Jak na věc


sedm skal vysočina

Hlášky postavy Sedm trpaslíků (0)

    Každý ze sedmi uznávaných režisérů natočil krátkou povídku zasazenou do současné kubánské metropole. Výsledný omnibus zachycuje z rozličných tematických a stylistických perspektiv fascinující atmosféru největšího karibského přístavu v průběhu jediného týdne. Zároveň se ovšem nevyhýbá problémům, se kterými se jeho obyvatelé v poslední době potýkají. Ve filmovém septetu vystupují Kubánci jako energičtí a veselí lidé, dychtiví užívat si života plnými doušky. Při pohledu z druhé strany se na nich ovšem podepisuje neustálé pachtění se za lepším životem ve všudypřítomné chudobě. Jak dopadne jejich setkání s americkým turistou, slavným režisérem nebo samotnou Pannou Marií, která se jedné postavě zjevuje ve snu?
    Malí mužíčci žijí v domečku v lese, kde si sami hospodaří. Sami uklízí, vaří a při tom chodí pracovat. Jejich samota je narušena ve chvíli, kdy se do jejich domečku dostane krásná a hodná dívka Sněhurka. Všichni trpaslíci si Sněhurku oblíbili a v chaloupce hned bylo veselo. Dívka navíc obstarala všechny domácí práce a malí pracovníci měli chaloupku jako z cukru. I věčně mrzutý Mrzout si dívku oblíbil.
    Po mezinárodním úspěchu podobně koncipovaného Paříži, miluji tě (2006) byla natočena celá řada romantických povídkových filmů z metropolí po celém světě – mezi nimi New York, Moskva nebo Rio. Sedm dní v Havaně se však nezaměřuje jen na romantický žánr a se směsicí komedie a absurdních zápletek se podobá spíše povídkovému triptychu Tokio! od Michela Gondryho, Leose Caraxe a Joon-hoa Bonga.


Omalovánky k postavě Sedm trpaslíků (1)

    Sedm tváří kubánské metropole. Povídkový film v koprodukci Španělska a Francie (2012). Režie Benicio Del Toro, Pablo Trapero, Julio Medem, Elia Suleiman, Gaspar Noé, Juan Carlos Tabío a Laurent Cantet (V původním znění s titulky)
    Will Smith, Rosario Dawson, Woody Harrelson, Barry Pepper, Elpidia Carrillo, Michael Ealy, Robinne Lee, Bojana Novakovic, Audrey Wasilewski, Michael Spellman, Octavia Spencer

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00