Jak na věc


rozchod heleny vondráčkové

RECENZE: Šansonový duch Heleně Vondráčkové sluší

    Soud o 1,3 milionu Agentura MM, Martin Michal a Helena Vondráčková poté zažalovali Hrycovou už jako fyzickou osobu o 1,3 milionu korun za nemajetkovou újmu. „Wanda na jedné tiskovce řekla, že jsou pro ni Vondráčková a Michal lidmi, kteří se vyžívají v soudních sporech,“ vysvětlil Hryc.
    Má v nich sebejistý tón, klidný hlas, přitom leckdy dramatický výraz. A dotýká se při nich i interpretačního herectví, které prezentace šansonových skladeb vyžaduje.
    Kromě hudby se věnuje Helena Vondráčkovái filmu a divadlu. S Václavem Neckářem se předvedla v divácky oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna. Zahrála si v hudební komedii Jen ho nechte, ať se bojí, kde strašili Luďka Sobotu, v Kameňáku nebo v seriálu Comeback. Moderovala pořady Sejdeme se na výsluní, Dlouhá noc s Helenou a Hvězdy u piana. Na divadelních prknech se zhostila rolí Fantine z Bídníků, Dolly Leviové z muzikálu Hello Dolly! nebo Evelíny z Barona Prášila.
    Jednotlivé písně jsou semknuté v kompaktní celek. Plynou většinou v pomalejším nebo středním tempu, jejich hudební doprovod je přehledný a funkční, produkce nic nezastírá ani nepředstírá.


Helena Vondráčková,*24.6.1947 - herečka zpěvačka

    V roce 2003 se s ní oženil podnikatel Martin Michal, který zároveň působil jako její manažer. Společně se často soudili s bulvárem a dokonce i s kolegyní Martou Kubišovou. Předtím byla Helena Vondráčková vdaná za německého baskytaristu Hellmuta Stickela. Rozvedli se však v roce 2001. Neteří Heleny Vondráčkové je zpěvačka, tanečnice a herečka Lucie Vondráčková.
    Odpovědnost za zrušení turné Kubišová odmítala. Spor zpěvaček vyvolal značný mediální zájem poté, co se na stranu Kubišové postavilařada osobností kulturního i veřejného života.
    Helena Vondráčková brzo oslaví životní jubileum. Čeká ji velký koncert v brněnském Bobycentru, několik dalších a v lednu příštího roku mega koncert v pražské O2 aréně. Mezi českými zpěvačkami patří k největším profesionálkám.
    „Měla jsem snahu se s ní sejít, hned jak se to stalo, protože já jsem byla úplně v šoku. Jenomže Marta nebyla nějak ochotná se se mnou o tom vůbec bavit, ani se sejít. Potom nebyla jiná šance, než to řešit u soudu. Ale já jsem nebyla člověk, který se s ní soudil přímo. To agentura, které vznikla škoda,“ prohlásila.


Obrovské zklamání zpěvačky Vondráčkové! Prozradila, co ji velmi mrzí!

    Přes neoddiskutovatelnou profesní schopnost nynějších autorů však chybí skladba, která by byla tak silná, nápaditá a melodická, aby se byť jenom dotkla jejích největších hitů z minulých let. Ty na albu Dávno vím svý mají v první řadě příjemnou atmosféru, dospělou a klidnou, a kandidují především na post interpretačně poctivě prožitých. Na škodu je i to, že většinu písní zahajuje sólová hra na klavír, čímž vzniká pocit jistého stereotypu.
    Konec vleklým sporům! Zpěvačka Helena Vondráčková (67) a její muž Martin Michal (55) prohráli soud, který vedli proti dceři slovenského herce a režiséra Andreje Hryce (65) Wandě (36).
    Předmětem řízení bylo mj. její tvrzení, že se pár vyžívá v soudních sporech. Hrycová jako ředitelka Nové scény v Bratislavě před lety oslovila Helenu Vondráčkovou na účinkování v muzikálu Hello, Dolly! Časem ale vznikl spor (nakonec i soudní) o vyplácení DPH. „Všechny soudy Nová scéna vyhrála,“ řekl Wandin otec Andrej.
    „Je mi to velmi líto, ale je to taková prekérní situace na bodu mrazu. Já jsem dost dobře nepochopila ten její náhlý razantní odvrat od toho, co jsme si všichni tři řekli a slíbili,“ řekla Vondráčková v rádiu s tím, že je to pro ni velkým zklamáním.


Zpěvačka Helena Vondráčková: Vztahy s Martou Kubišovou zůstávají na bodu mrazu hlavně kvůli ní!

    Kariéru Helena Vondráčková odstartovala v roce 1964 vítězstvím v pěvecké soutěži Hledáme nové talenty. Hned  rok nato nastoupila do pražského Divadla Rokoko, kde se se seznámila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem. Díky písním Pátá a Červená nit získala ve stejné době svého jediného Zlatého slavíka. S Martou Kubišovou se líbily i na Bratislavské lyře, kde s písní Oh, baby, baby skončily na druhém místě. Seskupení Golden Kids se rozpadlo nuceně, a to kvůli počínající komunistické normalizaci.
    Helena Vondráčková se v rámci své sólové dráhy veřejnosti vryla do paměti zejména hity Lásko má, já stůňu, Dlouhá noc nebo To tehdy padal déšť. Energii přináší i šlágry jako Sladké mámení, A ty se ptáš co já či Copacabana. Podmanivá je rovněž píseň Nebudeme sedět doma. Další vzešly ze spolupráce s Jiřím Kornem nebo Orchestrem Gustava Broma.


Lucie Vondráčková rozchod s Plekancem

    Helenu Vondráčkovou lidský i profesní rozchod s Martou Kubišovou mrzí. Řekla to v pořadu Kauza dne v Rádiu Impuls. Vztahy se mezi oběma zpěvačkami nenarovnaly ani sedm let od konfliktu. „Je mi to velmi líto, ale je to taková prekérní situace na bodu mrazu. Já jsem dost dobře nepochopila ten její náhlý razantní odvrat od toho, co jsme si všichni tři řekli a slíbili," řekla Vondráčková s tím, že je to pro ní velkým zklamáním. Neshody v roce 2010 vyvrcholily soudní pří. Ta řešila zrušení koncertního turné skupiny Golden Kids. O Heleně Vondráčkové před časem natočil Fero Fenič jeden z televizních dílů GENu. Později se od něj distancoval s tím, že ho zpěvačka lidsky zklamala. V Kauze dne Vondráčková přiznala, že se to dalo očekávat. „Ani mě to nepřekvapuje, protože jak jsem se dozvěděla, právě on byl iniciátorem té petice proti mě," vysvětlila zpěvačka. Brzy vznikla podobná petice na podporu Heleny Vondráčkové. V Kauze dne Rádia Impuls byla řeč také o současných aktivitách zpěvačky. Prozrad
    Helena Vondráčková vydala v pátek nové album. Jmenuje se Dávno vím svý a jeho prostřednictvím vešla do roku, v němž oslaví sedmdesáté narozeniny. Vstup je to duchaplný a důstojný, protože se při něm prezentuje přesně tak, jak by se od zkušené umělkyně, která v minulosti prošla stylovými proměnami, v tomto čase očekávalo.
    Helena Vondráčková patří k nejúspěšnějším představitelkám české pop-music. Vydala na osm desítek alb, přes pět milionů jich prodala. Zpívala jak českému či slovenskému, tak japonskému, kanadskému nebo brazilskému publiku. Spolu s popovým králem Karlem Gottem (a dlužno podotknout, že i za jeho vydatné pomoci) ovládla v roce 2004 i newyorskou Carnegie Hall.
    Helena Vondráčková v Kauze dne na Impulsu prohlásila, že se nesoudila s Kubišovou ona či proti ní, ale pouze její agentura, kterou zastupoval její manžel Martin Michal. Právě kvůli údajně původně dohodnutnému tour a pak zrušenému, přátelství mezi Vondráčkovou a Kubišovou a Václavem Neckářem, skončilo.


Vondráčková s Martinem Michalem prohráli soud s dcerou slavného herce: Vyžívají se v soudních sporech?

    Helena Vondráčkováse zmínila i o neshodách s režisérem Fero Feničem. Ten o ní před časem natočil jeden z televizních dílů GENu. Později se od něj distancoval s tím, že ho zpěvačka lidsky zklamala, právě kvůli sporu s Martou Kubišovou. Vondráčková přiznala, že se to dalo očekávat. „Ani mě to nepřekvapuje, protože jak jsem se dozvěděla, právě on byl iniciátorem petice proti mě,“ vysvětlila. Brzy vznikla podobná petice na podporu Heleny Vondráčkové.
    Nové album Vondráčkové sluší. Nic na něm nepředstírá, netváří se jinak, než jak to odpovídá jejímu věku, nikam nespěchá a často se v textech uchyluje ke vzpomínkám. Textaři nejspíš vystihli její momentální rozpoložení, čímž určili albu ráz. Pomáhá tomu i velmi dobrá výslovnost Vondráčkové, kdy je každému slovu v jejím podání zřetelně rozumět.
    Kromě Slavíka vyhrála i mezinárodní Cenu istanbulského publika, hudebního Anděla nebo ocenění Lady Pro 2001 udělovanou úspěšným a obětavým ženám. V roce 1982 převzala Helena Vondráčková titul zasloužilá umělkyně. O jedenáct let později získala Platinovou desku Supraphonu za 4,5 milionu prodaných alb. Několikrát si ji čeští homosexuálové zvolili za svou největší ikonu.
    Soudy se vlekly, vzduchem létala odvolání a teď i konečný verdikt. „Po devíti letech mám rozhodnutí Krajského soudu v Bratislavě, který celou žalobu zamítl. Už proti tomu není odvolání. Ani omluva v médiích nebude,“ řekla Blesku Wanda.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00