Jak na věc


rozdíl dobropis a opravný daňový doklad

Archiv kategorie: Inventar. rozdíl

    Máme právo si termíny zvolit… Zákonné termíny Podle zákona o účetnictví je interval pro zorganizování termínu fyzických inventur velmi volný – lze je uskutečnit z pohledu rozvahového dne: čtyři měsíce předem, nebo dva měsíce po tomto dni. Máte-li účetní období kalendářní rok, můžete fyzické inventury provést v období: od 1. 9. 2015 až do 29. 2. 2016.… Zobrazit více »
    Reagujeme na aktuální diskusi na BLOGu. Co vše může být daňovým nákladem (výdajem)? Podle § 24/1 Zákona o daních z příjmů je to velmi jednoduché: „cokoliv“ je vynaloženo na dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů.
    Je odpis daňovým nákladem? Je zde velký prostor pro oprávněné snížení základu daně v souladu s účetnictvím! ANO i NE… Předpokládáme, že se nejedná o manko (které je v zásadě nedaňovým nákladem), ale pod pojmem „odpis zásob“ se rozumí vyřazení a likvidace starých nepotřebných zásob. Pro takové případy platí výhodné ustanovení § 24/2/zg ZDP. Jestliže se… Zobrazit více »
    Průběžné účetní a daňové poradenství je v dnešní době nutné, proto si Vám dovolíme doporučit, vzhledem k více než dvacetileté dobré spolupráci, firmy ŠACH s.r.o. a DÉMONIA s.r.o.


Diskuze : Hlavní : Věkový rozdíl mezi sourozenci

    Kdy musíme o inventarizačních rozdílech účtovat? Rozvahový den a účetní závěrka Probíhají účetní uzávěrky, a tak se stále častěji objevují dotazy týkající se tzv. uzávěrkových operací. Fyzické inventury Máme povinnost provádět fyzické inventury a jsou-li zjištěny inventarizační rozdíly, samozřejmě se účtují.
    Děkujeme Vám za nabídky přátelství na FACEBOOKu! Odborné dotazy prosím zadejte formou Komentáře přímo k vybranému článku. Z časových důvodů reagujeme jen na BLOGu.
    Nevěříte autorovi? 
    Vedení dosud nerozhodlo, jak máme zaúčtovat manko? Fyzické inventury Účetnictví má v tomto směru jasná pravidla, jsme povinni každoročně provádět fyzické inventury.
    DNES je skutečně poslední den pro zajištění fyzických inventur, je-li účetním obdobím kalendářní rok. JAK a KDY účtovat? Předmětem dotazu je situace, když se inventura uskuteční například 28. února 2019 a zjistí se manko.
    Minulé pondělí jsme Vám připomněli povinnost zajistit fyzické inventury.
    Dlouho se diskutovalo na téma, že plátce „učinil“ zdanitelné plnění, když mu někdo například ukradl zásoby…
    Červen je ve znamení dokončování závěrek a daňových přiznání, u odkladů a auditovaných subjektů. Pokračujeme v miniseriálu, ve kterém radíme nejen účetním, ale také kolegům Auditorům.


Re: Moda mít děti s dvouletým rozestupem

    Nový animovaný film Mrňouskové 2: Daleko od domova přichází do kin 18. dubna, vy si můžete zasoutěžit o DVD prvního dílu Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00