Jak na věc


složenky typu a k tisku

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

    Placení daní poplatků Různé daně Nejen pro daň z příjmů fyzických osob, ale také pro: daň z nemovitých věcí, daň z nabytí nemovitých věcí, a již zrušenou daň z převodu nemovitostí je možné využít daňovou správou nabízenou daňovou složenku. Citujeme z tiskové zprávy: „Bezplatná daňová složenka bude od 1. března standardně k dispozici na všech pobočkách České pošty, s.p. Jejím… Zobrazit více »
    Program obsahuje návrháře tisku, takže si může každý technicky trochu zdatnější uživatel libovolně upravovat předlohy tisku podle vlastních požadavků případně vytvářet nové.
    Děkujeme Vám za nabídky přátelství na FACEBOOKu! Odborné dotazy prosím zadejte formou Komentáře přímo k vybranému článku. Z časových důvodů reagujeme jen na BLOGu.
    Nová předloha pro Podací lístek. Na rozdíl od ostatních výstupů se netiskne do formulářů ale na čistý list A4 a následně se vystřihne podle rámečku. Rozměr musí být 133 x 90 mm. Dále tato verze zahrnuje některé drobné změny ja k v programu, tak i v ostatních předlohách tisku.
    Měsíc květen je vždy ve znamení placení daně z majetku, kterou rozumíme daň z nemovitých věcí. Předpokládáme, že daňová správa dodrží své sliby, nedojde k prodlevám jako v předchozích letech, a tak placení této daně proběhne bez problémů.


Otázky a odpovědi, které vás zajímají

    V pondělním příspěvku jsme Vám připomněli, že do konce května je nutné zaplatit daň z nemovitých věcí. Jde o daň, která se týká obrovského počtu poplatníků, fyzických osob, které se jinak s daněmi vůbec nesetkají.
    Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+
    Termín placení této daně se blíží, je jím 31. 5. 2012. Daň z nemovitostí Pro většinu běžných poplatníků této daně je v zásadě splatná za letošní rok podle právního stavu platného k prvnímu lednu do konce měsíce května. V dotaze se objevil výraz „daňové složenky“, které umožnily posílat daně bez poplatků. To je však již minulostí. Sdělení GFŘ Jak… Zobrazit více »
    Jde o nepříjemnou povinnost… Daňová správa Jak máme uhradit, aktuálně daň z příjmů fyzických osob a daň z příjmů právnických osob, se dozvíme v publikovaných materiálech daňové správy.


Jak ušetřit za chod domácnosti? Pomoci může E.ON Rádce

    Nespěchejte s placením daně z nemovitostí! Termín Většina z nás hradí daň z nemovitostí v zákonném termínu, tj. do 31. 5. 2013, za letošní rok, protože její výše nepřesahuje částku 5 000 Kč. Daňové složenky Postupujeme tak, že čekáme na složenky od správy daní.
    INFO Daňové správy Složenky U daně z nemovitostí jsou povinnosti poplatníka jasně dány. A s placením této daně nebývají problémy. Jako v předchozích letech obdrží poplatník složenku od daňové správy („DS“). ALE podle publikovaného vyjádření DS jen těm, kteří nemají zpřístupněnu datovou schránku. Typ složenky je různý: fyzické osoby obdrží složenku – poštovní poukázku, která nepodléhá poštovnímu poplatku,… Zobrazit více »
    Blíží se konec března… Termín 1. dubna Správa daní připravila odkazy na zdroje, které se nám mohou hodit pro zpracování daňového přiznání k DPH. Tiskopisy Mnoho změn není, jak jsme vás již informovali. Daňová složenka Určitě ji využijte! A další rady jsou: Jak správně zaplatit daň finančnímu úřadu v roce 2016 Aktuálně k dani z příjmů… Zobrazit více »
    Nová předloha pro složenku "Poštový poukaz na účet". Tento tiskopis používá IBAN, což je označení mezinárodního formátu čísla účtu. Pro umožnění vkládání IBAN bylo nutné přidat do programu novou kolonku.


Archiv kategorie: Daňové složenky

         Program je vhodný jak pro občasný tisk jednotlivých poukázek, tak i pro hromadný tisk velkého množství poukázek, protože údaje o plátcích lze:
    I době elektronických plateb je častá potřeba vystavení klasické papírové složenky. K usnadnění vyplňování kolonek a následnému vytištění je určen tento program. Využívá standardní tiskopisy České pošty s.p. a Slovenské pošty a.s., zejména Poštovní poukázku A a její slovenskou obdobu a ostatní méně užívané. Na podnět uživatelů je možné přidávat předlohy pro dolší tiskopisy případně modifikovat stávající.
    Kromě běžných tiskopisů, které jsou zdarma na přepážkách pošty, existuje jeden tiskopis - ve formátu A4, kde poštovní poukázka je umístěna při spodním okraji a je od zbytku oddělena perforací pro pozdější odtrhnutí. V horní části bývají platební údaje, vzkazy a jiná sdělení. Tento tiskopis používají mnohé společnosti. Výstup na takové tiskopisy program Složenky rovněž umožňuje, ale pouze po úpravě zahrnující specifické požadavky uživatele. Výstup založen na principu hromadné korespondence, která obvykle vychází z databáze zákazníků. Funkce je volitelná a zpoplatněná.


Rádce, jak vyplnit složenku typu A

    Každý občas České republiky musí mít místo trvalého pobytu. Někdo zůstává celý život na jednom místě v rodném kraji. Jiní se stěhují za prací do jiného města, vdají se nebo ožení mimo rodnou obec a v tom případě musí změnit trvalé bydliště. Jak ale postupovat?
    Průběžné účetní a daňové poradenství je v dnešní době nutné, proto si Vám dovolíme doporučit, vzhledem k více než dvacetileté dobré spolupráci, firmy ŠACH s.r.o. a DÉMONIA s.r.o.
    Nová předloha pro složenky "Poštový poukaz na adresu 2. trieda - podaj", změna názvů proměnných předávaných z programu do generátoru tisku, přidání proměnných Rezerva 2 a Rezerva 3, přejmenování některých funkcí a formulářů
    Nový formulář pro výběr více předloh, nové předlohy pro Složenky typu C, další předlohy s orientací tisku o 90° - to umožňuje vkládat tiskopisy po zásobníku "na délku" (výhodou je přesnější posun tiskopisu)


Platba z účtu Poštovní spořitelny

    Nezapomněli jste zaplatit tuto daň? Daň z nemovitostí = daň z nemovitých věcí Tato daň se týká všech, kteří vlastní nemovité věci. Dobrou zprávou je, že snad všichni dostali od svých finančních úřadů složenky. Nezaznamenali jsme proto v poslední době žádné problémy s placením této daně. Daňový náklad Pokud však nemovitost používáte třeba pro podnikání, myslete na to, že… Zobrazit více »
    Cestovní příkaz, lidově zvaný ,,cesťák“, je formulář k vyúčtování služební cesty. I vy jste vysláni na služební cestu a cestovní příkaz, na kterém má být vše dokonale vypsáno, jste v životě neviděli? Žádný strach, vypsání cestovního příkazu není nic složitého. Jak ho tedy správně vyplnit?
    Každý zodpovědný majitel domácnosti se snaží mít co nejnižší provozní náklady. Platby za energie a další poplatky jsou pro mnohé z nás relativně nákladnou složkou. Je proto vhodné neustále hledat nové možnosti, jak ušetřit. Nedávno vznikla nová služba společnosti E.ON, která vám může výrazně pomoci ...


Zásady správného vyplňování složenky

    Protože se tiskopisy zpracovávají strojově, je nutné pro tisk použít originální tiskopis. Papír tiskopisu musí mít předepsanou gramáž a přesný ořez a další vlastnosti, které nelze v skromných podmínkách dosáhnout. V tiskovém modulu se pro náhled a editaci zobrazuje barevný podklad, pro vizuální kontrolu, ale pro vlastní tisk se tento obrázek na tiskárnu neodesílá, odesílají se pouze textové a číselné znaky.
    Dáváte přednost bio produktům, ať už v jídle nebo v kosmetice? Zkuste si vyrobit svůj vlastní domácí šampon z bylinek. Budete překvapeni jak jednoduché to je.
    K programu je zpracovaná on-line podrobná nápověda. Obsahuje popis prostředí i některé pracovní postupy a zejména zkušenosti uživatelů s tiskem. Nápovědu je možné volat přímo z hlavní nabídky programu v sekci Nápověda nebo klávesou F1 (je nutné připojení k internetu) a nebo z této stránky kliknutím na tlačítko Dokumentace.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00