Jak na věc


smoothie mixér ná ovoce

Obecně bychom to shrnuli tedy takto (podle důležitosti):

    Je pochopitelné, že top přístroje od výrobců jako je třeba Vitamix nebo G21, jsou pro 80 % uživatelů cenově nedostupné bez ohledu na všechny jejich přednosti a výhody (na trhu najdeme stroje, jejichž cena je i pod tisíc korun, ale taky takové, které stojí několik desítek tisíc korun). Je však třeba mluvit objektivně. Pokud to s konzumací smoothies myslíte vážně (budete si ho připravovat alespoň třikrát týdně), pořiďte si nejdražší/nejlepší smoothie mixer, který vám vaše finanční možnosti dovolí. Tím ani náhodou netvrdíme, že dražší rovná se lepší. To rozhodně ne! Chceme tím říci pouze to, že ve vyšší cenové hladině vždy naleznete nějaký výrazně lepší přístroj, než v té nižší. Na první pohled a v krátkodobém horizontu se sice rozdíl mezi robotem za 1000,- a za 5000,- nemusí zdát výrazný, ale je to jen zdání.
    Vzhledově decentní a skladný smoothie mixer od anglického výrobce elektroniky Russel Hobbs. Součástí balení jsou i dvě mixovací nádoby (zároveň slouží jako přenosné lahve) a jedna extra nádoba a speciální sekací nůž na ořechy a podobné ingredience. Láhve jsou konstruovány tak, aby pasovaly do držáků nápojů v autech a je možné je bez obav mýt v myčce na nádobí.
    Já sám i ostatní příslušníci mojí domácnosti děláme smoothies několikrát do týdne a proto mluvím na následujících řádcích z vlastní zkušenosti. Zde jsou za mě osobně důvody, proč si koupit smoothie maker.


Upozornění časopisu dTest na nebezpečný Smoothie maker

    Tento smoothie maker patří k absolutní špičce na trhu, čemuž však odpovídá i jeho vyšší cena. Disponuje obrovským výkonem 1680 wattů a 32 tisíci otáčkami za minutu. Je schopen zpracovat prakticky vše o teplotě mezi minus 40 a plus 120 stupni celsia. Hravě si tak poradí i s jinými pokrmy, nebo nápoji, než jakým je smoothie. V praxi je tak využíván i k přípravě dětských přesnídávek, koktejlů, pomazánek, zmrzlin, krémových polévek a tak podobně.
    Když umývám použité díly od klasického mixéru, tak mi to trvá asi tak třikrát déle, než u makeru. Možná to tak není u všech výrobků, ale já to tak mám.
    V této kategorii domácí elektroniky platí, že levnější smoothie mixéry nikdy nebudou dosahovat takového výkonu a kvality zpracování, jako ty dražší. Jestliže si však drahý smoothie maker nemůžete dovolit, rozhodně se nebojte koupit si levnější. I mezi nimi se najdou takové, které svou službu splní dobře a důstojně, a to po dostatečně dlouhou dobu.
    Smoothie mixer s výborným poměrem cena/výkon. Kvalitou zpracování, vzhledem, výkonem a variabilitou nemůže ani zdaleka soupeřit s nejlepšími stroji na trhu, přesto si však s přípravou ovocných a zeleninových nápojů poradí velmi obstojně. Jeho velkou výhodou je, že je samotná mixovací nádoba zároveň i přenosnou lahví, na kterou stačí našroubovat přibalené víko. Pokud si tedy chcete vzít smoothie někam s sebou, nemusíte ho do ničeho přelévat.


Levný versus drahý smoothie maker

    Dosti podstatným parametrem těchto robotů je jejich výkon a počet otáček. Leckdo by si mohl říci, že je to jedno. Stačí nechat suroviny mixovat déle a je to. Chyba! Valná většina lidí, kteří si pořizují smoothie mixer, chce „žít zdravě“. Proto často používají takové suroviny, jako jsou například chia semínka (jedná se o extrémně zdravá semínka šalvěje hispánské, která mají průměr okolo jednoho milimetru). Jestli je chcete rozsekat a tím z nich dostat cenné živiny, potřebujete k tomu sílu a rychlost, respektive výkon a velký počet otáček za minutu. Právě v tomto ohledu jsou tito roboti tak specifičtí. Dokážou vytěžit ony kýžené vitamíny, minerály a stopové prvky prakticky z čehokoliv, co je obsahuje (a to rychle). Zkrátka a jednoduše, s banánem si poradíte i v hmoždíři, ale existují ingredience, na které potřebujete specialistu.
    Výrobek Smoothie maker s označením BN 9003 – série COCO34 byl v půli roku 2012 v rámci systému RAPEX nahlášen jako nebezpečný, a to z důvodu nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Detailní informace o tomto výrobku můžete získat buď na stránce časopisu dTest, nebo v informační zprávě systému RAPEX z 29. týdne roku 2012.
    Máme li mluvit narovinu, pak vám doporučujeme si smoothies v různých obdobách připravit v jakémkoliv klasickém mixéru, abyste zjistili, zda je vám tato forma konzumace ovoce a zeleniny alespoň trochu blízká. Ostatně, nemá cenu si kupovat robota (i kdyby měla být jeho cena „pouhých“ tisíc korun) na něco, co nevím, jestli budu pít. Jakmile však zjistíte, že je to něco, co je vám blízké, rozhodně si ho kupte. Pokud nic jiného, pak je samotná praktičnost tohoto přístroje dostatečným důvodem ke koupi. Jaký je rozdíl mezi levnějšími a dražšími přístroji rozebereme v dalším odstavci.


Co je smoothie maker a proč si ho pořídit

    Otestovali jsme a vybrali pro vás 5 nejlepších přístrojů, které jsou v současnosti na našem trhu k dostání. Všechny spadají do vyšší cenové kategorie, takže pokud hledáte kvalitní přístroje za rozumnou cenu, najdete je v přehledu „TOP 5 smoothie makerů za rozumnou cenu“o něco níže.
    Super účinný smoothie maker s výkonem 1600 wattů a maximálním počtem 28 tisíc otáček za minutu. Mixovací nádoba o objemu 2,5 litru umožňuje zpracování velkého objemu surovin a naráz tak obslouží hned několik strávníků. Kromě mixování smoothie zvládne i jiné pokrmy (polévky, omáčky, pomazánky, zmrzliny a podobně), což ocení především vyznavači RAW stravy. K přístroji je v balení přiloženo i pěchovadlo a kuchařka.
    Tento přístroj lze označit za pomyslný Rolls-Royce mezi smoothie makery. Disponuje výkonem 1000 wattů a dosáhne úctyhodných 37 tisíc otáček za minutu. Vyznačuje se vysokou kvalitou zpracování a širokou variabilitou, co do nastavení i možností využití. Design je nadčasový a přístroj tudíž nádherně vypadá. Mnoha odborníky na zdravou stravu je označován jako nejlepší smoothie mixer na světě.


Kde koupíte hodnocené smoothie makery nejvýhodněji

    Obavy o to, že zaplatíte i několikatisícové částky za smoothie mixér, který nevyužijte k ničemu jinému, než k mixování nápojů z ovoce a zeleniny jsou v zásadě mylné (pokud se tedy nebavíme o některých přespříliš levných přístrojích za pár set korun, které mají mnohdy problém splnit i svou primární funkci). Kvalitní a dražší smoothie makery mají neskutečně širokou škálu využití v kuchyni, což je mimo jiné dáno i množstvím funkcí a nastavení. S jejich pomocí tak hravě přichystáte pomazánky, krémové polévky, zmrzliny, omáčky, přesnídávky, krémy, těsta a mnoho dalšího.
    Pokud nejste z těch, kteří si potrpí na luxusní věci (respektive si je nemůžete dovolit), pak vás koupě nijak extrémně finančně nezatíží. Opravdu obstojných modelů pod tisíc korun je hned několik. Jak jsem již zmínil, já mám doma model od Kenwoodu a opravdu s ním nemám nejmenší problém (jisté nedostatky pochopitelně má, ale vzhledem k jeho ceně to nestojí za řeč). Na internetu jsem na něj sice četl několik špatných uživatelských recenzí, ale ve srovnání s těmi pozitivními, je to zanedbatelné množství. Já osobně jsem se navíc s problémy, o kterých psali jiní uživatelé, nikdy u svého kusu nesetkal. Moje sestra vlastní zde zmiňovaný luxusní Vitamix a uznávám, že práce s ním je o úplně něčem jiném, než je tomu u Kenwoodu. Je však pochopitelné, že si drtivá většina spotřebitelů (včetně mě) nemůže takový přístroj finančně dovolit. Není proto třeba zoufat. Kupte si takový, na který máte peníze. Když budete vybírat obezřetně, jistě se dočkáte kvalitního a spolehlivého pomocníka v kuchyni.


Co byste měli vědět, než si smoothie mixer koupíte

    Velice účinný a oblíbený smoothie maker o výkonu 600 wattů a počtem 20 tisíc otáček za minutu. Prodáván je ve dvou verzích, a to jako set mixér + 4 kusy nádobí, nebo set mixér + 11 kusů nádobí (rozdíl v ceně mezi nimi je nepatrný). Tento přístroj má i svého o třídu výkonnějšího bratříčka, kterým je NutriBullet 900 (základní rozdíl je právě ve výkonu, který zde činí 900 wattů)
    Obecně se nedá říci, že by smoothie nebyl schopen připravit ani klasický stolní, či tyčový mixér. Na druhou stranu se ale také nedá tvrdit, že by byl smoothie mixér čistě jednoúčelovým zařízením (mnohdy je tomu přesně naopak a najdeme na trhu i stroje, které ty klasické širokou škálou svého využití a možností nastavení v mnohém předčí). V čem tedy spočívá jejich odlišnost? Ve zkratce to můžeme shrnout asi tak, že je smoothie mixér koncipován tak, aby ovocné a zeleninové nápoje připravil co nejrychleji a nejpohodlněji a zároveň v maximální možné míře usnadnil následnou konzumaci. Toto shrnutí mnohým možná nic neřekne, a tak si pojďme vše vysvětlit bod po bodu.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00