Jak na věc


sjízdnost silnic

Aktuální stav (03:50 10. 4. 2019)

    Srdečně vás zveme na Vodácký Ples v Týnci nad Sázavou 6.4.2019 od 19:00. Splujte si s námi Sázavu z Týnce do PIkovic (Odemykání Sázavy) a potom pokračujte ve společenském reji. Více na vodackyples.webnode.cz.
    už jste se rozpádlovali? Jestli ne, tak honem do toho! Blíží se totiž Sázavský Samba Maraton - už 27.dubna. Přihlašte se na tento přátelský závod ze Zlenic do Pikovic a možná vyhrajete novou kanoi Samba.
    Sjízdnost dolní Vltavy z Vyššího Brodu do Boršova či Českých Budějovic se řídí vodočtem ve Vyšším Brodě. Tento úsek Vltavy bývá sjízdný celoročně díky přehradní nádrží Lipno, která zajišťuje dostatečný průtok i za největšího sucha. Minimální limit je stanoven 60 cm ve Vyšším Brodě.
    Sjízdnost Vltavy závisí na průtoku a stavu vody. Aktuální stav vody a průtok řeky Vltavy ve Vyšším Brodě a Lenoře naleznete na této stránce. Podrobné informace o aktuální sjízdnosti Vltavy, jezech, kempech a tábořištích na Vltavě Vám ochotně sdělí naše půjčovna lodí. Rádi poradíme s výběrem vhodného typu kánoí (Vydra, Samba, Tukan) pro splouvání řeky Vltavy, i s naplánováním vícedenní vodácké trasy či vodáckého výletu na řece Vltavě.


Novinky v dotacích pro úspornou domácnost (seminář)

    Se sjízdností Teplé Vltavy je to o něco složitější. Tam, kde Teplá Vltava protéká Šumavským národním parkem, se splouvání řídí pravidly NP Šumava, tzn. musí být splněny limity sjízdnosti a je nutné mít registraci od NP Šumava – jedná se o vodáky nejčastěji splouvaný úsek Soumarský most – Pěkná – (Nová Pec). Limit sjízdnosti se řídí vodočtem na Soumarském mostě, pro úsek Soumarský most – Pěkná platí limit minimálně 50 cm na vodočtu Soumarský most. Pro úsek Lenora – Soumarský most (tento úsek neleží v NP Šumava) platí limit 45 cm na Soumarském mostě.
    Řeka Ohře bývá v úseku od Chebu po vodní nádrž Nechranice sjízdná celoročně. Limity sjízdnosti odečítáme na vodočtu v Karlových Varech a jsou následující. Limity pro sjezd Ohře na plastové kánoi Samba je minimálně 30 cm a maximálně 190 cm. Pokud jedete na raftu je vody potřeba více, abyste všude nedřeli, tedy: minimálně 40 cm a maximálně 190 cm. Podrobnosti naleznete v tabulce níže.
    Limity sjízdnosti jsou definovány pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít proudnici s dostatkem vody. Pro majitele kajaků, zkušené vodáky nebo pro vodáky, kterým nevadí občasné přetahování, může být limit nižší. Naopak pro rafty, laminátky nebo začínající vodáky je obvykle nutné vody více.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00