Jak na věc


rovina rovníku

Bohoslužba u kapličky - září 2004

    Abychom vám Rovinu přestavili blíže, nemusíme po vzoru jiných míst hledat zvláštnosti, kterými nad ostatní vyniká. Její kouzlo je totiž někde jinde - v její skromnosti, jemnosti, sounáležitosti místních obyvatel a především v obyčejnosti. Ruch moderního života ji naštěstí dosud nepohltil, a tak svým rázem dosud připomíná vísku, kdysi tak typickou pro český venkov - bez monstrózních staveb hyzdících její vzhled, bez táhlých proudů aut, bez hluku a reklamních štítů.
    Vzpomínky pamětníků na zmíněnou událost a další zajímavosti z historie osady zachycuje kniha Příběh naší vesnice (1998). Stránky jejího autora můžete navštívit zde: www.kuthan.cz
    V květnu probíhají u kapličky májové pobožnosti a přibližně dvacetičlenná parta dětí chodí třikrát denně osadou a řehtačkami o sobě dává vědět. Týden před poutí se pro změnu téměř celá vesnice sejde při opékáním prasete, které připravuje místní sbor dobrovolných hasičů. Ten ostatně každoročně obstarává také dva plesy, minimálně jednou ročně se zúčastní hasičské soutěže a pravidelně sváží kovový odpad. SDH Rovina byl založen roku 1887 a v současnosti má 43 členů.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00