Jak na věc


setkání v červenci online

Klíčoví vystupující letošního ročníku

    Poznejte příběh piva Pilsner Urquell, které se dodnes vyrábí unikátním postupem, jež se traduje od dob prvního sládka.
    Evropské setkání, které organizuje komunita Taizé, se bude konat od 29. prosince 2014 do 2. ledna 2015 v Praze. Po roce poznamenaném památkou stoletého výročí počátku 1. světové války, konfliktem mezi Ukrajinou a Ruskem nebo evropskými volbami bude toto setkání znamením pokoje a smíření. Zúčastní se ho desetitisíce mladých účastníků z celého kontinentu. Ve světle současných událostí bude mít zvláštní důležitost přítomnost 2600 mladých lidí z Ukrajiny, více než 1000 z Běloruska a několika set mladých z Ruska.
    Tentokrát vás čeká prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj, který je největším výrobcem piva v Česku a také největším vývozcem piva do zahraničí. Plzeňský Prazdroj byl založen v první polovině 19. století. Prohlídka vás zavede do historického podzemí i do moderní varny, která představuje „srdce pivovaru“. Postupně projdete všemi fázemi výroby piva. Sládek pivo vaří, ale výčepní ho dělá. Proto si vyzkoušíte i čepování piva.


Modlitba z evropského setkání Taizé

    Ve středu 24. května 2017 se v prostorách UHK v Hradci Králové konalo 1. setkání lídrů. Více než 40 účastníků (učitelů, ředitelů, lektorů, …) se sjelo, aby společně hledali a prozkoumávali klíčové dovednosti učitele, sdíleli své zkušenosti a potřeby. Kromě aktivit ve skupinách dostala se svým příspěvkem prostor také PhDr. Hana Košťálová. Všem zúčastněným děkujeme za báječnou a tvůrčí atmosféru, kterou tam vytvořili, i za přinesené dobroty a pomoc. Další takové setkání se bude konat 24. 10. 2017.
    Dále na vás čekají přednášky s přínosem pro vaši každodenní práci a panelová diskuse na téma procesy a jejich porušování v praxi. Vladimír Černý, expert v oblasti pracovněprávních vztahů, promluví o výhodách i nevýhodách agenturního zaměstnávání. Lektorka a koučka Lenka Baková vysvětlí, proč by měl mistr myslet a jednat jako manažer.
    Každým rokem v čase mezi Vánocemi a Novým rokem pořádá komunita Taizé setkání v jednom z velkých měst Evropy. Letos se tato „Pouť důvěry“ uskuteční po 25 letech opět v Praze. Sjedou se sem desetitisíce mladých lidí z celého světa, aby se společně modlili, diskutovali o problémech současného světa a v praxi zažívali jednotu v různosti. Prostřednictvím přenosu České televize můžete okusit atmosféru setkání, které pozitivně ovlivnilo životy mnoha generací Evropanů


S mladými křesťany se v Praze setkal i Duka

    Osobně se setkáte s emeritním vrchním sládkem Václavem Berkou, který bude vyprávět o tom, jak se měnila každodenní práce v pivovaru v průběhu politických, ekonomických, technologických a společenských změn.
    Spolu s bratry z Taizé a mezinárodním týmem patnácti mladých dobrovolníků toto setkání připravují protestantští, katoličtí a pravoslavní představitelé církví v Praze. Setkání budou přítomni také biskupové a pastoři z různých zemí. Přátelské pozdravy zašle papež František, východní patriarchové stejně jako představitelé církví anglikánské, luteránské a reformované tradice.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00