Jak na věc


smoothie mixér ná ovoce

Levný versus drahý smoothie maker

    Máme li mluvit narovinu, pak vám doporučujeme si smoothies v různých obdobách připravit v jakémkoliv klasickém mixéru, abyste zjistili, zda je vám tato forma konzumace ovoce a zeleniny alespoň trochu blízká. Ostatně, nemá cenu si kupovat robota (i kdyby měla být jeho cena „pouhých“ tisíc korun) na něco, co nevím, jestli budu pít. Jakmile však zjistíte, že je to něco, co je vám blízké, rozhodně si ho kupte. Pokud nic jiného, pak je samotná praktičnost tohoto přístroje dostatečným důvodem ke koupi. Jaký je rozdíl mezi levnějšími a dražšími přístroji rozebereme v dalším odstavci.
    Je pochopitelné, že top přístroje od výrobců jako je třeba Vitamix nebo G21, jsou pro 80 % uživatelů cenově nedostupné bez ohledu na všechny jejich přednosti a výhody (na trhu najdeme stroje, jejichž cena je i pod tisíc korun, ale taky takové, které stojí několik desítek tisíc korun). Je však třeba mluvit objektivně. Pokud to s konzumací smoothies myslíte vážně (budete si ho připravovat alespoň třikrát týdně), pořiďte si nejdražší/nejlepší smoothie mixer, který vám vaše finanční možnosti dovolí. Tím ani náhodou netvrdíme, že dražší rovná se lepší. To rozhodně ne! Chceme tím říci pouze to, že ve vyšší cenové hladině vždy naleznete nějaký výrazně lepší přístroj, než v té nižší. Na první pohled a v krátkodobém horizontu se sice rozdíl mezi robotem za 1000,- a za 5000,- nemusí zdát výrazný, ale je to jen zdání.


Upozornění časopisu dTest na nebezpečný Smoothie maker

    Smoothie mixer s výborným poměrem cena/výkon. Kvalitou zpracování, vzhledem, výkonem a variabilitou nemůže ani zdaleka soupeřit s nejlepšími stroji na trhu, přesto si však s přípravou ovocných a zeleninových nápojů poradí velmi obstojně. Jeho velkou výhodou je, že je samotná mixovací nádoba zároveň i přenosnou lahví, na kterou stačí našroubovat přibalené víko. Pokud si tedy chcete vzít smoothie někam s sebou, nemusíte ho do ničeho přelévat.
    Obavy o to, že zaplatíte i několikatisícové částky za smoothie mixér, který nevyužijte k ničemu jinému, než k mixování nápojů z ovoce a zeleniny jsou v zásadě mylné (pokud se tedy nebavíme o některých přespříliš levných přístrojích za pár set korun, které mají mnohdy problém splnit i svou primární funkci). Kvalitní a dražší smoothie makery mají neskutečně širokou škálu využití v kuchyni, což je mimo jiné dáno i množstvím funkcí a nastavení. S jejich pomocí tak hravě přichystáte pomazánky, krémové polévky, zmrzliny, omáčky, přesnídávky, krémy, těsta a mnoho dalšího.
    Smoothie mixer může stát bez problému vcelku na lince v kuchyni připravený ke každodennímu okamžitému použití. Nemusíte ho schovávat rozebraný někde v šuplíku. Na pracovní ploše vám zabere minimum místa. U malých přístrojů činí tato plocha cca 10×10 centimetrů. U největších pak nějakých 25×25 centimetrů.


Obecně bychom to shrnuli tedy takto (podle důležitosti):

    Otestovali jsme a vybrali pro vás 5 nejlepších přístrojů, které jsou v současnosti na našem trhu k dostání. Všechny spadají do vyšší cenové kategorie, takže pokud hledáte kvalitní přístroje za rozumnou cenu, najdete je v přehledu „TOP 5 smoothie makerů za rozumnou cenu“o něco níže.
    Dosti podstatným parametrem těchto robotů je jejich výkon a počet otáček. Leckdo by si mohl říci, že je to jedno. Stačí nechat suroviny mixovat déle a je to. Chyba! Valná většina lidí, kteří si pořizují smoothie mixer, chce „žít zdravě“. Proto často používají takové suroviny, jako jsou například chia semínka (jedná se o extrémně zdravá semínka šalvěje hispánské, která mají průměr okolo jednoho milimetru). Jestli je chcete rozsekat a tím z nich dostat cenné živiny, potřebujete k tomu sílu a rychlost, respektive výkon a velký počet otáček za minutu. Právě v tomto ohledu jsou tito roboti tak specifičtí. Dokážou vytěžit ony kýžené vitamíny, minerály a stopové prvky prakticky z čehokoliv, co je obsahuje (a to rychle). Zkrátka a jednoduše, s banánem si poradíte i v hmoždíři, ale existují ingredience, na které potřebujete specialistu.


Co je smoothie maker a proč si ho pořídit

    Tento smoothie maker patří k absolutní špičce na trhu, čemuž však odpovídá i jeho vyšší cena. Disponuje obrovským výkonem 1680 wattů a 32 tisíci otáčkami za minutu. Je schopen zpracovat prakticky vše o teplotě mezi minus 40 a plus 120 stupni celsia. Hravě si tak poradí i s jinými pokrmy, nebo nápoji, než jakým je smoothie. V praxi je tak využíván i k přípravě dětských přesnídávek, koktejlů, pomazánek, zmrzlin, krémových polévek a tak podobně.
    Stylový a po praktické stránce uživatelsky nanejvýš funkční smoothie maker Kenwood SB 055 je výbornou volbou pro všechny, kteří si chtějí bez přemýšlení a během chvilky přichystat lahodný ovocný, či zeleninový nápoj. Má dvě volby rychlosti a pulsní tlačítko. Nemá problémy ani s tvrdšími kusy zeleniny ani s ledem. Z hlediska zátěže si dlouhodobě hravě poradí i několikanásobným použitím každý den.
    Tento smoothie mixer má bezpochyby své mouchy a nedostatky. Je však třeba brát v potaz i jeho velmi nízkou cenu, která je i více než třicetkrát menší, než u těch nejdražších produktů na trhu. Nelze od něj tedy očekávat naprostou dokonalost a není možné ho s takovýmito prémiovými mixery srovnávat. V našich očích je Concept SM 3350 dobrou volbou pro ty, kteří chtějí se smoothies začít a jsou si vědomi jistých omezení tohoto přístroje.


Kde koupíte hodnocené smoothie makery nejvýhodněji

    Já mám ve výčtu výše uvedený model od Kenwoodu, u kterého je součástí balení i speciální víko na mixovací džbán. Umixované smoothie tak v nádobě okamžitě zavřu a můžu si ho pohodlně vzít do práce, kde si ho v klidu ze džbánu vypiju. Džbán s víkem vypadá (pro vaši jasnou představu) jako takový velký přenosný hrnek na kafe.
    Smoothie maker od zavedeného švédského výrobce elektroniky s výkonem 300 wattů. Zaujme klasickým čistým skandinávským designem a celkovou praktičností. Nedisponuje sice širokou škálou nastavení a množství funkcí jako drahé přístroje, ale běžného uživatele bez větších problému uspokojí. Pokud tedy nepatříte mezí perfekcionisty a vystačíte si s prostou funkčností, pak je tento přístroj dobrou volbou.
    Výrobek Smoothie maker s označením BN 9003 – série COCO34 byl v půli roku 2012 v rámci systému RAPEX nahlášen jako nebezpečný, a to z důvodu nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Detailní informace o tomto výrobku můžete získat buď na stránce časopisu dTest, nebo v informační zprávě systému RAPEX z 29. týdne roku 2012.


Co byste měli vědět, než si smoothie mixer koupíte

    Jestli si chcete smoothie udělat jen na zkoušku, abyste věděli, zda je to něco, co si chcete připravovat pravidelně, pak je samozřejmě možné umixovat ho i v klasickém mixéru. Jestliže se ale rozhodnete dělat si ho častěji, rozhodně si pořiďte smoothie maker, protože je to opravdu mnohonásobně pohodlnější. Je trochu těžké popisovat v čem konkrétně, ale ve finále mám vše rychleji hotové, nezašpiním tolik nádob a i údržba je jednoduší.
    Opět věc, která může působit na člověka bez zkušeností s tímto druhem domácího robota trochu úsměvně. Realita je však taková, že v tomto případě stačí omýt jednu až dvě části mixéru a máte hotovo (zabere to pár desítek vteřin). Z vlastní zkušenosti vím, že umýt kupříkladu tyčový mixer, trvá klidně pětkrát tak dlouho.
    Smoothie maker je speciálně zkonstruovaný typ mixéru určený pro přípravu smoothie nápojů. Jeho koncepce má v maximální možné míře usnadnit přípravu a konzumaci. Na trhu dnes existuje celá řada produktů tohoto typu od méně i více renomovaných výrobců. Jednotlivé výrobky se liší v mnoha ohledech včetně ceny.
    Na následujících řádcích najdete přehled 5 celkově nejlepších a 5 nejlepších přístrojů za rozumnou cenu, a to včetně jejich charakteristiky a zhodnocení kladů a záporů. Pod přehledy pak najdete další informace týkající se toho, jak smoothie maker vybrat, jak o něj pečovat a jak je to s jeho cenou a kvalitou.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00