Jak na věc

rytíři na koni

Karnevalový kostým Mušketýr modrý

Zápas 51. kola WSM ligy nabídl vyrovnanou bitvu mezi Benátkami nad Jizerou a kladenskými Rytíři. Po bezbrankové první části šli domácí do vedení, vývoj však Kladenští ve třetí třetině otočili. Bojovní Benátečtí nakonec dokázali přeci jen srovnat a utkání poslali do prodloužení i následných samostatných nájezdů. V těch byli úspěšnější domácí, o jejichž vítězství svým nájezdem rozhodl Jan Hlaváč. Po zaváhání Českých Budějovic ale Rytířům stačí i bod za porážku 2:3 po nájezdech na definitivní uhájení první příčky!
    Vladimír Čermák (Benátky nad Jizerou): Myslím si, že kluci moc dobře věděli, o co hrají. K utkání se postavili velice dobře, celý zápas odbojovali. Měli jsme i několik šancí na zisk tří bodů. Bohužel nejsme v takové pohodě jako kupříkladu vedoucí Kladno. Klukům musím poděkovat. Pokud budeme takhle hrát i v dalších zápasech, nemám obavy o to, že bychom tuto soutěž opustili.
    Prodloužení nenabídlo žádnou větší možnost, a tak muselo dojít až na samostatné nájezdy. V těch stanul mezi tři tyče kladenské branky Lukáš Mensator. Dovednostní soutěž byla nakonec rozhodnuta až v pátém kole, kdy Jan Hlaváč překonal Mensatora a na rozdíl od Kindla byl v nájezdu úspěšný - 3:2.

Seriál Ať žijí rytíři dostal knižního sourozence

Třetí třetinu započali zajímavou šancí hosté, za které trefil Procházka spojnici tyčí. Hned nato střílel nebezpečně zpoza bránícího hráče Kehar, ale kladenskému obránci nebyla první branka sezóny přána. O několik vteřin později dostali Benátečtí kotouč za Cikánka, avšak gól nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Aktivnější Rytíři se nakonec přeci jen dostali do vedení. Denis Kindl se prohnal do útoku a vypálil přesně mezi betony domácího brankáře - 1:2. Vedení hostům však dlouho nevydrželo. Jan Hlaváč přejel s pukem celé kluziště a překonal Cikánka - 2:2.
    Slavia - Šumperk 4:3, Kadaň - Ústí nad Labem 4:6, Prostějov - Přerov 3:2, Jihlava - České Budějovice 4:2, Most - Havířov 4:7, Třebíč - Litoměřice 5:3.
    Domácí nastoupili proti lídrovi tabulky hodně důrazně a v úvodu se drželi před Cikánkovou brankou. První větší možnost měl před brankovištěm Plodek, ten ovšem kladenského gólmana nepřekonal. Hned vzápětí se po chybě v rozehrávce hnal ke kleci na druhé straně Bílek. Novotný si ale mezírku mezi betony pohlídal. Na konci první dvacetiminutovky domácí z přesilových her nic nevytěžili, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Karnevalový kostým MUŠKETÝR BORDEAUX

Ve druhé části už přišel první gól. Stach nejprve odkrytou klec v dobré možnosti jen přestřelil a dle rčení “nedáš - dostaneš” se radovali hosté. Tomáš Havlín od modré čáry propálil Cikánka - 1:0. V početní výhodě mohli odpovědět následně Kladenští, ale Novotný předvedl výborný zákrok. Ptáček byl vzápětí rovněž v dobré pozici, po obdržení puku však mířil příliš vysoko. O chvíli později mohl přidat druhou trefu domácích Plodek, ten ovšem tečoval střelu od modré jen těsně vedle. Pět minut před koncem druhé periody se ale Kladno přeci jen dočkalo. Arťom Těrnavskij napřáhl na modré a umístil kotouč k tyči - 1:1.
    Jindřich Lidický (Kladno): Byl to vyrovnaný zápas. Na domácí hře bylo vidět, že je posílilo několik kluků z Liberce, jelikož je reprezentační pauza. Za stavu 2:1 jsme zbytečně propadli a nechali soupeře vyrovnat. Penalty jsou již pak loterie a dnes nám nevyšly. Měli jsme i trochu smůly, když nám při jedné tancoval puk po brankové čáře.