Jak na věc


sedm skal vysočina

Písničky k postavě Sedm trpaslíků (3)

    Po mezinárodním úspěchu podobně koncipovaného Paříži, miluji tě (2006) byla natočena celá řada romantických povídkových filmů z metropolí po celém světě – mezi nimi New York, Moskva nebo Rio. Sedm dní v Havaně se však nezaměřuje jen na romantický žánr a se směsicí komedie a absurdních zápletek se podobá spíše povídkovému triptychu Tokio! od Michela Gondryho, Leose Caraxe a Joon-hoa Bonga.
    Sedm tváří kubánské metropole. Povídkový film v koprodukci Španělska a Francie (2012). Režie Benicio Del Toro, Pablo Trapero, Julio Medem, Elia Suleiman, Gaspar Noé, Juan Carlos Tabío a Laurent Cantet (V původním znění s titulky)
    Malí mužíčci žijí v domečku v lese, kde si sami hospodaří. Sami uklízí, vaří a při tom chodí pracovat. Jejich samota je narušena ve chvíli, kdy se do jejich domečku dostane krásná a hodná dívka Sněhurka. Všichni trpaslíci si Sněhurku oblíbili a v chaloupce hned bylo veselo. Dívka navíc obstarala všechny domácí práce a malí pracovníci měli chaloupku jako z cukru. I věčně mrzutý Mrzout si dívku oblíbil.


Roman Polanski: Pravdivý příběh

    Každý ze sedmi uznávaných režisérů natočil krátkou povídku zasazenou do současné kubánské metropole. Výsledný omnibus zachycuje z rozličných tematických a stylistických perspektiv fascinující atmosféru největšího karibského přístavu v průběhu jediného týdne. Zároveň se ovšem nevyhýbá problémům, se kterými se jeho obyvatelé v poslední době potýkají. Ve filmovém septetu vystupují Kubánci jako energičtí a veselí lidé, dychtiví užívat si života plnými doušky. Při pohledu z druhé strany se na nich ovšem podepisuje neustálé pachtění se za lepším životem ve všudypřítomné chudobě. Jak dopadne jejich setkání s americkým turistou, slavným režisérem nebo samotnou Pannou Marií, která se jedné postavě zjevuje ve snu?
    Will Smith, Rosario Dawson, Woody Harrelson, Barry Pepper, Elpidia Carrillo, Michael Ealy, Robinne Lee, Bojana Novakovic, Audrey Wasilewski, Michael Spellman, Octavia Spencer

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00