Jak na věc


souborový manager

Záchrana dat při poškozeném souborovém systému

    Byla vydána verze 11.9 a také první opravná verze 11.9.1 open source alternativy GitHubu, tj. softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech, GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy v příspěvku na blogu. Zmínit lze například, že ChatOps byl přesunut z GitLab Ultimate do GitLab Core.
    Mezi další případy, kdy k tomuto selhání dochází patří např. nesprávné odebrání externího disku nebo paměti, chybná instalace různého software, pád operačního systému, existující chyby na povrchu ploten neboli vadné sektory hdd, virová nákaza...
    Souborové systémy se připojují příkazem mount a odpojují příkazem umount, nikoliv unmount. Abychom nemuseli ručně připojovat při každém spuštění systému všechny disky a u často připojovaných a odpojovaných souborových systémů, je v /etc/fstab uvedeno co a jak se kam připojuje. Ale většina distribucí nastaví při instalaci vše správně a Vy se tak nemusíte o nic starat - jádro je upraveno tak, aby automaticky připojovalo veškerá zařízení.
    Byla vydána stabilní verze 1.2.4 a vývojová verze 1.3.1 Flatpaku, tj. technologie umožňující distribuovat aplikace v podobě jednoho instalačního souboru na různé linuxové distribuce a jejich různá vydání. Řešena je mimo jiné bezpečnostní chyba CVE-2019-10063. Aplikace se může dostat ze sandboxu.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00