Jak na věc


rudolf ii

Nízkoenergetické dřevostavby na klíč

    Již dvacet let realizujeme pravé dřevostavby a pasivní domy, které jsou nejen skvělým místem pro žití po pár prvních let po stavbě, ale po celý život.
    Konec vlády Rudolfa II. představuje vpád pasovských vojsk do Prahy. Rudolf II. je donucen k abdikaci a novým českým králem je zvolen jeho bratr Matyáš. Rudolf si přesto ponechá své sídlo na Pražském hradě a až do své smrti 20. ledna 1612 si formálně ponechá titul císaře Svaté říše římské. Rudolf II. byl posledním českým panovníkem sídlícím v Praze.
    V roce 1597 se u Rudolfa II. zhoršil zdravotní stav. Vedle depresí se začaly objevovat také příznaky syfilidy. K nelibému rozpoložení císaře přispíval také fakt, že zatím nezplodil žádného legitimního potomka a nástupce. Celé nešťastné období vyvrcholilo vyhnání dvorních rádců a císařovým neúspěšným pokusem o sebevraždu. Od odchodu rádců už pak Rudolf naslouchal jen alchymistům a umělcům.


Osobnosti a zajímavosti z doby krále a císaře Rudolfa II. – třetí část

    Jakmile 12. října 1576 Maxmilián II. zemřel, Rudolf II. se chopil vlády též jako římský císař. Po vzoru otce se usídlil ve Vídni, ale počátek vlády mu ztrpčovalo zhoršení vztahů s bratrem Matyášem, který se sám viděl na císařském trůně. A už v prvních letech vlády se u nového císaře projevila pověstná náladovost a na lůžko upoutávající „melancholie“, jež nakonec vedla až k tomu, že jeho rádci předem filtrovali informace, které se k Rudolfovi mají dostat.
    Díky naší technologii stínění nebude vaše dřevostavba v letních měsících přehřívána a rekuperace pak zaručí neustálý přísun čistého vzduchu do vašeho domu. Číst dál
    Od založení firmy v roce 1990 se zabýváme projektováním, elektromontážemi a řízením průmyslových technologických zařízení. Mimo elektromontáží provádíme inženýrskou činnost. Rychle a kvalitně zpracujeme návrh technického řešení konkrétního problému. Návrh zrealizujeme a uvedeme zařízení do provozu.
    Dětství strávil Rudolf II. společně se svým bratrem Arnoštem ve Španělsku. Tamější výchova jim mimo jiné měla zajistit potenciální nárok na španělský trůn. Získali však i rozsáhlé vzdělání a jejich učitelé dbali na to, aby si osvojili všechny postoje odpovídající pravidlům habsburské politiky. Ze Španělska se oba bratři vrátili v roce 1571.


Stránky věnované vladyckému rodu Ottové z Losu

    V roce 1583 se Rudolf II. přestěhoval do Prahy. Mohly za to jak špatné vztahy s příbuznými, tak nestávající ohrožení Vídně ze strany Osmanské říše. Z Prahy se náhle stalo císařské město, což znamenalo jak proměnu sídla na Pražském hradě, tak příliv umělců, vzdělanců, ale i šejdířů z celé okolní říše. A císař Rudolf jim byl velmi nakloňen, neb již od mládí ho zajímali spíše otázky filosofické až mystické, než věci politické.
    Nemusíte však využít vše ihned při stavbě, ale díky přípravám, které jsou součástí standardního vybavení se můžete pro vylepšení svého domu rozhodnout i po několika letech a její instalace nijak nenaruší běh domu. Postupně si tak můžete vylepšovat svůj dům podle vašich finančních možností.
    Vinylové podlahy se těší stále větší oblibě a začínají i svou kvalitou pořážet doposud využivané podlahy laminátové nebo dřevěné, proto jsme je od roku 2018 zařadili do standardu našich dřevostaveb.
    Nabízíme dodávky a elektromontáže pro všechna průmyslová odvětví.Našimi nejčastějšími klienty jsou výrobní firmy a podnikatelské subjekty zabývající se:
    K moderním technologiím patří i moderní design a proto jako jedni z mála nabízíme v rámci typových dřevostaveb nejen klasický standardní vzhled, ale také svěží moderní design.


Maxmilián II.: otec Rudolfa II.

    Ihned po návratu začal Rudolfa II. jeho otec Maxmilián zaučovat ve věcech státnických. Jako nejstarší syn měl Rudolf nástupnické právo jasné, ale ku převzetí moci v českém a uherském království bylo zapotřebí také souhlasu stavů. Vhod Habsburkům přišla smrt Jana Zikmunda Zápolského, když se Maxmiliánovi podařilo uplatnit svůj vliv a jako jeho nástupce na uherském trůně byl dosazen Rudolf II a to ještě v rok jeho návratu ze Španělska. Českou korunu Rudolf II. získal o tři roky později, 22. září 1575. A již o měsíc později zajistil Maxmilián také Rudolfovo jmenování římským králem.


Rudolf II. Habsburský — Lidé — Česká televize

    Mezitím v rakouských zemích bratr Arnošt, jeden z mála Rudolfových blízkých, předává vládu Matyáši zatímco sám jede vykonávat místodržitelskou funkci do Bruselu. Matyáš následně zostřil náboženské represe, které vedou až k selskému povstání. Matyáš jej razantně potlačil, což mu získalo podporu šlechty, jejíž majetek byl selským povstáním v ohrožení. Další povstání proběhne také v Uhrách, které jsou zpoloviny pod nadvládou Osmanské říše. Matyáš ale s povstalci bez Rudolfova vědomí domluvil mír a v listopadu 1606 pak sjednal mírovou dohodu i s Osmanskou říší. Rudolf však žádnou z dohod neratifikuje. Šlechta se opět přiklání na stranu Matyáše a Rudolf ztrácí moc. Vše vyvrcholí Matyášovým tažením na Prahu. Konflikt ukončí až Libeňský mír, který rozděluje vládu v říši. Matyáš získal Moravu, Rakousko a Uhry, zatímco Rudolf má Čechy, Slezsko, a Horní a Dolní Lužice. Z rozdělení těžily také české stavy, které později dokázaly svou moc nad Rudolfem uplatnit při sepsání Rudolfova majestátu, kter
    Díky technologii Smart Ekodomy totiž můžete svou dřevostavbu neustále vylepšovat a to s minimálními náklady na energie. Váš dům tedy bude pořád sloužit tak dobře, jako bychom ho zrovna dostavěli.
    Smart Ekodomy představuje cestu, díky které investujete do své budoucnosti a do nezávislosti na energiích hlavně pomocí rekuperace, tepelných čerpadel a fotovoltaiky.
    Nezapomínáme ani na estetickou stránku dřevostavby, kdy nám záleží na tom, abyste byli na svůj dům neustále pyšní. Proto spolupracujeme se špičkovým architektem, který převede váš sen o designové dřevostavbě na papír. Samozřejmě si ale můžete vybrat z velké škály typových dřevostaveb, které nabízíme.
    Zakládáme si na moderních technologicích pro úsporu energií a nízké provozní náklady na vytápění, které však přináší vysoký komfort bydlení. Na své si přijdou vyznavači tradičních zdrojů vytápění i příznivci alternativních zdrojů. Číst dál

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00