Jak na věc


roupy inkubační doba

Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

    Roupy jsou dostatečně velké, aby mohly být pozorovatelné pouhým okem. Pro ujištění ve správnosti diagnózy se provádí test s lepící páskou, která se nalepí hned ráno po probuzení do oblasti konečníku, odstraní se a odešle se na parazitologické vyšetření, kde je pomocí mikroskopu potvrzena přítomnost vajíček roupů.
    Dbejte na osobní hygienu a častěji si myjte ruce, zejména před jídlem. Vyhněte se kontaktu s dalšími lidmi a častěji měňte ložní povlečení a spodní prádlo. Zastřihujte nakrátko své nehty a pokud možno, vyhněte se škrábání v oblasti konečníku.
    Roupy jsou vysoce nakažlivé, proto je nutní dbát na omezení kontaktu s ostatními dětmi, zvýšit osobní hygienu a začít ihned podávat antiparazitika. Po přeléčení zpravidla nebývají žádné trvalé následky, ale recidivy jsou velmi časté.
    Roup dětský je malý červ, který žije ve střevě a ve stolici malých dětí (ve věku 5-10let). Roupy způsobují intenzivní svědění v okolí konečníku, protože zde kladou vajíčka, která jsou při škrábání přenášena po kontaktu s jinou osobou na další jedince. Přenos je tedy velmi snadný a v případě, že se u dítěte roupy objeví, je nutné jej izolovat od ostatních dětí a zamezit tak šíření nákazy. Roupy jsou léčbou snadno odstranitelné a obvykle nejsou nebezpečné.


Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

    Prevencí je dostatečná hygiena, i když zabránit nákaze, pokud je nakažen jeden člen rodiny, může být velmi těžké. Důležité je časté mytí rukou, zastřižení nehtů a zamezení jejich kousání a vyhýbání se škrábání v oblasti konečníku. Pravidelně perte ložní prádlo a dbejte na častější výměnu spodního prádla. Snižte konzumaci cukru a naopak do svého jídelníčku zařaďte cibuli a zejména česnek, dále koření jako je tymián, oregano, bazalka, fenykl, kurkuma nebo kmín. Z bylinek se na odčervení doporučuje pelyňkový čaj.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00