Jak na věc


schmorlovy uzle

Známky a léčba inguinální kýly

     Po operaci je obvykle pozitivní trend, a to nejen pozastavení procesu, ale i opačný vývoj řady příznaků. Přečtěte si také dalšího lékaře o Schrmlově vertebrální kýle .
     Pokud dojde k stlačení kořenů nebo samotné hmoty míchy, pak je samozřejmě radikální metoda operace. Operace je indikována pro prodlouženou radikulární bolest, která je doprovázena těžkou skoliózou a samozřejmě bez vlivu konzervativních léčebných metod. Různé typy fyzioterapie, dehydratační terapie, která napomáhá ke snížení hyperemie a edému v oblasti nervového kořene, resorpci a dokonce i zmizení adhezí jsou konzervativně aplikovány. Možná je použití odměřeného protahování, masáže, cvičení, blokády.
     Charakteristické příznaky jakékoli vnější kýly jsou: výčnělek přední břišní stěny, obvykle se objevuje během cvičení nebo s pacientem ve vzpřímené poloze.


Porušení inguinální kýly: příznaky a léčba

     Jednou z patologií, která se pacienti často dostávají do oddělení traumatologie z důvodu stálé bolesti, je typ intervertebrální kýly - Schmorlova kýla. Tato patologie je degenerativní onemocnění intervertebrálních disků. Stává se, že Schmorlova kýla je vrozená koncepce, ale tento jev může být získán například po zranění nebo kvůli porušení držení těla.
     Při nedostatečné hustotě kostní hmoty blokovacích desek, které oddělují obratle od meziobratlového disku, mohou být tyto obaly přitlačeny do těla obratle, čímž vzniká takzvaná Schmorlova kýla.
     Schmorlova kýla je onemocnění páteře, ve kterém je intervertebrální disk zatlačen do těla vyššího nebo dolního obratle. To je způsobeno ztenčením kostní desky, oddělujícím tělo obratle od intervertebrálního disku. Nejčastěji je postižena bederní páteř, protože se jedná o hlavní zátěž, ale Schmorlova kýla se může objevit v jakékoliv části páteře, pokud existují předisponující faktory.


Schmorlovy vady: příznaky a léčba

     Hlavním klinickým příznakem je bolest, která také závisí na stlačení kořenů (tzv. Radikulalgie) a na poškození vláknitého kruhu (tento jev se nazývá dyscalia). Pacienti se stěžují na akutní, náhlá intenzivní bolest v krční páteři nebo v pažích (jako plexitida). Když pohnete hlavou, může se bolest zvýšit a často závisí na postoji pacienta. Ožarování bolesti je poměrně rozsáhlé, může se šířit na vnějším povrchu ramene a někdy předloktí. V hrudní oblasti jsou tyto vady méně časté a dávají syndrom obyčejné radikulitidy hrudníku.
     Lokalizace defektů v bederní páteři se projevuje klasickou lumbosakrální radikulitidou. Herny nacházející se na úrovni 1 a 2 bederních obratlů se zdají být bolestmi na předním povrchu stehna a na úrovni L3 a L4 se lokalizuje bolest k nejvnitřnějšímu povrchu dolní končetiny a vnitřního kotníku. Existuje omezení pohyblivosti páteře zvláště tam a zpět.
     Schmorliina kýla je patologický stav způsobený změnami v chrupavce degenerativní povahy. Patologické změny v Schmorlově herně se vyskytují v koncové desce intervertebrálního disku, což vede k vyčnívání jeho chrupavkové části do těla obratle, umístěného nad nebo pod.


Google obrázky o Schmorlovy uzly

     Poprvé byly tyto vady popsány a studovány německým patologem, profesorem Christianem Schmorlem, v souvislosti s nímž byli pojmenováni po něm. Příčiny vzniku Schmorlovy vady mohou být zakřivení, kompresní zlomeniny a kontaminace páteře, přerušení intervertebrálních vláknitých kroužků, stejně jako v různých patologických procesech postihujících těla obratlů. Když k tomu dojde, prasknutí destičky hyalinní chrupavky, které vede k prolapsu jádra meziobratlového disku. Takové změny v chrupavkové části intervertebrálního disku jako fyziologické resorpce mohou také hrát roli při tvorbě Schmorlových defektů.
     Páteř je komplexní mechanismus sestávající z jednotlivých obratlů propojených chrupavými kotouči. Jeho funkcí je jak podpora, tak pohyblivost lidského těla.
     Břišní kýly jsou odtok orgánů do kajmanového vaku, což jsou přirozené nebo umělé otvory umístěné v břišní stěně v pánevním dnu a membráně. Herny jsou klasifikovány podle jejich umístění: inguinální, femorální, pupočníková, bílá linie břicha, embryonální a vzácné druhy (kýla xiphoidního procesu, laterální, dorzální, obturátorová, perineální, sedací). Inguinální kýly jsou tedy kýly lokalizované v inguinálním kanálu.
     Kýly z jícnového otvoru jsou vrozené a získané, mezi nimiž se klouzání rozlišuje do samostatné skupiny. U tohoto druhu kýly se horní část žaludku pohybuje nad membránou a podílí se tak na tvorbě kýly. Posuvné kýly jsou také klasifikovány jako pevné a nefixované. Navíc oddělený vrozený a získaný krátký jícen.


↑↑ Diagnoza, třída, skupina kód a popis nemoci - výpis z číselníku MKN10N90 (NZIS) Výsledek vyhledávání dotaz na: M514 NALEZENO 1 shod.

     Z vnější strany mají Schmorlovy uzliny podobu kýlajícího výčnělku jádra leptání intervertebrálního disku, směřujícího do houbovité substance těl obratlů a v některých případech do páteřního kanálu. Diagnóza je založena hlavně na důkladné analýze výsledků rentgenových studií a nyní se jedná především o využití schopností spirálového počítačového tomografického skeneru, který umožňuje přesněji stanovit všechny detaily tohoto jevu.
     Na konci prvního roku života jsou v destičce hyalinní chrupavky zaznamenány proliferační procesy, které tvoří podporu pro pulpální jádro. Následně zmizí buněčné prvky v různých částech intervertebrálního disku. Tyto změny vedou ke snížení síly intervertebrálního disku, což může být předisponujícím faktorem pro vznik uzlů Schmorl v dětství a dospívání.
     Velmi často se drafte a jeho rodiče zajímají o otázku: Vezmou do armády Schmorlovu kýlu? Nejprve pochopíme, co je onemocnění a jaké symptomy ji doprovází. Když je Schmorlova kýla z intervertebrálního kotouče do těla obratle, je odloučená chrupavka. Toto onemocnění může být jedním ze syndromů Scheuermannovy choroby - Mau. Kromě toho se Schmorlova kýla často objevuje v kyfóze - silné sklonění.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00