Jak na věc


slovanské gymnázium olomouc

Status studenta 2018 - do kdy jste studenty po maturitní zkoušce?

    Pořady o vaření patří po celém světe k nejoblíbenějším pořadům v televizi vůbec. Vysokou sledovanost vykazují taky české kuchařské show.  Našim cílem zde na www.televareni.cz je pravidelně přinášet průřez informací o aktuálně vysílaných resp. plánovaných pořadech a  přispět do diskuze o kulinářském umění a schopnosti ocenit dobré jídlo. U jednotlivých příspěvků jsou zobrazeny ilustrační fotografie dostupné k volnému použití.
    Prestiž Slovanského gymnázia v Olomouci navíc dokládá výstava s názvem Signum indelebile / 150 Slovanského gymnázia Olomouc, která byla minulý rok k vidění v olomouckém Vlastivědném muzeu. Slavný absolvent gymnázia, profesor Leopold Pospíšil, mu při její vernisáži popřál do dalších let. „Aby zůstalo stříbrnou rybou, která plave navzdory velkému úsilí vytrvale proti proudu, a nikdy se nestalo odpadem, který proud s sebou spláchne,“ řekl.
    K založení olomouckého Slovanského gymnázia došlo v 60. letech 19. století. Když v první říjnový den roku 1867 vzniklo, bylo jedinou střední školou s českým vyučovacím jazykem na celé střední i severní Moravě. V prvním školním roce do jeho lavic zasedlo 235 žáků.


Burian a Havel. Univerzita Palackého pojmenovala učebny po dvou Václavech

    Žáci se mohou výrazně zdokonalit mimo jiné i v znalostech cizích jazyků. Třeba tím, že v angličtině, němčině nebo španělštině rozmlouvají s rodilými mluvčími. „Součástí gymnázia je i česko-francouzská sekce, na které v současné době působí tři francouzští učitelé. Žákům je umožňováno své znalosti jednotlivých jazyků certifikovat a škola je na zkoušky pečlivě připravuje,“ přidal důležitou informaci Radim Slouka.
    Škola zaznamenává pravidelné úspěchy i v soutěžích Talent Olomouckého kraje a Zelená škola Olomouckého kraje. K tomu je držitelkou certifikátu Škola trvale udržitelného rozvoje. Pozadu nezůstává ani česko-francouzská sekce, za což přesvědčivě hovoří ocenění LabelFrancÉducation, kterým se může pochlubit jen sedm dalších obdobných škol na světě.
    Byť má Slovanské gymnázium bohatou historii, není žádným historickým skanzenem. Naopak jde s dobou a řadí se k nejmodernějším a nejprogresivnějším gymnáziím v republice. Obě budovy, v nichž sídlí, prošly důkladnou rekonstrukcí a přibyla k nim i moderní dostavba. V ní se nachází špičkově vybavené učebny, prostorná jídelna či velká a komfortní tělocvična.
    Status studenta je pojem, který zahrnuje všechny studentské výhody. Zdravotní pojištění hrazené státem, úlevy na daních, studentské slevy na dopravu a další. V praxi ho upravuje 7 zákonných norem, jejichž bludištěm vás provede náš článek.


Profesoři Prasek a Havelka stáli u zrodu muzea

    Vyučující této školy nemají přiřazeny žádné reference. Po přihlášení můžeš přidat svou vlastní referenci.
    Snad každý má nějaký otřesný zážitek ze školní jídelny. Ne každému chutnalo, ne každý byl ochotný snít vše. Ale studenti olomouckého Slovanského gymnázia tvrdí, že u nich se prostě jíst nedá nic, a dokonce kvůli tomu stávkovali. Jídelna, kde se jídlo vaří, ale protestuje. Oni dělají vše dobře a podle předpisů. Dokáže Šéf pomoci hladovým studentům?
    Šestileté studium – určené pro žáky ze sedmých tříd základních škol, studium na dvojjazyčné česko-francouzské sekci, výuka probíhá dle školního vzdělávacího programu gymnázia
    Jedná se o přístavbu k současné historické budově Slovanského gymnázia ve dvoře areálu. V pětipatrové budově vzniknou nové učebny, tělocvična i jídelna. Projekt pochází od olomouckého Ateliéru R.


Slovanské gymnázium, Olomouc, tř. Jiřího z Poděbrad 13

    Slovanské gymnázium je již od svého založení synonymem pro kvalitní vzdělávání. Jeho působnost navíc nekončí se zdmi učeben, co říci má stále i v olomouckém kulturním a společenském životě. Nebýt například dvojice gymnaziálních profesorů Vincenc Prasek – Jan Havelka, nikdy by Olomoučané a turisté nemohli obdivovat cenné sbírky a výstavy Vlastivědného muzea. Právě Prasek s Havelkou se roku 1883 zásadním způsobem zasloužili o jeho zrod.
    zvolte krajHlavní město PrahaJihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajStředočeský krajÚstecký krajVysočinaZlínský kraj
    Řada učitelů a studentů Slovanského gymnázia zase hrdinsky bojovala v obou světových válkách nebo v protihitlerovském odboji. „A v neposlední řadě je potřeba zmínit i skutečnost, že mnoho učitelů gymnázia pomáhalo po druhé světové válce s obnovou olomoucké Univerzity Palackého,“ připomíná Slouka.
    Na gymnáziu podporují také zájmové kroužky a mimoškolní aktivity, při kterých se mohou studenti bavit po skončení výuky. „Zásadním důvodem, proč je naše gymnázium ideální studijní volbou pro mladé lidi, je ale naprosto nezpochybnitelná kvalita poskytovaného vzdělávání. Vychází z moderního školního vzdělávacího programu a je podpořena nesmírně kvalitním kolektivem aktivních učitelů,“ vyzdvihl ředitel Slovanského gymnázia Radim Slouka.


Dopororučit kamarádovi - Slovanské gymnázium, Olomouc, tř. Jiřího z Poděbrad 13

    Neudělali jste některý z předmětů státní maturity? Nebo vás "vylili" od zkoušky profilové části? Případně vás skolila chřipka a místo na potítku jste skončili v posteli? Co teď musíte udělat, jaké termíny si ohlídat, a do kdy jste považováni za studenta, čtěte v našem článku.
    Letos tak prestižní gymnázium slaví 150. narozeniny. Při této příležitosti na jeho půdu zavítalo mnoho absolventů a příznivců. Mimo jiné také sociální antropolog a poradce několika amerických prezidentů, profesor Leopold Pospíšil. Na Slovanském gymnáziu maturoval v roce 1942. „Pan profesor se účastnil několika akcí, konaných v rámci výročí školy. A mám velikou radost, že je stále, i přes svůj vysoký věk, v obdivuhodné kondici,“ těší ředitele Slovanského gymnázia Radima Slouku.
    Půldruhého století existence, to je bezesporu úctyhodná doba. A také důkaz toho, že Slovanské gymnázium vyrostlo na poctivých základech a velkých a ušlechtilých myšlenkách. V druhé polovině předminulého století to byly vlastenectví či humanita. „A také snaha o zvelebení veřejného prostoru, ve které se nově vznikající škola nacházela,“ podotýká Slouka.


Ano, šéfe! - 10.díl sedmé řady - Slovanské gymnázium Olomouc

    Vyber kategoriiPřijímací zkoušky na víceletá gymnáziaPřijímací zkoušky na čtyřletá gymnáziaPřijímací zkoušky na střední školyPřihláška ke vzdělávání - studiu ve střední školeE-BOOK JAK SE DOSTAT NA SŠ ZDARMASCIO - testy CERMAT
    zvolte zaměřeníDopravníEkonomickéGrafickéHornictví, hutnictví, slévárenstvíHotelnictví a cestovní ruch InformatickéObecné a specializovanéObchod, podnikání, službyPedagogickéPotravinářskéPrávníTechnickéTextilní a obuvnickéUměleckéZdravotnickéZemědělské a ekologické
    „Myslím, že v kontextu současného světa je to velký úkol. Za sebe, své kolegy a naše žáky mohu slíbit, že uděláme vše pro to, abychom pana profesora a tisíce dalších našich absolventů nezklamali,“ slíbil ředitel Slovanského gymnázia Radim Slouka.
    V prosinci 2009 se konala exkurze do Společné laboratoře optiky pro studenty Slovanského gymnázia Olomouc. V následujícím článku přinášíme stručný rozhovor s Mgr. Jiřím Křížem, který studenty na jejich exkurzi doprovázel.


Prokletý výtvarník ze Svatého Kopečka Stanislav Menšík

    Slovanské gymnázium umožňuje osmileté, šestileté nebo čtyřleté vzdělávání. Jeho studenti přitom každoročně získávají významná ocenění v prestižních soutěžích. Že škola vychovává talentované mladé vědce, dokázali v posledních letech Jaroslava Geletičová, Tomáš Heger, Martin Vondrák a Jakub Dostál. Všichni čtyři obdrželi jedinečné ocenění Česká hlavička.
    Přijímací zkoušky na střední školy prošly proměnou. Jak je to s povinnými přijímacími zkouškami CERMAT? Jaké jsou termíny pro rok 2019? Jak vybrat školu a kam přihlášku podat?
    Nejstarší české gymnázium na střední a severní Moravě, které se v tuzemsku řadí k nejlepším. Slovanské gymnázium v Olomouci slavilo loni 150 let své existence. Jeho dvě rozlehlé budovy navštěvuje téměř tisícovka studentů, kteří se v nich vzdělávají čtyři, šest nebo osm let.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00