Jak na věc


sokolská bouda černá hora

Prosincové vydání časopisu Sokol přeje úspěšný nový rok 2019

    Česká obec sokolská ve spolupráci s INCHEBA EXPO PRAHA, člen skupiny ABF, Vás srdečně zve na blížící se veletrh Dětská planeta, který se každoročně koná na Výstavišti v Praze-Holešovicích, letos od pátku 30. 11. do neděle 2. 12. Česká obec sokolská se bude na tomto veletrhu, jehož doprovodného programu je partnerem, prezentovat svojí gymzónou pro děti každého věku a vystoupeními dětí z oddílů našich jednot.
    Objekt je střežen kamerovým systémem a v jeho celém areálu je zajištěno stabilní a silné Wi-fi připojení. Příjemné prostředí penzionu doplňuje venkovní nový bazén s krásnou pergolou a dětským hřištěm, jež nabízí perfektní zázemí i pro rodiny s dětmi. Parkovat lze zdarma ve dvoře penzionu, které je pod kamerovým systémem a nebo kolem penzionu.
    Apartmán disponuje kuchyní s jídelním servisem a veškerým vybavením a sklokeramickým sporákem, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. Nechybí ani jídelní kout. V obývacím pokoji najdete pohodlnou sedačku, konferenční stůl a chytrou televizi s Wi-fi. Velký úložný prostor zajišťuje v ložnici vestavěná skříň a pohodlné zázemí zase dvoulůžková postel.
    Penzion přináší ubytovaným hostům maximální soukromí a diskrétnosti v přívětivém a rodinném prostředí. Každý pokoj je zabezpečen elektrickým zámkem, přičemž ubytování hosté obdrží přístupovou kartu. Při platbě předem můžeme našim stálým hostům zaslat prostřednictvím SMS přístupový kód pokoje.


Osobnosti podporují prohlášení Památného dne sokolstva významným dnem ČR

    Po předpremiérovém uvedení filmu "Dobrý život sokola Bendy" v době konání XVI. všesokolského sletu a po premiéře na Mezinárodním filmovém festivalu Jihlava 2018 bude tento film začátkem roku 2019 uveden do sítě kin po celé České republice. Do svého vánočního programu ho zařadila rovněž Česká televize – bude vysílán 26. prosince na ČT2 od 17.00 hodin.
    Národní stráže se podílely na odzbrojení vojenských jednotek složených z rakouských, maďarských a rumunských vojáků, které se nacházely v říjnu 1918 v Čechách a na Moravě. Dále zajistily a střežily sklady potravin, zboží a surovin, zbrojnice, průmyslové objekty, nádraží, železnice, komunikace, hlídaly kláštery, zámky, obrazárny, knihovny a archivy, aby nedošlo ke ztrátám na kulturním dědictví a vývozu vzácných uměleckých předmětů ze země. Pořádek zajišťovaly do počátku prosince, kdy jejich úkoly postupně přebíraly vojenské a policejní jednotky.
    V sobotu 24. listopadu zasáhla Českou obec sokolskou i celou sportovní veřejnost smutná zpráva: ve věku 90 let zemřela sestra Věra Růžičková. Sestra Růžičková je nesporně nejen sokolskou, ale také českou sportovní legendou. Patří mezi málo těch osobností, které svůj život zasvětily sportu, olympijské myšlence a Sokolu, na jehož obnově a následně rozvoji se po roce 1990 výrazně podílela.


Rekonstrukce příjezdu T. G. Masaryka do vlasti za účasti sokolů

    Poslanecká sněmovna dnes schválila návrh zákona, který zařazuje Památný den sokolstva mezi významné dny České republiky. Pro se vyslovilo 170 poslanců všech parlamentních stran, 12 poslanců se zdrželo, nikdo nebyl proti. Novela byla schvalována ve zrychleném řízení, tedy nyní bude návrh předložen přímo do Senátu a pokud bude schválen, následně bude předložen k podpisu prezidentovi.
    Z důvodu konání ME 18, které tento týden od čtvrtka do neděle proběhne na  Sokoláku, byly zrušeny nedělní turnaje Sokolské ligy. Všem hráčkám a hráčům se omlouváme a zveme Vás na další MIX turnaj, který proběhne 15.7. 2012.
    Dne 28. října 1918, v den, kdy se rodil samostatný stát Čechů a Slováků, chyběly vznikající republice mocenské opory, především armáda. Přitom bylo nezbytné zabránit případnému chaosu. Řešení se našlo záhy. Rozpad Rakouska – Uherska v posledních dnech války zastihl připravené představitele nejvýznamnější spolkové organizace našich dějin, České obce sokolské.


luxusní ubytování v centru Zlína

    Sokolská stráž sestávala z 34 mužů Sokola Hradčany, kteří se střídali ve čtyřiadvacetihodinových službách. V listopadu se sokolové rovněž ujali pořadatelské služby v nově ustaveném Národním shromáždění a dohlíželi jak na průběh volby prvního československého prezidenta, tak na skládání prezidentského slibu a bezpečný průjezd Prahou po příjezdu T. G. Masaryka do vlasti. Ukončením činnosti Národních stráží však úlohy sokolů při zajišťování státní moci ani v nejmenším neskončily, čekaly je především boje o hranice nového státu na Slovensku.
    Již v září 1918 se sokolové radili o nutnosti vytvořit novému státu dočasné mocenské složky nahrazující armádu a policii. Dne 28. října rozhodlo vedení České obce sokolské, že zformuje pod vrchním velením náčelníka br. Jindřicha Vaníčka takzvané Národní stráže. Pomoci sokolů bylo vskutku zapotřebí. Česká obec sokolská také „propůjčila“ strážím svoji organizaci od předsednictva přes župy až po jednoty. Rovněž jejich veliteli v regionech a místech se stali většinou starostové a náčelníci sokolských žup a jednot. V památný den se předsednictvo České obce sokolské obrátilo na své členstvo s tímto provoláním: „Stojíme na prahu nových dějin! Nuž bratří, vynášíme svůj starý prapor, zdvíháme jej nad našimi hlavami a voláme rozptýlené houfce sokolské pod jeho jasné barvy. Zahajujeme zdaru a prospěchu všeho národa československého.“


Sokolská letní beachová liga letos slaví 5 let!!!

    Podpora vyhlášení Památného dne sokolstva významným dnem ČR, posletová setkání, úspěchy sokolských sportovců a významné sportovní soutěže ČOS, kalendář vzdělávacích akcí Ústřední školy ČOS v roce 2019 – to vše a mnohé další jsou zprávy, které přináší listopadové vydání časopisu Sokol.
    Penzion Sokolská nabízí moderní ubytování v centru Zlína. Disponuje šesti ubytovacími jednotkami - kromě třech pokojů navíc i luxusnějším pokojem superior, apartmánem a mezonetovým bytem. Vybavení každého pokoje doplňuje luxusní ložní prádlo včetně kvalitního domácího textilu. Snadná dostupnost autem nebo městskou hromadnou dopravou jsou dalšími hlavními výhodami umístění penzionu, který se ale jinak nachází v klidné části Zlína.
    Současná Sokolská stráž byla založena 5. 12. 2014 u příležitosti 96. výročí Hradní stráže na Pražském hradě, kde byl velitelem Hradní stráže slavnostně dekorován prapor, který věnoval sokolstvu Dr. Edvard Beneš.
    Čeká vás minimálně 16 turnajů zahájených vždy ranní kávou a štrúdlem, medaile, poháry, losování o maxi zmrzliny a občas i nějaká ta tričková překvapení.A to vše bude řídit stejně jako loni i předloni Jirka.


Sokolská stráž na Hradě pražském

    Sokolové vstoupili do dějin rodícího se státu mimo jiné i převzetím čestné úlohy stráže Pražského hradu a položili tak základ dnešní Hradní stráži. Pražský hrad střežili spolu se členy České obce střelecké a dobrovolníky z řad studentů. Ráno 29. října dorazilo na Hrad dvacet šest sokolů z jednoty Sokol Hradčany a osm členů České obce střelecké z Vršovic. Téhož dne převzali sokolové kasárna Svatého Jiří na Jiřském náměstí Pražského hradu. Výzbroj se jim podařilo získat po dlouhém vyjednávání od střežících vojáků 2. pluku tyrolských císařských myslivců, kteří opustili Hrad teprve 31. října. Ve skladech se po jejich odchodu našlo mimo jiné 400 ručních granátů, 30 000 puškových nábojů, ale i plynové masky nebo zimní vybavení včetně lyží
    Příjemné ubytování nabízí zájemcům také dvoulůžkový pokoj č.3. Najdete zde vestavěnou skříň a chytrou televizi s Wi-fi. Nechybí samozřejmě ani WC s koupelnou a na pokoji je navíc k dispozici malá lednice a rychlovarná konvice. Kuchyň s jídelním servisem a veškerým vybavením disponuje sklokeramickou plotýnkou, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí je společná pro pokoje č.1, 2 a 3.
    Útulný a prostorný pokoj s třemi lůžky - dvoulůžkem a samostatným jednolůžkem. Součástí vybavení je vestavěná skříň a chytrá televize s Wi-fi. Nechybí samozřejmě ani WC s koupelnou a na pokoji je navíc k dispozici malá lednice. Na pokoji je také rychlovarná konvice. Kuchyň s jídelním servisem a veškerým vybavením disponuje sklokeramickou plotýnkou, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí je společná pro pokoje č.1, 2 a 3.


Výsledky Sokolské ligy MIX ze dne 1.7. 2012

    V blízkosti penzionu je zastávka MHD, která vede přímo do vyhlášené zoologické zahrady na Lešné.Naproti penzionu najdete obchod s potravinami, vinotéku a kadeřnictví. V blízkosti (asi 300 metrů od penzionu) se nachází také restaurace a masáže.
    Dne 7. prosince 2018 připnula starostka České obce sokolské Hana Moučková na prapor Hradní stráže pamětní stuhu. Stalo se tak symbolicky při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Hradní stráže, jejíž kořeny jsou neodmyslitelně spjaty právě se sokolským hnutím. Slavnostní události na III. nádvoří Pražského hradu se také zúčastnil člen předsednictva Vzdělavatelského odboru a zástupce ředitele VHÚ bratr Michal Burian, který s myšlenkou udělení stuhy Hradní stráži přišel. On i sestra starostka jako poděkování dostali pamětní medaili Hradní stráže.
    Sokolská stráž je čestnou jednotkou České obce sokolské. Mezi její hlavní úkoly patří organizace, zabezpečení a provádění slavnostních, pietních a smutečních aktů, dále sokolských průvodů a slavností. K činnosti Sokolské stráže neodmyslitelně patří výuka pořadové přípravy pro krojované sokoly. Sokolská stráž sdružuje krojované sokoly napříč republikou a pečuje o zachování sokolství jako součásti českého kulturního dědictví.


Dobrý život sokola Bendy na ČT2

    Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR schválila zákon, který vyhlašuje Památný den sokolstva významným dnem České republiky. Hradní stráž oslavila 100. výročí svého vzniku – sokolové tehdy byli u toho, a tak je samozřejmé, že zástupci ČOS byli mezi prvními gratulanty. Stoleté jubileum slavili i bratři a sestry na Slovensku – vznik první sokolské jednoty v zemi, a to ve Skalici. A mnoho dalších zpráv o dění v Sokole – to je prosincové vydání časopisu Sokol, které vyšlo v týdnu před vánočními svátky.
    České dráhy, Československá obec legionářská, Národní technické muzeum a Hlavní město Praha připravily rekonstrukci příjezdu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka z exilu zpět do vlasti. Z rakousko-českých hranic do Prahy budou vypraveny dva vlaky. Než projede v sobotu 22. prosince Masaryk v podání herce Otakara Brouska Prahou, navštíví ve zvláštním vlaku trasu svého návratu z Horního Dvořiště přes České Budějovice, Veselí nad Lužnicí, Tábor a Benešov. Na mnoha místech trasy a samozřejmě poté v Praze se setkáte také se sokoly.
    Luxusní ubytování v prostorném mezonetovém bytě o rozloze sto padesáti metrů čtverečních ocení i náročnější návštěvníci, kteří chtějí mít při svém pobytu veškerý komfort, na který jsou zvyklí z domova. Byt je zařízen kvalitní přírodní designovou podlahou s vytápěním, dubovými schody, prvky kůže a dekoracemi. Smart TV s Wi-fi najdete v obýváku, kuchyni a ložnici. Dostatek úložného prostoru poskytuje velká vestavěná skříň se zrcadlem ...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00