Jak na věc


rozedma plic příznaky

Rozedma plic: Příznaky, léčba (plicní emfyzém)

    Pro nemoc rozedma plic se využívá také název plicní emfyzém či plicní hyperinflace. Anglicky se tomu říká emphysema. Jedná se o onemocnění, kdy dochází k abnormálnímu rozšířování dýchacích cest. Potrhají se přepážky mezi plicními sklípky. Dochází také k zániku plicní tkáně. Mezi hlavní příčiny patří kouření, někdy také genetický nedostatek α1 antitrypsinu. Ale také časté vystavování chemickým přípravkům.
    Ale kouř a prašné prostředí též způsobují povolání bílých krvinek do zbraně. Kuřák tedy svým opakujícím se návykem burcuje bílé krvinky, aby uvolňovaly enzymy. Dlouhodobě uvolňované enzymy však nerozkládají cizorodého mikroba, ale naše vlastní plicní sklípky.
    Možná komplikace je i rozšíření cév v mozku a z toho plynoucí bolesti hlavy. Mozek tak reaguje na nižší množství kyslíku v krvi, aby jej měl dost.
    Dutina vytvořená spojením plicních sklípků může prasknutím porušit pleurální dutinu a vzniká pneumotorax.
    459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek
    Další komplikací je levostranné selhávání srdce, popřípadě zvýšené množství červených krvinek. Důvody si vysvětlíme na příkladu: Více...
    Rozedma plic (plicní emfyzém) spolu s chronickým zánětem průdušek tvoří častou chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN).


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYVÍCE OD AUTORA

    Plicní sklípky jsou protkány cévami a svou tenkou stěnou umožnují výměnu plynů mezi krví a vzduchem. Plicní sklípky tvoří lipoprotein surfaktant, jenž zabraňuje smrštění plicního sklípku, který by se jinak vyfoukl jako nafukovací balónek.
    Do plic se dostaneme potrubím, které nazýváme průdušky (bronchi) a průdušinky (bronchioly), můžeme si je představit jako kořeny stromu.
    Uvedené články a rady nemohou nahradit osobní návštěvu lékaře, či kvalifikovaného terapeuta, protože TOTOŽNÉ ONEMOCNĚNÍ MŮŽE MÍT ROZDÍLNÉ PŘÍČINY. Články a rady nám však mohou ukázat možné cesty, jakými lze usilovat o své zdraví.
    Vždy je nutné absolvovat odborné vyšetření u lékaře. Využívají se často léky, které rozšiřují průdušky. V některých případech se využívá kyslíková terapie. Provádějí se také dechová cvičení. Pokud jste kouřily, tak je nutné zcela přestat kouřit. Dobré jsou také pravidelné lázeňské pobyty.
    Rozedma plic (plicní emfyzém) vede k nevratnému poškození plic. Léčba spočívá především v důsledném odstranění rizikových faktorů (kouření, prašné prostředí). Zpomalit onemocnění dokáže změna životního stylu, dechová cvičení, aktivity na čerstvém vzduchu.


Byliny podle lidového léčení

    Ekzémy • Změňte svůj život • Michael, Ph.D. prof. MUDr. Doubek: Jak si poradit s nádorovým onemocněním krve • Člověk, viry a ptačí chřipka • Stella Wellerová: Zdravý chrbát • Franckh Pierre: 77 pravidel pro úspěšná přání • Svět bez hranic • tvorive myslenky karel spilko • Vítězství nad nemocí - Tat El • Cross-country skiing around the World - Hannes Larsson
    Lékař může pro zmírnění obtíží volit léky umožňující lepší dýchání rozšířením průdušek (bronchodilatancia).
    Kniha o přírodní léčbě rozedmy plic a chronických obstrukčních plicních nemocí ukazuje, že alternativní holistické terapie, sahající od bylinek až po homeopatii, nabízejí ve zmírňování ochromujících příznaků souvisejících s CHOPN slibnou budoucnost. Green nám již od počátečního nástinu fyziologie dýchacího procesu představuje komplexní program, který zahrnuje detoxikaci, změny jídelníčku, potravní doplňky a bylinnou medicínu; dýchací techniky a cvičení, jako jsou aerobik, jóga, čchi-kung a tai-či; a alternativní metody jako je homeopatie, akupunktura a masáže. Knihu doporučujeme všem pacientům trpícím CHOPN, jejich rodinám, všem odborníkům a vlastně komukoli, kdo hledá nástroje, jak si pomoci sám, a alternativy k doplnění obvyklých léčebných metod zaměřených na CHOPN.


Etiopatogeneze (příčina a mechanizmus onemocnění)

    Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Přírodní léčba plicních onemocnění - Rozedma plic a CHOPN najdete u nás.
    Rozedma plic znamená rozšíření plicních sklípků. Sklípky se zvětší, dojde ke zmizení přepážek mezi nimi. Například ze 4 malých sklípků (kuliček) se stane jeden vetší, a tím dochází ke zmenšení plochy, kudy může prostupovat kyslík do krve.
    V celých plicích se vyskytuje nespočet bílých krvinek, které mají za úkol chránit plíce před nebezpečím ze vzduchu. Jakmile se do plicního sklípku dostane nebezpečná látka (bakterie, vir), mají bílé krvinky vyrazit do protiútoku. Jejich zbraní je vyvolat v místě zánět a uvolňovat enzymy, které zničí infekční mikroorganizmy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00