Jak na věc


smíchovské divadlo program na prosínec

Pivovar Staropramen - poznejte historii a současnost smíchovského pivovaru

    Pro bezbariérovou přepravu imobilních osob, cestujících s kočárky a osob se sníženou pohyblivostí lze návazně použít dvě šikmé schodišťové plošiny, umístěné v části pevných schodišť. První plošina spojuje úroveň ulice v blízkosti obratiště tramvají se spojovací chodbou nad nástupištěm, druhá plošina spojuje úroveň spojovací chodby s nástupištěm metra.
    „Vyhlídkové kolo na Hořejším nábřeží je jednou z mála pražských možností, kde vůbec může být umístěné. Navíc tato výrazně technická stavba skvěle zapadá do kdysi průmyslové lokality Smíchova a k blízkému železničnímu mostu,“ poznamenal dříve starosta Radek Klíma.
    Výhodou smíchovské náplavky je, že nabízí možnost dopravy přívozem. Ten linkou P5 spojuje Výtoň, Císařskou louku a právě náplavku. Za hodinu je možné vypravit až deset spojů. Radnice má plán, co si se smíchovskou náplavkou počít a jak ji proměnit na atraktivní místo vhodné k trávení volného času. Koncepce má tři body – prvním pilířem je architektonicko – urbanistická změna, s kterou by měla pomoci zadaná objemová studie. Navázat by na ni měla urbanisticko – architektonická studie. Druhým pilířem je další podpora volnočasových akcí, které se zde už nyní konají. Jen v říjnu se na náplavce koná hned několik volnočasových akcí, třeba Husobraní, Cider fest nebo akce pojmenovaná Polívkování.


Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

    Dráha každé plošiny je oddělená skleněnou stěnou od pevného schodiště a nástupy jsou vybaveny optickými zábranami upozorňující hlasovým signálem na vstup do jízdní dráhy plošiny. Prostor plošiny je vybaven automatickou zábranou, zamezující její opuštění mimo prostor nástupů.
    Nástupy jsou vybaveny optickými zábranami upozorňující hlasovým signálem na vstup do jízdní dráhy plošiny. Prostor plošiny je vybaven automatickou zábranou zamezující její opuštění mimo prostor nástupů.
    Důležité upozornění: Ovládací tlačítko pro přivolání nebo pro jízdu musí přepravovaná osoba přidržovat po celou dobu jízdy plošiny, jinak se plošina zastaví.
    Vyhlídkové kolo by na Smíchovskou náplavku přilákalo nejen místní, ale pomoci by mohlo i živnostníkům a podnikatelům z Prahy 5. Kolo by stálo na pronajatém pozemku, jehož součástí by zůstalo oblíbené dětské hřiště a kavárna. Podle nájemní smlouvy by nájemce městské části platil měsíční nájem více než 56 tisíc korun bez DPH.
    „Třetím pilířem je umístění stabilního prvku, určité atrakce, která na náplavku přitáhne lidi. Takovýmto výrazným prvkem by se do budoucna mohlo stát například vyhlídkové kolo, jehož realizaci nabídl soukromý investor,“ poznamenává starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09).


Husobraní na Smíchovské náplavce

    „Oživení lze shrnout do tří bodů. Prvním je dostupnost z centra Smíchova a prostupnost území od lihovaru přes Císařskou louku, Smíchovskou náplavku a Dětský ostrov na Kampu. Tato plánovaná zhruba čtyřkilometrová příjemná stezka, vhodná pro cyklisty i pěší vycházky, by přímo vybízela k zastavení na půli cesty, to je na smíchovské náplavce,“ míní předseda výboru životního prostředí páté městské části Zdeněk Doležal (ODS). Druhým bodem je podle něho vytvoření příjemného místa pro odpočinek u Vltavy a třetím pořádání společenských akcí. „Chceme-li lákat turisty, není třeba nutit se do Disneylandů. Většina návštěvníků jezdí do Prahy za unikátní městskou kompozicí a smíchovská náplavka je její nedílnou součástí,“ míní zastupitel KDU-ČSL Josef Cuhra.
    Atraktivní místo s velkým potenciálem, které však nyní nenabízí to, co by mohlo. Smíchovská náplavka potřebuje oživit. Vedle volnočasových akcí je třeba vyřešit i architektonicko – urbanistickou změnu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00