Jak na věc


slávek horák herec

Tygří krevety vyloupané předvařené 31 / 40 *

    Maso slávek je výrazně oranžové. Vhodným způsobem tepelné úpravy je dušení v páře ve vývaru z bílého vína a zeleniny. Slávky lze konzumovat i syrové.
    V Chorvatsku se jim říká DAGNJE. Pokud dostanu chuť na čerstvé mušle/slávky na víně, k Jaderskému moři to mám ze všech moří nejblíže. Z tohoto důvodu jsem vybrala recept, podle kterého se dagnje připravují na Jadranu.
    Jeden z vynikajících a přitom jednoduchých úprav těchto mušlí – jen sebrat odvahu, koupit pytlík mušlí v obchodě (ideálně Makro, ale ve velkých městech možná i jinde) a už můžete hodovat. Hodí se i na párty, jen naposledy jsme dělali najednou asi 6,5kg a zjistili jsme, že máme i velký hrnec, i dost vína a petržele, ale že i ten velký 3kW plamen na sporáku je moc slabý a slávky se otvíraly déle, prostě málo výkonu. Chorvati by pod hrncem rozdělali oheň z odřezků vinné révy a bylo by to hned :-)


Mušle Svatého Jakuba ve schránce 13+ cm

     Košík search Hledaný výraz Hledat /vyhledavani/search/ O nás e-shop Aktuality kariéra Kontakty Firemní obchod finefish.cz » korýši a měkkýši » Mušle Slávka Bouchot - živé «Předchozí produkt | Další produkt» Mušle Slávka Bouchot - živé Čerstvé a živé mušle Slávky jedlé Bouchot
    Šári, trefila ses mi přesně do noty. A vlastně i do závislosti. Nevydržím bez mušlí ani 14 dní. Nebát se jich, zkusit je jednou koupit, výsledek stojí za to. Jen to čištění je trochu náročnější, já ještě poctivě oškrábávám nožem všechny přichycené kamínky na skořápkách a samozřejmě vytahuju mušlí fousek, aby nedrhnul v puse. V Makru mají kilo za skvělých devadesát Kč, což je bezkonkurenční cena a kvalita slávek je vážně dobrá! Držím slávkám palce, ať se uvelebí na českých talířích!
    Lastury slávek jsou modročerné, kapkovitě protáhlé a identicky tvarované. Dosahují délky max. 10cm. Vnitřní stranu lastur pokrývá perleťová vrstva.


Ústřice Fine de Belon vel. II bal. 12 ks

    Slávky očistíme kartáčkem od povrchových nečistot. Všechny otevřené mušle vyhodíme a použijeme jen ty, které jsou pevně uzavřené. V hrnci zahřejeme olivový olej a přidáme drobně nasekanou šalotku a česnek a krátce orestujeme. Přidáme slávky, osolíme, opepříme a podlijeme bílým vínem. Dusíme zvolna pod poklicí cca 10 minut a nemícháme. Hotové slávky pokapeme citrónovou šťávou a posypeme nasekanou plocholistou petrželkou. Když je hotovo, dobře hrnec utěsníme pokličkou a pořádně s ním zatřeseme, aby se do mušlí dostala všechna omáčka. Servírujeme v hlubokém talíři a případné neotevřené mušle nekompromisně vyhodíme. Slávky jíme rukama. Když sníme první slávku, lasturu použijeme jako „pinzetku“ a vytahujeme s ní lahodné maso ze zbývajících slávek. Do šťávy namáčíme bagetku a zapíjíme bílým vínem.
    Chov slávek v akvakulturách je bez problémový, snadno se totiž rozmnožují. Největší farmy slávek jedlých jsou v Evropě u pobřeží Severního a Baltského moře a podél francouzského pobřeží Atlantiku. Chovají se také v Severní Americe, největším producentem slávek v současnosti je Čína.
    Zrovna jsem se vrátila z míst, kde mořské plody byly na stole každý den. Ta atmosféra moře k tomu jednoznačně patří a tak bych si premiéru udělala až tam a nebála se :-)


Slávka jedlá ve schránce předvařovaná *

     f g+ mušle slávka slávky jedlá bouchot živé čerstvé Ostatní si prohlížejí také Tygří krevety vyloupané a předvařované 26 / 30 D 348,- bez DPH Koupit {"id":"203722","name":"Tygu0159u00ed krevety vyloupanu00e9 a pu0159edvau0159ovanu00e9 26 / 30 D","price":"400","brand":"vu00fdrobce neuveden","category":"koru00fdu0161i a mu011bkku00fdu0161i","position":1} Tygří krevety vyloupané předvařené 31 / 40 * 330,- bez DPH Koupit {"id":"103726","name":"Tygu0159u00ed krevety vyloupanu00e9 pu0159edvau0159enu00e9 31 / 40 *","price":"380","brand":"vu00fdrobce neuveden","category":"koru00fdu0161i a mu011bkku00fdu0161i","position":2} Tygří krevety s hlavou syrové 04 / 06 * 699,- bez DPH Koupit {"id":"103707","name":"Tygu0159u00ed krevety s hlavou syrovu00e9 04 / 06 *","price":"804","brand":"vu00fdrobce neuveden","category":"koru00fdu0161i a mu011bkku00fdu0161i","position":3} Langustýnky Scampi 8 / 12 * 419,- bez DPH Koupit {"id":"104123","name":"Langustu00fdnky Scamp
    Je to přesně tak! V Chorvatsku by pod hrncem nikdy nezhaslo a slávky by putovaly v jedné nekonečné řadě z kuchyně před hosta. Zítra se jedu přesvědčit, jestli jsou i letos chorvatské slávky tak chutné, jako byly loni :-)
    Slávky na víně fakt miluji. Do Chorvatska jezdím už dlouhá léta, zamilovala jsem se do Trogiru a přístavních hospůdek, kde slávky připravují naprosto jedinečně.
    Trogir, to je opravdu perla Jadranu! Tam bych jela nejen kvůli slávkám :-) Všechny hospůdky na pobřeží jsou sympatické a mají skvělou nabídku čerstvých ryb. Letos jsem si kouzlo Jadranu užila a příští rok se tam chystám zas. Na naší plavbě lodí Trogir nevynecháme ;-)
    Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Ústřice Fine de Belon vel. I bal. 48 ks

    Jedná se o velmi přizpůsobivého, robustního mlže. Slávka jedlá se vyskytuje ve všech mořích a oceánech severní polokoule. Žije přichycená na skalách nebo útesech, spokojí se i s kameny nebo jinými předměty. Slávky osidlují poměrně mělká pásma, dokonce i watty – území na přechodu pevniny a moře, která jsou při přílivu pravidelně zaplavována vodou. Slávkám zde nevadí, že se během odlivu ocitnou na suchu.
    Na mušle jsem zatím neměl odvahu. Nějak se těchle mořských věcí trochu bojím :) Ale člověk by měl zkusit všechno, jak se říká, takže se možná polepším :)
    Evi, právě jsem se vrátila z dovolené, kde jsem fantastické mořské dobroty baštila každý den. Také se mi bude stýskat, ale jak říkáš, není problém si čerstvé mořské ryby koupit i tady. Nejčastěji využívám služeb Makra – tam mají téměř vše, co hrdlo ráčí. Zase chvilku mi to moře bude moc chybět a budu si tesknit …

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00