Jak na věc


sál království svědků jehovových

Zveme Vás do nejkrásnějších tanečních sálů Prahy

    V našem Perinatologickém centru pracují ve dne i v noci týmy nejen zkušených porodních asistentek a porodníků, ale pro případ eventuálních komplikací zde funguji velmi odborně připravené týmy anesteziologů a neonatologů. Všechny týmy jsou složené pochopitelně nejen z lékařů, ale i zdravotních sester a pomocného personálu. Naše Perinatologické centrum je součástí  Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, která je jedním z největších zdravotnických zařízení v České republice. Kromě toho je součástí i 1.lékařské fakulty Univerzity v Praze. Právě velikost nemocnice a její těsné spojení s akademickou institucí zaručují, že můžeme nabízet služby nejen těžce nemocným těhotným, ale často i ženám se vzácnými a někdy až velmi raritními chorobami z oblasti vnitřního lékařství, chirurgie, hematologie, mikrobiologie, neurologie, revmatologie apod.  
    Ročně se na obou našich porodních sálech narodí okolo 4600 dětí. Naše Perinatologické centrum patří mezi největší v ČR. V zahraničí obdobná centra bývají často dokonce až dvakrát větší. Praxe totiž ukázala, že ve velkých centrech lékaři, porodní asistentky a další zdravotníci snáze získávají potřebnou odbornou erudici a mají i široké možnosti mezioborové spolupráce. 
    Porodní sál č. 1 se nachází v pravém traktu budovy - tzn. od recepce schodištěm do 1. patra - vpravo. Na tomto sále je také jeden z porodních boxů přestavěn na porodní pokoj. Rodička, která je přijata, může být s partnerem či doprovodem až do porodu. Dvě hodiny po porodu je rodička přeložena na oddělení šestinedělí. 
    Porodní sál č. 1 je určen zejména pro fyziologické porody. Porodní sál č. 2 slouží obvykle ženám se závažnými komplikacemi, je totiž v těsné blízkosti neonatologické jednotky intenzivní péče. Tato organizace je velmi výhodná pro případ porodů zejména extrémně nezralých novorozenců.


Pivovarský Sál - Restaurace, pivnice

    Vás překvapí svou velikostí a rozsáhlou renovací, která proběhla v posledních letech.  Postavení sálu je možné variabilně měnit v závislosti na pořádané události. Svou flexibilitou využití je vhodný pro pořádání společenských, vzdělávacích i kulturních programů, mezi které patří plesy, taneční kurzy, kongresy, přednášky, koncerty, galavečeře, přehlídky aj.
    Porodní sál č. 2 se nachází v levém traktu budovy - tzn. od recepce schodištěm do 1. patra - vlevo. Rodička, která je přijata, zde může být s partnerem či doprovodem až do porodu. Dvě hodiny po porodu je rodička přeložena na oddělení šestinedělí. Součástí druhého porodního sálu je i tzv. čekatelský pokoj. Tento pokoj slouží pouze na přechodnou dobu, než začne porodní činnost. Návštěvy na „čekatelském pokoji“ jsou možné.


Pivovarský Sál - z jídelního lístku

    V současné době máme k dispozici dva porodní sály. Oba jsou rozděleny na pět porodními boxů. Každý porodní box je vybaven moderním a ve světě velmi oblíbeným porodním lůžkem Affinity® od firmy Hill-Rom (USA). Jedná se o jedinečné porodní lůžko, které dává pocit komfortní postele se všemi přednostmi kompetentního nemocničního lůžka.  Lůžko je víceúčelové. Lůžko umožňuje snadné nastavení do kterékoliv i alternativní polohy a čerstvé mamince poskytuje i velký komfort pro rekonvalescencí po porodu. Pro každou rodičku máme dále k dispozici moderní techniku pro sledování nitroděložního stavu plodu.
    Velkou výhodou našeho pracoviště je začlenění operačních sálů do obou porodnických prostor. Tím je zajištěn rychlý, nekomplikovaný (tedy bezpečný) přechod zejména k císařskému řez v případě akutního ohrožení zdraví matky a/nebo plodu. Naprostá většina císařských řezů je na našem pracovišti prováděna v regionální anestezie (epidurální a nebo subarachnoidální). Tento druh anestezie je velmi výhodný pro matku i dítě, ale dokonce umožňuje přítomnost partnera přímo na operačním sále. Pokud je zaveden epidurální katétr (většinou), pak i po porodu porodní asistentky a lékaři mají prostředky pro velmi účinné tlumení pooperačních bolestí (pooperační regionální analgezie).
    Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Zázemí  Velkého sáluPosezení s křesílky pro kapelu či účinkující max. 10 osob (neuzamikatelné, volně přístupné)

    Telecí burger z mletého chuck rollu, briošková bulka, sýr cheddar, rajče, kyselá okurka, hořčičná majonéza, cibulové zelí, listy salátu, pečené grenaille s jarní cibulkou
    Kliknutím na fotogafie či názvy jednotlivých sálů získáte jejich přesnou adresu s mapou, popisem dopravní dostupnosti a fotogalerií z našich kurzů a akcí, které se v daném sále uskutečnily.


Úpravy Velkého sálu ve formátu PDF ke stažení

    Naše Perinatologické centrum je velmi vyhledávaným porodnickým zařízením pro poskytování služeb pro tlumení porodní bolestí. Účinnou a při tom bezpečnou regulaci porodních bolestí dnes vyžaduje většina žen. Rodičkám jsou v našem Perinatologickém centru  nabízeny všechny metody, které se v současné době ve zdravotnicky rozvinutém světě používají. Všem rodičkám doručujeme/umožňuje absolutní volnost rozhodnutí. Nikdo předem není schopen odhadnout průběh porodu, resp. porodní zátěž. I ženy, které původně chtějí rodit zcela bez tlumení porodních bolestí, mají v naší porodnici jistotu, že pokud projeví kdykoliv během porodu žádost o analgezii, tak jim bude okamžitě vyhověno. Mohou využít metody pro tlumení porodních bolestí bez použití (nefarmakologické metody) nebo i s použitím léků (farmakologické metody). Z farmakologických metod je hojně využívána inhalace „rajského plynu“ (N2O) z přístroje Entonox, velmi účinné a spolehlivé analgetiku Nalbuphine (injekční podání) a epidurální analgezie.
    Naše porodnice je nedílnou součástí 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, jsme tedy klinikou, tzn. že zde získávají teoretické i praktické zkušenosti studenti medicíny a dnes i lékaři před složením svých atestačních zkoušek. Klinická pracoviště mají své výhody i nevýhody. Jejich lékaři jsou současně vysokoškolskými/univerzitními učiteli. Aby mohli učit, bývají obvykle na velmi vysoké odborné úrovni. Avšak někdy mohou mít pacienti pocit nižší úrovně intimity. Pokud se studenti medicíny účastní jakýchkoliv procedur (obvykle pouze jako pozorovatelé) jejich učitel je povinen těhotnou ženu předem požádat o svolení. Přání ženy o zachování intimity je vždy vyhověno. V praxi se ovšem setkáváme s velmi vstřícným postojem těhotných/rodiček. Většina žen v naší porodnici chápe, že je třeba vychovávat novou generaci lékařů a porodních asistentek. Na obou porodních sálech je možné provést odběry pupečníkové krve - smluvní partner je pouze Národní centrum tkáňí a buněk v Brně.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00