Jak na věc


rozdíl dobropis a opravný daňový doklad

Archiv kategorie: Inventar. rozdíl

    DNES je skutečně poslední den pro zajištění fyzických inventur, je-li účetním obdobím kalendářní rok. JAK a KDY účtovat? Předmětem dotazu je situace, když se inventura uskuteční například 28. února 2019 a zjistí se manko.
    Děkujeme Vám za nabídky přátelství na FACEBOOKu! Odborné dotazy prosím zadejte formou Komentáře přímo k vybranému článku. Z časových důvodů reagujeme jen na BLOGu.
    Dlouho se diskutovalo na téma, že plátce „učinil“ zdanitelné plnění, když mu někdo například ukradl zásoby…
    Nový animovaný film Mrňouskové 2: Daleko od domova přichází do kin 18. dubna, vy si můžete zasoutěžit o DVD prvního dílu Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců.
    Je odpis daňovým nákladem? Je zde velký prostor pro oprávněné snížení základu daně v souladu s účetnictvím! ANO i NE… Předpokládáme, že se nejedná o manko (které je v zásadě nedaňovým nákladem), ale pod pojmem „odpis zásob“ se rozumí vyřazení a likvidace starých nepotřebných zásob. Pro takové případy platí výhodné ustanovení § 24/2/zg ZDP. Jestliže se… Zobrazit více »


Diskuze : Hlavní : Věkový rozdíl mezi sourozenci

    Máme právo si termíny zvolit… Zákonné termíny Podle zákona o účetnictví je interval pro zorganizování termínu fyzických inventur velmi volný – lze je uskutečnit z pohledu rozvahového dne: čtyři měsíce předem, nebo dva měsíce po tomto dni. Máte-li účetní období kalendářní rok, můžete fyzické inventury provést v období: od 1. 9. 2015 až do 29. 2. 2016.… Zobrazit více »
    Nevěříte autorovi? 
    Průběžné účetní a daňové poradenství je v dnešní době nutné, proto si Vám dovolíme doporučit, vzhledem k více než dvacetileté dobré spolupráci, firmy ŠACH s.r.o. a DÉMONIA s.r.o.
    Červen je ve znamení dokončování závěrek a daňových přiznání, u odkladů a auditovaných subjektů. Pokračujeme v miniseriálu, ve kterém radíme nejen účetním, ale také kolegům Auditorům.
    Vedení dosud nerozhodlo, jak máme zaúčtovat manko? Fyzické inventury Účetnictví má v tomto směru jasná pravidla, jsme povinni každoročně provádět fyzické inventury.
    Reagujeme na aktuální diskusi na BLOGu. Co vše může být daňovým nákladem (výdajem)? Podle § 24/1 Zákona o daních z příjmů je to velmi jednoduché: „cokoliv“ je vynaloženo na dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů.
    Minulé pondělí jsme Vám připomněli povinnost zajistit fyzické inventury.


Re: Moda mít děti s dvouletým rozestupem

    Kdy musíme o inventarizačních rozdílech účtovat? Rozvahový den a účetní závěrka Probíhají účetní uzávěrky, a tak se stále častěji objevují dotazy týkající se tzv. uzávěrkových operací. Fyzické inventury Máme povinnost provádět fyzické inventury a jsou-li zjištěny inventarizační rozdíly, samozřejmě se účtují.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00