníky sociálně a existenčně ruinují nikoliv věřitelé, ale právě ti exekutoři. Věřitel chce jen to, co mu náleží (na což má právo). Exekutoři a právníci si na to nabalují fiktivní náklady, které dluh nezřídka převyšují, někdy i mnohonásobně, a dokonce profitují z toho, že schválně dluh nechávají "uležet". Nelze přitom oddělit jedno od druhého, vymáhání dluhu a odměny exekutorů jsou součástí téhož systému a jedno vyplývá z druhého. Je to funkční systém vymáhání pohledávek? Bezesporu. Ale je takový systém současně správný? Nedělá společnosti jako celku víc škody než užitku? Jaký prospěch má společnost z toho, že desetina jejích členů je v exekuci? Představte si systém boje proti kriminalitě, v němž by se na místě popravovalo za každý sebemenší přestupek.... ten by byl taky funkční. Ale byl by takový systém skutečně prospěšný?


RE: Poslední pokus o Změnu přichází!

    Oni ti Chazaři nejsou o moc bělejší než průměrný Semita (libovolného vyznání). Příčina bělosti ruských a obecně evropských Židů je daleko prozaičtější: židovství se předává po mateřské linii. Pak už jen stačí, aby si člověk přivezl z výbojů pár okatých Hebrejek a nechal jim volnou ruku při výchově dětí - a hned je zaděláno na "kukačky", nikdo ani nemusí nikam konvertovat. Kde myslíte, že se mezi Židy vzali dvoumetroví blonďatí svalovci jako vypadlí z obálky časopisu Árijec? To by ani chazarská DNA neošéfovala.


RE: Vyhrána bitva o Temelín (doufejme) - a o četné portraity Katky Zemanové (potvrzeno)

    On to nejlíp vysvětlí třeba pan doktor Řeháček ze Společnosti pro transfúzní lékařství ČR. "V České republice nejsou z darování krve vylučovány osoby pro svou národnost, rasu, politickou příslušnost, náboženství ani sexuální orientaci. Homosexualita sama o sobě není důvodem k vyřazení dárce a pojem "homosexualita" nebo "gay" se v oficiálních dokumentech STL jako důvod k vyřazení z dárcovství nevyskytuje. Důvodem k vyřazení z dárcovství jsou, kromě ohledu na zdravotní stav dárce, výlučně faktory, které by ohrožovaly příjemce přípravku vyrobeného z odebrané krve nebo její složky, např. infekcí. Kategorizace rizik je založena na epidemiologických údajích. Tento postup je v souladu s mezinárodně uznávanými zásadami a je vyžadován českou i evropskou legislativou (DIR 2002/98/EC, DIR 2004/33/EC, vyhl. č. 143/2008 Sb.). Pohlavní styk mezi muži významně zvyšuje v ČR riziko získání infekce HIV. Proto jsou v ČR z dárcovství vyřazováni muži, kteří měli pohlavní styk s jiným mužem v posledních 12
    ...tak legitimovat. Příště si napřed nechte ukázat jejich průkazy, než se s nimi vůbec budete bavit. Uniforma nic nedokazuje, takové černé montérky mají v každém druhém armyshopu.
    Institut doručení je totalitní relikt. V civilizovanějších zemích to obvykle funguje tak, že dotyčného vyhledá a navštíví úředník a předá mu předvolání k soudu / úřední rozhodnutí z ruky do ruky; teprve tehdy je považováno za platné. To, že je něco užitečné (pro jednu stranu sporu), ještě neznamená, že je to obecně správné. Nikdo by neměl být povinen mít doručovací adresu; pokud od dotyčného něco chcete, najděte si ho. Tím by mimochodem odpadlo nesmyslné vymáhání stokorunových dluhů, protože by se nevyplatilo nahánět kvůli nim dlužníka po všech čertech.


Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

    ...že současnou situaci jsme zavinili my (ve smyslu majorita, nikoliv ve smyslu my osobně jak tu jsme) tím, že jsme homosexualitu úplně zbytečně pronásledovali a kriminalizovali. Ještě v druhé polovině 20. století bylo téměř pravidlem, že homosexuálové byli vyhazováni z práce, potažmo vůbec nebyli přijímáni do práce, na ulicích se stávali oběťmi náhodného i systematického násilí a vůbec se s nimi zacházelo způsobem pro civilizované lidi nevhodným. Tím vším jsme (opět myšleno majorita) dali pseudohumanistickým aktivistům do ruky obrovský bič. Skoro stejně tak velký bič, jakým dnes mávají američtí černoši či potomci evropských Židů. Takže já říkám: nechme je být. Pronásledovat je, zakazovat je, to nemá smysl, to je jen voda na mlýn homolobby. Každému je houby po tom, co si navzájem konsensuálně provádějí svéprávní dospělí jedinci. Do hlavního proudu veřejného prostoru to pochopitelně nepatří o nic víc než heterosexuální soulož, BDSM, ponyplay nebo gumový fetiš, ale v principu na tom není


Evropské národy v boji proti homosexualitě

    Hm. Nutnost kontrolovat Facebook. Nutnost kontrolovat Google+. Nutnost kontrolovat e-mail. Nutnost mít zapnutý mobil. Iluze "svobody komunikovat" je vykoupená tím, že jsme vždy a všude na dosah a podřizujeme svůj denní režim tomu, abychom byli "online". Vám to připadá jako svoboda? Mně to připadá jako okovy, i když potažené plyšem. Synonymem pravé svobody pro mě je nebýt k zastižení. Jak mně se stýská po dobách, kdy telefon byl jen na poště a když chtěl někdo někomu zavolat, musel mu napřed poslat telegram, že mu bude volat. V intencích tohoto článku jsem zřejmě ukázkový psychopat. Na sociální sítě jsem přestal chodit už v dobách, kdy se jim ještě říkalo diskusní servery. Zhruba od té samé doby jsem přestal používat i e-mail. Díky spammerům, protože mě přestalo bavit hledat mezi stovkou reklamních zpráv nějaké smysluplné dopisy. Tak jsem začal vybírat poštu jednou za čtrnáct dní, pak jednou měsíčně, pak jednou za čtvrt roku... a pak jsem ji přestal vybírat úplně, a už zhruba devátým ro
    Pokud je "spontánní organizátor" zároveň spoluúčastníkem Schwarzenbergovy volební kampaně, zatímco držitel záboru prostranství se ve svých výročních zprávách netají spoluprací s US ambasádou a finanční podporou z její strany, nemusí být člověk zrovna Sherlock Holmes, aby mu to celé krapet smrdělo "Velkým černým otcem ve Washingtonu." Člověk musí stát na Zemanově straně už jen kvůli jeho nepřátelům.


Mistr převratů z NED nespouští ČR z očí

    ...celá ta abrahámovská triáda je odporný, nebetyčný švindl. A křesťanství ze všech tří nejhorší, protože křesťanství je jen pokračování Římské říše jinými prostředky. Poslední opravdové křesťany sežrali lvi, ten zbytek už jsou jenom římští prospěcháři, kterým se ty chytlavé ideje hodily jako fasáda pro dobyvačné výboje. Řím nepadl, impérium neskončilo, jen se přerodilo. Proč plýtvat silami na vojenské ovládání barbarů, když můžeme barbarům předhodit "boha" a nechat je, ať se v jeho jménu vojensky ovládnou sami? Co se toho Mohameda týče, on to samozřejmě nebyl žádný blbec. Když viděl, že to krásně funguje Římanům, prostě okopíroval "frančízový koncept" a rozjel to po svém. Nemám mu to za zlé. Jinak, i kdybych připustil prospěšnost náboženství, musím podotknout, že k Bohu není potřeba prostředníků. Bůh je, hergot, všemohoucí. Když mi mermomocí bude chtít něco říct, řekne mi to sám a určitě mi to nebude vzkazovat po Židech, neřku-li po Římanech nebo Arabech.


RE: Diktatura politickych stran

    Od toho, aby takový vykutálený podnikatel neunikl daním, máme už pěkných pár tisíc takovou věc, která se nazývá clo. Takže jistě, dotyčný by mohl vyrábět třeba v Indii... ale taky by tam musel prodávat, protože sem by bez cla (vyměřeného pochopitelně tak, aby byla výroba v místě výrazně levnější než výroba v Indii) nedovezl ani prázdnou bednu. Každopádně, myšlenka v článku nadnesená není úplně od věci: ten podnikatel beztak platí daně za nás i za sebe, akorát že nám je fiktivně natiskne na výplatní pásku a tváří se, že jsme je odvedli my. Kdyby platil celou stávající daň dohromady jako jedinou položku - jakýsi "paušál ze zaměstnance" - a nám vyplácel rovnou čistou mzdu, ušetřilo by se státu i jemu ohromné množství administrativy a výběr daní by tím pádem zlevnil a zjednodušil. (Vůbec nejvíc administrativy by se ušetřilo, kdybychom podnikatele znárodnili - pak by opravdu nikdo žádné daně platit nemusel, jelikož by si je stát vyplatil sám v podobě zisků svého podniku. Ale obávám se, že n
    A těm "králům a majitelům panství" se ty darované majetky v jejich pokladnicích a pozemkových knihách samy zhmotnily, jen tak z jarního povětří a záře úplňku, žejo?
    Když nekoupí, tak nekoupí. Není nutné každého jen koupit, jsou i jiné přesvědčovací metody. Někomu stačí k prozření třeba pár kuliček z airsoftové pistole přímo před zraky ochranky. Jiný možná nebude potřebovat ani tu airsoftovou pistoli - stačí mu říct jedinou větu, pronesenou mezi řečí tím správným tónem hlasu. Například tuto: "Máte moc hezkou dceru, pane prezidente." Ale z toho prosím nic nevyvozujte, to já jen tak pro formu, abychom se zbytečně netěšili na neprodejného prezidenta.
    Nemluvě o tom, že do salámu a buřtů se pochopitelně ani náhodou nemele libová kýta nebo plec za 150 Kč / kilo, nýbrž výrazně levnější nevzhledné - tedy vcelku neprodejné - kusy. Kalkulovat se stopadesáti korunami je hloupost.


RE: další konspirace která vám nevyšla

    Osobně jsem toho názoru, že by bohatě stačilo je sem nepouštět. Kde nejsou kosovští Albánci, tam není ani kosovsko-albanská mafie - nebo obecněji, kde není imigrantů, tam není ani kriminalita imigrantů. Ale obávám se, že v dnešní době hraničí takovéto názory s trestným činem, takže to raději nebudu rozvádět.


Stovky tisíc kachňat jsou v Číně předhazovány hadům nebo vybíjeny

    Máte skoro pravdu; já jsem kapánek starší a taky osobně neznám nikoho, kdo by za bolševika "trpěl". StB znám jen z legend o Havlovi, případně ze Škvoreckého; v ČSSM jsem nebyl, k volbám jsem nechodil a domovní důvěrnici jsem viděl dvakrát v životě. Pravda, nedostal jsem se na vysněnou školu, protože matka byla aktivní v rámci roku 1968; ale vydělával jsem i tak dost (možná víc, než absolventi toho mého vysněného oboru), nepředřel jsem se, měl jsem kde bydlet, měl jsem co číst a co jíst (a hlavně plus mínus jistotu, že tomu tak bude i příští měsíc, nebo příští rok, nebo za deset let - leda že by se něco opravdu hodně moc zvrtalo). Když se mi chtělo jít na výlet nebo vyjet si na kole, tak jsem šel na výlet nebo si vyjel na kole - a nikdy jsem přitom nenarazil na ceduli "soukromý pozemek", protože malé soukromé pozemky byly normálně oplocené a velké soukromé pozemky nebyly. Vlaky zajížděly do každé díry, a z Aše až do Tater se dalo dojet skoro zadarmo. Jako Pražák jsem měl v okruhu deseti
    To je právě to, co oni nemohou připustit, to je stěžejní důvod, proč se nás permanentně snaží rozeštvávat. To je důvod, proč se muselo rozpadnout Československo a Jugoslávie a konečně i Sovětský svaz. Oni si nemůžou dovolit, aby jim za zadkem vznikla nějaká "panslovanská unie" vystavěná na kulturní a etnické spřízněnosti (a tedy už z principu příliš silná na to, aby ji bylo možno snadno postavit do latě).
    Socialismus pro cizince je blbost. Socialismus znamená, že se majetek nahrne na jednu velkou hromadu a z ní se financují společné věci. Společná infrastruktura; obrana; prospěšné věci, které se samy neuživí; obživa pro ty, kteří už nemohou pracovat; podpora pro ty, kteří nemohou najít práci. Tento systém jednoduše nepočítá s tím, že do něj každý rok přibyde třicet milionů nadpočetných příživníků z Afriky, kteří do systému předtím nedali ani vindru. Nemůže a nebude to fungovat. Socialismus není a nebyl zamýšlen pro cizince.


RE: Havlisty a naivní pravdoláskaře nemusím

    Volba mezi Izraelem a islámem je v podstatě stejná, jako volba mezi Zemanem a Schwarzenbergem: nemám rád ani jedno, z obojího mám srandu (a dílem i obavy), ale pokud si musím mermomocí vybrat, pak si holt jedno vyberu, protože to druhé je o kousek víc nepřijatelné. Pochopitelně bych nejradši, kdyby se navzájem utloukli, ale to není reálné.
    Nejde nutně o závist, ale třeba taky o to, že ještě v sedmdesátých letech byl plat vedoucího pracovníka na západě v průměru šestinásobkem mzdy řadového dělníka, zatímco dnes je (tamtéž) třicetinásobkem. Máte opravdu vy kravaťáci pocit, že jste dnes o tolik prospěšnější, než tomu bylo před čtyřiceti lety? Ale prosím, když si ty prachy umíte vyšmelit i tam, kde není dost peněz na platy pro řadové zaměstnance, tak si to užijte. Mějte si klidně i padesátinásobek, pokud máte pocit, že je to zasloužené. Jenom pak neskuhrejte, až dostanete od zaměstnanců jako dárek konopnou kravatu. Protože takových "nenahraditelných", kteří si sami sebe cenili na padesátinásobek dělnické mzdy, už na světě bylo tolik, že by se dali vidlema přehazovat.


Co dělat? Nic. Vztekat se, řvát, ale zaplatit...

    No a proč myslíte, že je v posledních letech tak vydatný tlak na elektronické knihy? Ty nevhodné prostě v elektronické formě nevyjdou (pokud si je nedigitalizujeme sami, s čímž vřele doporučuju začít). A pokud vyjdou, pak budou v upravené formě (jako třeba Honzíkova cesta, odkud zmizelo tolik oblíbené, ba milované "družstevní vajíčko").
    To je stovák za normostranu, to ještě ujde. U slušných vydavatelů beletrie dostanete i 120/NS (kdežto u neslušných, kterých je pohříchu většina, spíš 80-90, obvykle tak s dvouročním zpožděním). Jako člověk, kterým se tím kdysi pokoušel živit, mohu říct jedno: nevyplatí se to. Ono se to nezdá, ale u textů obvyklé obtížnosti, kde je nutno brát zřetel na zachování nejen faktické správnosti, ale i stylu jazyka a výrazových prostředků, je to hodně pod padesát korun na hodinu. Před zdaněním. (To je samozřejmě mzda překladatele. Redakce a korektury jsou pochopitelně zvlášť. )
    Ve filmu to překládali jako "menšinová zpráva", název filmu se v češtině (pro dnešní dobu příznačně) nepřekládal vůbec. Obecně to znamená například to, když jeden z členů výboru či stranického klubu hlasuje jinak než ostatní. Stanovisko menšiny, prostě.


RE: No normálně mi to připomíná Den Trifidů

    Příznačné je, že Sergej, Ivan, Vladimír a Serjoža neopustili historické hranice Sovětského svazu, potažmo Ruského impéria, zatímco John, Mike, Bill a Peter se bohorovně sáčkují do končin, ve kterých Američanům nikdy nepatřilo ani zlomené párátko. (Lingvistická poznámka: Sergej a Serjoža je totéž. )
    Dobrá rada nad zlato. Překlad v ceně 400 Kč bude přece pořád překladem v ceně 400 Kč. Nestane se bezcenným jen proto, že za něj nikdo nedostane zaplaceno. Proč si všichni myslí, že to, co si člověk udělá sám, je zadarmo?


RE: Překlad v ceně 886 Kč Zvědavec - ALE STOJÍ I ZA VÍC!!!

    Mimochodem - všimněte si, s jakou nenuceností a samozřejmostí jsme přijali do češtiny nečeský obrat "...je to (především/hlavně/zejména) o...", případně "...není to o tom, že..." Nejen kultura, ale i náš jazyk se vyprazdňuje a postupně pozbývá vyjadřovacích prostředků. Podívejme se na tu větu: "Můj názor je ten, že je to především o zájmu lidí, kteří hudbu poslouchají." Co je to? A jaký je příčinný vztah mezi tím a zájmem lidí, kteří hudbu poslouchají? Je-li v češtině používána spojka o, pak zpravidla ve významu "něco vypovídá o něčem": Babička vyprávěla o Červené karkulce. Film byl o kovbojích a indiánech. To bylo o zájmu lidí, kteří hudbu poslouchají. Co nám tedy to říká o zájmu lidí, kteří hudbu poslouchají? Dohromady nic, že? To to i to o je tam úplně zbytečné. Celé je to floskule, tedy vyprázdněný obrat, který zkušenému mluvčímu umožňuje mnoho namluvit, ale současně nic neříci. Přitom by se to dalo říct tak srozumitelně a prostě: "Myslím si, že na vině je především nezájem posluch
    Pokud nikomu nebudou škodit a nikoho nebudou oběžovat, budu je obhajovat. Já kluků z těhle kruhů pár znám (už od časů bolševika) a věřte mi, že oni nikdy nestáli ani o vlastní pořady v televizi, natož o nějaké adopce a průvody. Oni chtěli akorát to, aby je svět nechal na pokoji - s čímž lze přece veskrze souhlasit. To, že se z jejich "záležitosti" dneska dělá politikum a že se je někdo pokouší napasovat do nějaké extra škatulky mezi "normály", vnímají velice negativně. Oni totiž nejsou žádní "gayové", oni jsou docela obyčejné, exhibicionismem netrpící české buzny.
    dnes 17:14 J_Pitralon: Buďte v klidu a bez obav, mám dojem že jeden takovej velkej balík se utrhl z pelotonu už před 30 léty. A kde je mu konec. Snad...


Volební divadlo – první kolo

    No právě! KS je také korupčník, ale mládež to neví, protože v době, kdy KS korumpoval, oni ještě ani nebyli na světě, nanejvýš si ještě hráli v uhláku na havíře a říkali krávě "bů." V dějepisu jim pochopitelně o Schwarzenbergových podivných restitucích nic smysluplného neřeknou (dějiny čehokoliv po listopadu 1989 se na mnoha školách preventivně ani neučí, podobně, jako se za bolševika taktně mlčelo o dějinách po roce 1948). A tak tady máme najednou moudrého a čestného knížete z pohádky. Á propos, pohádky: kdyby dnešní mladí vyrůstali na Rumcajsovi jako my před třiceti, čtyřiceti lety, věděli by, že kníže je cizácká svoloč a není mu co věřit.


Nálepky / Témata v posledních třech měsících

    Nevím, nebyl jsem tam, ale proslýchá se, že snad prý prvotním útočníkem na tom hřišti bylo rasistické a extremistické cikánské dítě. Bílá matka se svého dítěte zastala, načež byla rasisticky napadena přesilou dospělých cikánských extremistů. Takže jo, článek je možná tendenční, ale na absenci slušného vychování a základních civilizačních návyků u cikánů to nemění pranic. Je ostatně celkem běžnou praxí, že když se člověk ohradí proti lumpárně ze strany cikánského extremisty, je ostatními členy tlupy okamžitě rasisticky napaden, byť by byl tisíckrát v právu. Jasně, z evolučního hlediska je takové chování správné, protože je výhodné stát na straně vlastní tlupy. Ovšem z hlediska pravidel a zvyklostí platných v této zemi - v naší zemi - je takové chování nepřijatelné a nepřípustné a nesmí být trpěno. Nikomu, byť by pachatelé byli třeba i tisíckrát znevýhodněni a tisíckrát diskriminováni. Pokud se někdo odmítá podřídit pravidlům a zvyklostem této země, pak, nedá se nic dělat, není v této ze
    Já byl shodou okolností svědkem předběžného výběru kandidátů v jedné poměrně staromódní rodině právě v tomto volebním obvodu. Síto prvotního výběru bylo podle povolání. Nejprve byl vyřazen Bursík, pak všichni "referenti" a "ekonomové" a "novináři" a "manažeři prodeje", "podnikatelé" a podobné společensky nezbytné profese, které lze shrnout pod Adamsovskou kategorii "hygienik telefonů". Žel, spadl tam i jistý "publicista" od Chýně. To vše bez jakéhokoliv bližšího zkoumání, bez googlování životopisů: prostě vyházeli všechny, kteří se podle jejich názoru neživí ničím pořádným, a teprve tím zbytkem se vůbec zabývali. Jak to nakonec dopadlo, to nevím, ale doporučil jsem jim konzultovat Volební kalkukačku. Pak si ji velmi chválili.


Homosexuálna aktivistka priznáva, že účelom boja za “práva” je zničiť rodinu

    > „Za bolševika“ se lidé naučili, že jim stát nedokáže > poskytnout nic jiného než ránu obuškem... "Za bolševika" stát poskytoval direktivní rámec, díky kterému se řadový občan nemusel starat o své každodenní přežití a měl spoustu času na vytváření "nestandardních vztahových sítí" k zajištění nadstandardu. Ono se člověku hned lépe žije, když se probouzí a chodí spát s jistotou, že 1) výplata bude (a dvakrát měsíčně, prosím pěkně - záloha a dobírka) a 2) že za ni bude k mání slušné jídlo za 3) plus mínus stále stejnou cenu, a 4) že v krámě na rohu, kam chodí už dvacet let pro rohlíky a mlíko, nenalezne od pondělka třeba sex shop, a že 5) nic z toho se nezmění ani za pár let, až si bude užívat "zbytek mládí" v zasloužené a garantované penzi. Tohle všechno naší společnosti ohromně chybí. Nám už stát garantuje opravdu jen tu ránu obuškem, když si na něj moc otevřeme hubu. > Znovu a znovu jsme svědky neschopnosti, korupce a toho, > že výsledkem státních programů jsou jen ještě horší problém


CENZURA: Česká televize neodvysílá volební spot NE Bruselu - Národní demokracie

    Homosexualita je buď věc genetická nebo raného vývoje dítětě či plodu. Jinými slovy vrozená porucha. To jste si ale moc nepomohl, nemyslíte? Já bych byl radši za úchyla, než za postiženého. Velká část "oficiálně uznaných" úchylek vzniká kupodivu přesně stejným způsobem, tedy během vývoje plodu. Homosexualita se od nich liší jen tím, že si homolobby vylobbovala "normalitu"; tím však vzniká taková jakási dichotomie, kdy jsou homosexuálové sice "papírově" normální, ale ve skutečnosti představují abnormalitu a jsou si toho sami citelně vědomi a cítí nutkání to ventilovat v duhových pochodech. Můžete si nicméně s partnerem blahopřát: narozdíl od mnohých jiných homosexuálů trpíte pouze homosexualitou, nikoliv exhibicionismem. ...liberání a svobodné společnosti... Liberalismus je ve své podstatě totalitní ideologie. Liberální společnost tedy není a nemůže být svobodná. Zní to divně? Tak uvažte toto: v liberální společnosti mi za výše napsaný text reálně hrozí trestní stíhání pro šíření nenávi
    Pokud Babiš přináší změnu k lepšímu, budiž mu to přáno. Ale já mu to nějak nevěřím. Ono totiž všechno souvisí se vším, a pravá nátura člověka se pozná ve všem, do čeho se člověk pustí. Jak můžu věřit řezníkovi, který neumí udělat poctivé buřty, poctivý salám a poctivou paštiku, že bude najednou zčistajasna dělat poctivou politiku? A i kdyby nakrásně poctivou politiku dělat chtěl, oni už se ti lidovečtí mrzáci ochotně postarají, aby k takové nerozvážnosti nedošlo.


RE: Epigenetika a homosexualita :D

    Lidé často mylně pokládají za jedinou možnou příčinu vzniku dluhu to, že si člověk někde půjčí. Jsou ale i jiné, zábavnější způsoby, jak se do takové dluhové pasti dostat. Znám člověka, bývalého spolužáka, který už snad patnáct let nechodí "do práce", nemá příjmy, neplatí daně, nebydlí. Stará se komusi o "letní sídlo" (tedy o dům a latifundie na maloměstě), za to tam má "na černo" k dispozici jednopokojový být se sociálním zařízením a k tomu dostává cca pět stovek kapesného na týden, tedy zhruba dva tisíce na měsíc. Moc toho nesní, platby za energie a služby řešit nemusí, účet v bance a telefon nemá, obléká se po "sekáčích" a obchodech s armádními přebytky, navíc má vlastní zeleninu a drůbež. Od státu nebere ani korunu, přestože by nárok měl. Zkrátka si vystačí. Přesněji, vystačil by si. Před časem si na něj totiž vzpomněla VZP a začala od člověka bez příjmů vymáhat téměř dvě stě tisíc. On říká, že "tolik peněz jsem nevydělal za celý život", a dodává k tomu "vždyť jsem si nic neobjedna
    Jaké znárodňování, proč mluvíte o znárodňování? Co bylo ukradeno, musí být vráceno. Privatizační zločiny devadesátých let jsou nepromlčitelné a budou napraveny v plném rozsahu. (Ale na něco takového jsou už i komunisti moc vyměklí.)


RE: Barroso bol maoista ale svoje politické zaradenie už

    Tohle psal s prominutím nějaký náboženský (ba patrně přímo křesťanský) magor. Hnutí goth existuje už někdy od konce sedmdesátých let, kdy vykrystalizovalo kolem jedné z odrůd punk rocku. Se sebevraždami a pitím krve má zhruba tolik společného, co Harry Potter s černou magií. Fascinace zlověstnem a tajemnem, romantické představy o upírech, čarodějích, středověku a západní mystice, temné krypty, opuštěné kostely, vytí vlkodlaků, to je tak veskrze všechno, nic hlubšího a hrozivějšího v tom není. Není na tom pranic škodlivého, dokonce mám gothy mezi kamarády a mohu dosvědčit, že jediná krev, kterou konzumují, je husí. Na cibulce. No a emo je v podstatě goth pro mlíčňáky, říznutý romantismem, Byronem, prokletými básníky a podobnými výkvěty kulturna. Kupř. Karel Hynek Mácha byl emo, jenom to o sobě ještě nevěděl. Vyrostou z toho. Zrovna jako my jsme vyrostli z našeho třeštění. Děsit věci neznalé rodiče představami, že jim dítě vycucají gothové, je pohříchu pitomé. Daleko větší riziko dnešním
    ...ale stojí to docela dost peněz. Třeba: http://www.biooo.cz/belici-zubni-pasta-s-propolise... má vyloženě sympatické složení, to by si člověk mohl s trochou snahy namíchat i doma. Pro skalní alternativce myslím stojí za vyzkoušení http://www.biooo.cz/masticha-surova-papirova-krabi..., eventuelně zubní klacík http://en.wikipedia.org/wiki/Teeth_cleaning_twig A všelijaké ústní vody prý krásně nahradí odvar (nebo roztok tinktury) hřebíčku a skořice. Sice jsem to nezkoušel, ale mám ve zvyku hřebíčky cumlat místo tiktaků a je to docela fajn.


RE: Co je imperializace normálnosti?

    Takže všechny ty ženy, které se dnes prohlašují feministkami a nadšeně hlásají genderovou pavědu, jsou ve skutečnosti antifeministkami? Jsou to takříkajíc "sebenenávistné ženy"? Mně nepřipadá, že třeba taková Eva Hauserová to svoje přesvědčení hraje a že je ve skutečnosti něčím žoldu... tomu, co hlásá, evidentně věří. Ošklivá přitom taky není. Tak nevím. Co se týče té absolutní moci: tu pochopitelně mají odjakživa ženy (a to nejen ženy mocných mužů). Ženy kolektivně vládnou světu a točí kolem dějin. A dělají všechno pro to, aby na to chlapi nepřišli.
    A víte proč? Protože nevýhody převažují nad výhodami. Novomanželské půjčky se nekonají, společné zdanění manželů se nekoná, veškeré finanční či společenské benefity pro manžele nulové... ale když jeden z manželů udělá někde dluh, druhý má kvůli tomu zkažený klidně zbytek života.
    Jako jazykozpytec-samouk mohu jen nadhodit: odkud myslíte, že se v češtině vzalo slovo "flám", potažmo "flamendr"? Ano, správně, odtamtud - podobně, jako se z irského klanu Houlihanových stali chuligáni, nebo z Johana Grasela grázl. Nejde tedy o češtinský nesmysl, pouze o těžce archaický tvar. Že ale museli ti vlámští turisté tenkrát dělat v Praze pořádný bordel, co?


Církev nemá žádné právo na restituce

    Nenutí, to je pravda. Ale v tom přece není problém, ten je někde jinde. Přečtěte si schválně ještě jednou ten citát Paula Johnsona. Tu podstatnou část jsem zvýraznil: "V šedesátých letech nás bylo mnoho, kteří jsme cítili, že existují vážné a morální námitky proti kriminalizaci homosexuality, a kteří jsme proto podporovali to, co se pak realizovalo ve většině západních zemí, totiž změny v zákonech, které znamenaly, že jisté formy homosexuálního chování již přestaly být nezákonné. Homosexualita byla však společností, natož pak církvemi, i nadále veřejně pokládána za velké morální zlo, ale muži, kteří žili jako homosexuálové, a to v jasně vymezeném rámci, již nebyli posíláni do vězení. Věřili jsme, že tato změna bude maximem, které si homosexuálové zaslouží nebo které mohou rozumně očekávat. Ukázalo se však, že jsem se hluboce mýlil. To, že přestali být kriminalizováni, homosexuálům umožnilo veřejně se organizovat a vytvořit silnou nátlakovou skupinu, která se tak stala pouhou platformou


Problémem není islám, ale úpadek Západu

    Co se týče přesunování výroby do chudších zemí, vidím to ryze pragmaticky: má-li být hladov Čech nebo Číňan, pak ať je hladov Číňan. Ze spokojeného nasyceného Číňana nemám pražádný prospěch, zatímco spokojený nasycený Čech zvyšuje celkovou kvalitu života v mojí zemi. A naopak, hladový Čech v krajním případě půjde a zakroutí mi krkem pro pár korun, kdežto hladový Čínan je příliš daleko, nedosáhne. A co se týče dovozu polotovarů nebo hotových výrobků z levnějších zemí, inu, i to je poměrně prostě řešitelné, dokonce i bez cla: všechny výrobky budou ke vstupu na trh potřebovat schválení. Kdo v rámci schvalování neprokáže, že celý výrobní řetězec nebo jeho relevantní část se nachází na našem území, tomu nebudou jeho výrobky schváleny do prodeje a na trh se vůbec nedostanou. Kdo nechce vyrábět v místě, ten tam nebude ani prodávat. A kdo se toto opatření pokusí obejít pokoutnými dovozy, ten dostane na fabriku národní správu. Ona svoboda je moc hezká věc, ale v žádném případě se nesmí připusti
    Tady nejde o politické postoje. Když Janeček senior dělal kariéru za komunistů, měl Janeček junior nutně lepší startovní pozici než všichni ti, jejichž tátové kariéru za komunistů nedělali. Takový předlistopadový kariérista býval finančně velmi dobře situován a současně měl styky s "novou elitou", která se tu během Klausova Velkého zhasnutí utvořila z řad veksláků a pinglů. Potřebujeme zákon o nepromlčitelnosti zločinů devadesátých let. Potřebujeme povinnost doložit původ majetku, s nímž dnešní multimilionáři a miliardáři tenkrát před lety začínali. Pokud si někdo těsně po roce 1989 nakoupil fabriky či pozemky za miliony, určitě to nebylo z legálních úspor.


Island: Revoluce pod vedením bankéřů

    Vidíte - bavíte se tady o slovní zásobě, ale přitom tu bez jakýchkoliv zábran užíváte nesmyslnou a nečeskou vazbu "to je o tom". A zřejmě to ani nevnímáte. Zkuste si toho schválně všímat, dělat si čárky, kdykoliv na tuhle vazbu někde narazíte. Je až strašidelné, jak se tento odporný slovní parazit v našem jazyce rozšířil. Přitom je to dutá a prázdná slovní vycpávka, která škodí srozumitelnosti textu a vnáší do něj zbytečnou nejednoznačnost. "Ono je to" o penězích, "ono je to" o inteligenci, "ono je to" o domýšlení si... jaké "ONO", jaké "TO"? Kde jste tam vzali jaké zatracené "ONO" a "TO", když o žádném "ONU" a "TU" nebyla řeč? Příklad: když se řekne (jak zaznělo výše) "Inteligence je i o tom, domyslet si smysl při překlepech či občasných chybách", může to znamenat cokoliv z následujících možností: a) domýšlet si je projevem inteligence, b) inteligence je projevem domýšlení si, c) domýšlení si je předpokladem inteligence, d) inteligence je předpokladem domýšlení si, e) mezi inteligencí
    Nevytížená provozovna? Bývaly časy, že přišel člověk do holičství, sedl si na lavici a počkal, až na něj přijde řada (pročež měl k dispozici dnešní noviny a časopisy). Křesel bylo několik a obsluha to drhla hezky paralelně. Čekalo se vždy, ale objednávat se nikdo nemusel. To už se dneska nenosí? (Já fakt nevím, já jsem odmítl mít s holiči cokoliv společného už někdy v polovině 90. let, když v nejbližším holičství zavedli "tržní ceny" a přes noc zdražili snad na šestinásobek. )
    ...kdypak vypukne v Řecku nějaká ta "barvitá" revoluce? Jak tak sleduju všechno to mediální rytí do Zlatého úsvitu, skoro to vypadá, jako by si někdo připravoval záminku pro "humanitární zásah". My nic, my jdeme jen sesadit ty odporné nácky, co odmítají ve vlastní zemi poskytnout lebensraum počestné a pilně pracující africké menšině, že ano. V Řecku by se krásně kradlo, žejo, Madlo?


...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

    Ty weby si nemají nic moc co vyčítat. Web NB je aspoň původní práce. K webu Jobbiku se dá říct jen tolik, že na Drupal existují i podstatně lepší šablony, než je zrovna tato. Jinak ale celé to NBND je od pohledu takové nějaké divné. Dlouho jsem nevěděl, k čemu to přirovnat, ale teď mi to došlo. Víte, jak byly za bolševika v pohraničí takové ty falešné západní vesničky na lapání emigrantů? Tak tohle na mě působí přesně tím stylem. Falešná strana na lapání a neutralizaci radikalizujících se nespokojenců. Mají na to v angličtině hezké slovíčko, honeypot.


RE: Po dukazech s cervenejma kartama

    Dobře, když Česko, tak prosím taky Francousko, Italsko, Belgisko... Ono je to v češtině zdánlivě nesystematické, ale je potřeba podívat se na způsob vzniku jednotlivých názvů. Některé země byly pojmenovány podle svých obyvatel. Rusko je odvozeno od Rusů, a ta Rusie by to klidně bejt mohla, ostatně sami si tak říkají: Rossija. Jiné naopak daly název svým obyvatelům: Polák je odvozen od názvu Polsko, který je zase odvozen od kmene Polanů (a Polskie je blbost, protože už od římských dob existuje Polonie). Podobný případ jsou Slováci; jak snadno nahlédnete, Slovensko je země Slovenů, nikoliv Slováků. Problém "Česka" je v tom, že je to za prvé název nesprávně vytvořený, za druhé název vcelku zbytečný (za Československa jsme byli Čechy a Slovensko, a nikdo ani nepípnul), a konečně za třetí název vzešlý nikoliv z celospolečenského konsensu, ale z hlavy a iniciativy jakéhosi "kokota železného, plechem pobitého". Ještě si pamatuju, jak ten blbec v pořadu Dolejte řediteli veršoval "Čechy Morava
    Ano ano, velmi výživné. Ten institut fikce doručení je vůbec nádherný pohrobek bolševismu (původně zavedený proto, aby bylo možno emigrantům zabavovat majetky v nepřítomnosti). Kdepak jsou lidskoprávní organizace, že proti tomu už pětadvacet let mlčí?


Nalezeno 114 příspěveků, 4 různá jména: Bureš, Jonáš, M.M., Mareš.

    A já si dovoluji upozornit, že tady nejde o rasu, ale o kulturu. Žije-li někdo po cikánském způsobu, je úplně jedno, jestli má krev germánskou, árijskou, židovskou nebo papuánskou. Směrodatné je, že svými "kulturními svébytnostmi" obtěžuje ostatní obyvatelstvo. Všimněte si schválně, že lidem nejméně vadí ty kultury, které si "nevyskakují" a snadno se adaptují. Má-li dnes někdo odpor k lidem tmavé pleti, je to dáno tím, že velká část lidí tmavé pleti má kulturní sklon k hlasitým zvukovým projevům, drobné majetkové kriminalitě a neopodstatněné aroganci. Ale za to nemůže jejich kůže, za to může jejich kultura. Kůže je jenom pomocný visuální identifikátor k určení příslušníků nežádoucí kultury. Kdyby se mezi lidmi tmavé pleti začali ve větší míře vyskytovat geniální matematici, skvělí lékaři nebo šikovní řemeslníci, přestal by tento identifikátor fungovat a lidé by jej přestali brát v úvahu (což se v ČR stalo např. u Vietnamců). Jinými slovy, pokud Cikán nechce být považován za Cikána, nez


RE: Pozoruhodně rozporuplný text.

    Copak trifidi, ale mloci. "Hallo, vy lidé! Zachovejte klid. Nemáme vůči vám nepřátelských úmyslů. Potřebujeme jenom víc vody, víc břehů, víc mělčin pro svůj život. Je nás příliš mnoho. Už pro nás není dost místa na vašich březích. Proto musíme odbourat vaše pevniny. Uděláme z nich samé zálivy a ostrovy. Tím se dá délka světových břehů zpětinásobit. Budeme stavět nové mělčiny. Nemůžeme žít v hlubokém moři. Budeme potřebovat vašich pevnin jako materiálu k zasypání hlubin. Nemáme proti vám nic, ale je nás příliš mnoho. Můžete se zatím odstěhovat do vnitrozemí. Můžete se uchýlit do hor. Hory se budou bourat až na konec. Vy jste nás chtěli. Vy jste nás rozšířili po celém světě. Nyní nás máte. Chceme s vámi vyjít po dobrém. Budete nám dodávat ocel na naše vrtačky a krumpáče. Budete nám dodávat třaskaviny. Budete nám dodávat torpéda. Budete pro nás pracovat. Bez vás bychom nemohli odklidit staré pevniny. Hallo, vy lidé, Chief Salamander vám jménem všech Mloků světa nabízí spolupráci. Budete s
    Přesně to jsem chtěl napsat. On ten had potřebuje taky žrát, žejo. Trošku mi to připomíná rozhněvané reakce některých chovatelů, když jim někdo naznačí, že by od nich chtěl odkoupit písklata pro hady nebo rybičky pro želvy. Ta hysterie zašla už tak daleko, že chovatelé několikanásobně nadsazují ceny, aby měli jistotu, že jejich miláškové neskončí někomu v žaludku. Ty kachny stejně nic jiného než sežrání nečekalo. A má je sežrat Číňan nebo had - to už je přece jedno.
    Ještě Brněnsko, Plzeňsko, Liberecko a Českobudějovicko. Na tom je krásně vidět, kam se koncentrují "zbohatlíci" a kulturní fronta. Jsou to samá místa příjemná k žití, plná kultury a umění... rozhazovačných korupčníků na radnicích.


Epigenetici: Člověk může změnit svoji DNA

    Nejsou cikánské osady teoreticky také takovým kibucem? Kam to vede, o tom se mohou všichni přesvědčit na východním Slovensku. Problém není v tom, že by tito lidé neuměli spolupracovat za společným cílem a žít v uzavřené komunitě... problém je někde úplně jinde a projevuje se tím, že se v dvacetikilometrovém kruhu kolem takové komunity začnou každou noc ztrácet slepice, králíci a posléze i psi, v dalším sledu pak jízdní kola a autorádia. Teorie je to sympatická, ale aby byla realizovatelná a přínosná, musely by takové kibucy být oplocené a hlídané. A to jsme zase tam, kde jsme byli někdy v roce 1942, akorát že tenkrát se tomu říkalo "tábory pro osoby práce se štítící". Ne že bychom tam nemířili tak jako tak, ale proč to urychlovat, že.


Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

    Slušně? To je diskutabilní. Všimněte si, že nejtlustší jsou v moderní společnosti nízkopříjmové vrstvy... Mně připadá, že se ti lidé snaží prožrat z beznaděje. Oni prostě na nic jiného než na ten žvanec a zábavu nemají peníze, protože všechno ostatní stojí moc peněz najednou. Jistě, mohli by investovat, ale oni víru v jakékoliv investování ztratili zároveň s koncem kupónové privatizace (v níž si všichni svorně na radu naivního tchána - inženýra ze staré školy koupili akcie Tatry nebo Pozemních staveb Zlín). Naději na to, že se jim povede našetřit na pozemek, domek nebo aspoň krám, se svými platy jednoduše nemají. Půjčku za solidních podmínek jim nikdo nedá. Spořit pro ně nemá smysl, protože inflace jim peníze požírá rychleji, než je stačí vkládat na konto. A tak utrácejí. Utrácejí za to, co je levné, dostupné, je toho hodně a nikdo jim to nevezme. Takže žerou.. a žerou... a žerou. Protože příští nákup je to jediné, na co se ještě mohou těšit. A když budou mít jenom trochu štěstí, rakov

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00