Jak na věc


salavy elektrický nastenny přímotop

Přihlášení k odběru newsletteru

    Elektrické vysokoteplotní panely IVT jsou určeny pro vytápění objektů, které potřebujete velmi rychle a zároveň i velmi levně vytopit. Své uplatnění však naleznou v jakémkoliv objektu o světlé výšce od 2,3 m do 6 m. Pracují na bázi infračervené technologie. K přenosu tepla nepotřebují vzduch. Topným prvkem je hliníková lamela opatřená speciální elektrochemickou povrchovou úpravou, což garantuje výjimečné a bezkonkurenční hodnoty emisivity sálavého povrchu. Povrchová teplota topných lamel je 250°C.
    Elektrické vysokoteplotní sálavé panely IVT se kromě průmyslového využití uplatňují i tam, kde je vyžadováno vytápění s vysokým uživatelským komfortem (obytné prostory, kanceláře apod.). Lze je použít i k velmi úspornému temperování v podmínkách, kde standardní konvenční topidla nestačí nebo jsou méně vhodná..
    Infačervené záření z panelů prohřívá svalovou tkáň až do hloubky přibližně 4 cm. Díky tomuto hlubokému prohřátí organismu dochází k pocení již při nižší teplotě vzduchu, než u klasických parních saun.


Infra sálavý Ecoflex SOLIUS 1000

    U sálavých konvektorů je teplo až z 50% předáváno formou sálání (infračervené záření). Tato sálavá složka velmi výrazně zvyšuje komfort vytápění, proto jsou sálavé konvektory nejkomfortnějšími topidly v oblasti přímotopných konvektorů. Ideální jsou především pro vytápění bytů a rodinných domů, ale i kanceláří, ordinací, apod.Sálavý konvektor Ecoflex PREMIER je vybaven přesným elektronickým termostatem (přesnost 0,1°C) s pilotním vodičem. Konstrukčně je konvektor tvořen lakovanou karosáží z ocelového plechu, perforovanou čelní mřížkou, elektronickou řídící jednotkou a speciálním lamelovým topným tělesem, vytvářejícím sálavou složku. Povrch konvektoru včetně čelní mřížky je opatřen bílým komaxitem. Topidlo se instaluje pevně na stěnu (instalační rám je součástí výrobku) s připojením přívodního vodiče do instalační krabice.
    Vysokoteplotní zářiče, využívají stejného principu, jako sálavé panely ECOSUN, tedy šíření tepla pomocí infračerveného záření, využívají však halogenové panely.
    Vysokoteplotní sálavé panely IVT jsou nabízeny v provedení o příkonech 1,2 / 2,4 / 3,6 kW. Panely mají antikorozní povrchovou úpravu (RAL 9006 - šedá a nově bílá RAL 9002), což umožňuje jejich použití i v agresivnějším prostředí, např. s vysokou vlhkostí nebo se zvýšenou koncentrací solí či jiných agresivních látek.
    Vysokoteplotní sálavé panely THERMOWELL IVT získaly v Německu nejvyšší ocenění PREMIUM QUALITY. Lze je velmi dobře kombinovat i s jinými topnými systémy, případně mohou sloužit i jako přídavné topení či příležitostné přitápění.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00