Jak na věc


rozvodů elektřiny

Jak efektivně řešit rozvody elektřiny

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.
    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.
    Články a informace zveřejněné na stránkách stavoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel stavoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - stavoweb.cz.


Kdy myslet na rozvody elektřiny

    Na rozvody elektřiny je nutné myslet již na úplném počátku stavby. Jestliže se rozhodnete pro stavění, pak byste již měli mít kompletně promyšlený projekt. Jeho součástí je logicky i elektrifikace celého rodinného domku. Důležité je, abyste na počátku věděli, kde budete mít jednotlivé elektrické spotřebiče. Na mysli máme jak svítidla, tak logicky také spousty zásuvek po celém interiéru domu. Důležitý je i hlavní přívod elektřiny do domu. Ten ale není nutné brát v potaz z hlediska umístění. Stavební přívod elektřiny je vždy řešený pouze provizorně a až po dokončení předního plotu se do něj integruje.
    Jestliže máte již všechno kolo rozvodů elektřiny rozmyšleno, pak už záleží pouze na šikovném elektrikáři, aby se o rozvody postaral. Rozmístění rozvodů elektřiny by mělo mít logický charakter. To znamená, že kabely by měly směřovat zespodu nahoru. Pokud tedy máme na zdi vypínač, pak by měl kabel směřovat do stropu a vše by mělo být propojeno s hlavní rozváděcí skříní právě stropem. Dále je vhodné u stropu kabely precizně zasvorkovat, aby nevypadaly neuspořádaně. Nikde nesmí trčet žádný odizolovaný konec kabelu. V tomto případě totiž může dojít ke zkratu, jenž zničí celý dům následným požárem. Pokud je elektrikář zkušený, tak většinou ví jak na to, a vy jej nebudete muset hlídat.  
    Nové byty v Praze na prodej naleznete na našem portálu s aktuálním přehledem novostaveb Reby.cz. Podívejte se na novostavby na prodej v oblíbené lokalitě Praha 5.


Rozvody elektřiny a jejich řešení

    Rozvody elektřiny patří k základnímu vybavení domu. Pokud je máme realizovány kvalitně a především efektivně, pak můžeme být naprosto spokojení a svítidla se zásuvkami nám budou sloužit celý život a my prakticky ohledně elektřiny nemusíme nic řešit. Vše by měl dělat zkušený elektrikář, který přesně ví, kudy by měly rozvody elektřiny vést. Popišme tedy alespoň ve zkratce, jak by to s rozvody elektřiny mělo vypadat.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00