Jak na věc


souborový manager

Záchrana dat při poškozeném souborovém systému

    Souborové systémy se připojují příkazem mount a odpojují příkazem umount, nikoliv unmount. Abychom nemuseli ručně připojovat při každém spuštění systému všechny disky a u často připojovaných a odpojovaných souborových systémů, je v /etc/fstab uvedeno co a jak se kam připojuje. Ale většina distribucí nastaví při instalaci vše správně a Vy se tak nemusíte o nic starat - jádro je upraveno tak, aby automaticky připojovalo veškerá zařízení.
    Naprosto typickým případem, kdy dochází k poškození souborového systému (fs, filesystem) bývá použití software pro správu diskových oddílů (Partition Magic, Acronis Disk Manager ap.), kdy buď uživatelskou chybou, nebo selháním použitého software dojde poškození souborového systému a tím pádem k neostupnosti Vašich dat.
    Společnost Feral Interactive zabývající se vydáváním počítačových her pro operační systémy macOS a Linux vydala počítačovou hru DiRT 4 (Wikipedie) pro Linux. Koupit ji lze za 54,99 €. Verze pro Windows byla vydána v červnu 2017.
    GNOME Hackathon (Facebook) proběhne ve čtvrtek 4. dubna od 16:00 v Red Hat Lab na FIT VUT Brno. Zkušení vývojáři GNOME vás naučí, jak pracovat s vývojářskými nástroji, které se používají v projektu, a jak poslat svůj první patch.
    Struktura souboru /etc/fstab je popsána v jeho manuálové stránce (man fstab). Příkaz mount a parametry specifické pro jednotlivé souborové systémy jsou popsány v manuálové stránce příkazu mount.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00