Jak na věc


richtrova bouda v krkonoších

Jak připravit svatbu a nezbláznit se

    Přírodovědecké fakulty, hvězdárny i technická muzea po celé republice otevřely v pátek večer své prostory veřejnosti, a připojily se tak k celoevropskému festivalu vědy a techniky. V Brně se mohli zájemci o vědu a techniku přijít podívat do areálu Technického muzea, Masarykovy a Mendelovy univerzity a nahlédnout mohli taktéž do prostor Vysokého učení technického.
    Devět vybraných pedagogů z každé fakulty Masarykovy univerzity v Brně si přišlo převzít ocenění za vynikající práci pro letošní rok. Širší nominaci na Cenu rektora Masarykovy univerzity svým hlasováním zajistili samotní studenti, komise rektora potom z finální pětice za každou fakultu vybrala toho nejlepšího. Vyhlášení se konalo na úvod konference Kvalita vzdělávání na Masarykově univerzitě.
    Není to tak dávno, co celý svět zachvátila panika z epidemie eboly, která se stále šíří Afrikou. Lékaři bez hranic však na svých misích řeší i spoustu jiných onemocnění, kterým se takové pozornosti nedostává, a farmaceutické firmy tak na vývoj léků nespěchají. Irena Janoušková, která v organizaci působí od roku 2007, popisuje svoje zkušenosti z misí v Etiopii a Afghánistánu.
    Lyžování a snowboarding patří u Čechů mezi nejpopulárnější zimní sporty. S počtem sportovců však vzrůstá i počet úrazů. Instruktorka lyžování poradí, jaká pravidla dodržovat a před čím se mít na pozoru.


T.K.MILTEN (A - 1000), K: 12/12

    Dvacátý ročník Brněnských dnů pro zdraví začal v pátek v parku Lužánky charitativním štafetovým během You Dream We Run. Projekt má pomoci splnit sny pěti dětem, které trpí autismem. Kromě desítek závodníků přišel akci podpořit i primátor města Brna Roman Onderka a armádní generál Petr Pavel.
    Zatímco většina studentů se snaží díky projektu Erasmus získat možnost studovat na anglofonní univerzitě, Magda Kalíšková se rozhodla pro Slovinsko. Strávila půl roku na vysoké škole v druhém největším slovinském městě Mariboru a kromě samotného Slovinska stihla během svého pobytu procestovat i Itálii a Chorvatsko.
    Přehlídka současného designu, doplňků a šperků je tento pátek a sobotu k vidění v prostorách sokolského stadionu na Kounicově ulici v Brně. Téměř padesát nezávislých prodejců z České i Slovenské republiky zde prezentuje svoji tvorbu na dvanáctém ročníku Factory Fashion Marketu, který kromě zajímavých a originálních produktů slibuje návštěvníkům i setkání se samotnými tvůrci.


Noc vědců ukázala, že i věda může být zábavná

    Herci z Divadla Járy Cimrmana přijeli do Brna představit novou knihu, která mapuje šestačtyřicetiletou historii jejich působení na divadelní scéně. V kompletním složení dorazili v pátek do knihkupectví Knihy Dobrovský v Joštově ulici, kde je přivítalo mnoho desítek příznivců, kteří zaplnili všechna tři patra prodejny a ve frontách neváhali strávit téměř dvě hodiny.
    Brněnský Antioskar sice nepřilákal davy návštěvníků, na kvalitě mu to ovšem rozhodně neubralo. Na festival ztřeštěných filmů se vypravila Zuzana Richtrová a průběh večera zprostředkovala v reportáži.
    Po vzoru zahraničních konkurentů se vedení brněnského hotelu International rozhodlo instalovat na střeše budovy včelí úly, které mají zajistit zásobu medu na celoroční provoz. V květnu příštího roku můžeme očekávat první medobraní a do budoucna je naplánováno až dvojnásobné rozšíření. Kromě využití v kuchyni chce totiž hotel nabízet med svým hostům jako originální suvenýr.
    úspěšné tuzemské i zahraniční blogerky se stávají čím dál více součástí propagační politiky mnoha firem. Publicita, které se produktům prostřednictvím článku či videa dostane, totiž mnohonásobně převyšuje jeho výrobní hodnotu. Stačí jen rozeslat dárkové balíčky a úspěšná reklamní kampaň se v tu chvíli rozbíhá.


Autogramiáda nové knihy Divadla Járy Cimrmana přilákala v Brně čtenáře všech generací

    Česká televize bude mít v Brně nové televizní studio, které se podle jejího generálního ředitele Petra Dvořáka má stát výstavní skříní televizní tvorby. Zahájit stavbu zařízení, které by mělo své uživatele uvítat již v lednu přespříštího roku, přijeli kromě Dvořáka i ředitel brněnské televize Jan Souček, jihomoravský hejtman Michal Hašek či brněnský biskup Vojtěch Cirkle.
    Na knížkách Agathy Christie jsem vyrostla. Miluju její překvapivá rozuzlení, vystupňované pointy, zkrátka vše. Postupem času jsem ale do jejího způsobu myšlení začala pronikat a zápletky mi přišly čím dál tím průhlednější. Nejdříve jsem to přisuzovala snad až fanatické znalosti jejích knížek. Odhalovat vrahy jsem však začala i při čtení mně zcela neznámých knih.
    Jediné studentské rádio v Česku, působící na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, slaví letos šesté narozeniny. Jmenuje se Radio R a denně si ho naladí až pět set posluchačů. O jejich zábavu se od pondělí do neděle stará tým více než sto osmdesáti lidí převážně z řad studentů. Dva roky je součástí redakce pořadů zvaných Odposlech i studentka žurnalistiky Magdalena Fajtová.
    Nový ředitel brněnské České televize Jan Souček pondělí 22. září představil svůj plán na výstavbu nového brněnského televizního studia, možnosti pro stážisty a nadané studenty a další tvůrčí směřování České televize pro následující dva roky.


Aktuálně: Veletrh neziskových organizací v Brně cílí hlavně na studenty

    Studenti, učitelé a všichni další příznivci Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně se jako každý rok opět sejdou na tanečním parketu. Ples, který pořádá tým fakultního Radia R, má letos podtitul (Ne)hrajeme si na hvězdy a uskuteční se v úterý 25. listopadu v brněnském Fléda Clubu. Vstupenky je možné koupit v knihkupectví fakulty nebo přímo na místě.
    Studentské rádio, působící na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, slaví letos již šesté narozeniny. Jmenuje se Rádio R a denně si ho naladí až pět set posluchačů. O jejich zábavu se od pondělí do neděle stará tým více než sto osmdesáti lidí, převážně z řad studentů. Dva roky je součástí redakce Odposlechu i studentka žurnalistiky Magdalena Fajtová.
    Ještě před pár stoletími stačilo, aby se váš otec dohodl s vaším strýcem, a byla z vás nevěsta. V podstatě bez práce, dalo by se říct. Dnes se vám však o svatbu nikdo nepostará, musíte si vypomáhat z vlastních zdrojů. Těmi jsou většinou oddané kamarádky, které netuší, co vše je při přípravě vašeho velkého dne čeká. Pokud nechcete, aby se z nich po vašem „ano“ staly psychicky zhroucené exkamarádky, kupte prasátko a spořte na svatebního koordinátora.


Brno se po více než šedesáti letech dočká nového televizního studia

    Příznivci klubové scény mají již počtvré možnost ze jeden večer zdarma navštívit sedm předních brněnských klubů, kde se můžou těšit na téměř třicet českých i zahraničních kapel a zpěváků. Brněnský festival Hrnem Brnem začíná již tuto sobotu. Kromě několika hodin muziky různých žánrů nabídne také bezplatnou dopravu mezi jednotlivými kluby.
    Po nadstandartním úspěchu slevových portálů se v České republice rozhodly prorazit i firmy nabízející další novinku dneška - beautyboxy. Své věrné zákaznice si již našly, přesto by se některé dívky a ženy měly na svoje požadavky a očekávání podívat realisticky.
    Více než dvacet sdružení dnes představilo svoji činnost během třetího ročníku brněnského Veletrhu neziskových organizací. V atriu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, kde se akce konala, lákali zúčastnění do svých týmů nové členy. U budoucího zaměstnavatele má totiž podle četných průzkumů uchazeč s předchozí zkušeností z neziskovek větší šanci na úspěch než ten, u koho podobná činnost v životopise chybí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00