Jak na věc


rezerva do skoda yeti

IMPERIAL eco van 2 195/70 R15 104R TL C, letní pneu, VAN

    Reagujeme krátce na aktuální dotaz na BLOGu. V úvodu jen zdůrazňujeme, že pravidla jsou shodná pro fyzické a právnické osoby.
    Je možná tvorbou rezervy? Zákon o rezervách Pokud řešíte, jak lze snížit základ daně tvorbou daňové rezervy, musíte nahlédnout: nikoliv do Zákona o daních z příjmů, ale do Zákona o rezervách („ZoR“). Rezerva na opravy hmotného majetku Pravidla jsou popsána v § 7 ZoR. Uvádíme základní kritéria: jde o hmotný majetek odpisovaný ve II. a vyšší… Zobrazit více »
    Ano, i ne… Daňové rezervy Jejich tvorba skutečně snižuje základ daně, a týká se jak právnických, tak fyzických osob. „ANO“ To znamená, že není podmínkou vedení účetnictví. Jak jsme již několikrát na BLOGu řešili, tvořit tyto rezervy na opravy mohou i poplatníci daně z příjmů fyzických osob s příjmy podle § 9 ZDP – pronájem.  „NE“ Nezaměnitelnou… Zobrazit více »


BEZPEČNOSTNÍ ŠROUBY (MATKY) - McGard (černá hlava)

    Odborná veřejnost se logicky nejvíce zaměřuje na novely daňových předpisů účinných od 1. července: Zákona o daních z příjmů, a Zákona o dani z přidané hodnoty. A co „daňové rezervy“ a „daňové opravné položky“? Právě tato dvě témata řeší zákon o rezervách (ZoR), který byl též novelizován. Rezervy Máme dobrou zprávu, pro podnikající poplatníky není žádná věcná… Zobrazit více »
    Děkujeme Vám za nabídky přátelství na FACEBOOKu! Odborné dotazy prosím zadejte formou Komentáře přímo k vybranému článku. Z časových důvodů reagujeme jen na BLOGu.
    Legitimní optimalizace daňové povinnosti Rezerva pro každého V úvodu si připomeneme, že tuto daňovou rezervu na opravu hmotného majetku skutečně může – při splnění podmínek § 7 Zákona o rezervách – nejen právnická osoba, ale také fyzická osoba. Úspora na dani? Určitě, pokud nebudou zvýšeny sazby daně z příjmů… Fyzická osoba a daňová rezerva Uvedeme si jeden… Zobrazit více »
    Může fyzická osoba s příjmy podle § 9 ZDP snížit daňovou povinnost tvorbou daňové rezervy? ANO.
    Opravdu se netýkají jen účetních jednotek.
    Je daňovým nákladem? ANO, což potvrzuje následující TIP!
    Průběžné účetní a daňové poradenství je v dnešní době nutné, proto si Vám dovolíme doporučit, vzhledem k více než dvacetileté dobré spolupráci, firmy ŠACH s.r.o. a DÉMONIA s.r.o.


IMPERIAL ecovan 2 195/80 R14 106Q TL C, letní pneu, VAN

    Může ji také tvořit fyzická osoba? Optimalizace DPFO Jednu z možností, jak oddálit placení daně z příjmů, představuje tvorba daňové rezervy na opravy hmotného majetku. FO nebo PO? Zákon o rezervách v § 7 neřeší, jestli jde o poplatníka daně z příjmů fyzických („FO“) nebo právnických osob („PO“). Je využívána zejména u příjmů z pronájmu podle § 9 ZDP.… Zobrazit více »
    ZDP a ZoR Zákon o daních z příjmů (ZDP) ZDP plně respektuje při tvorbě daňových rezerv Zákon o rezervách pro zjištění základu daně z příjmů (tj. Zákon o rezervách/“ZoR“). Rezervy a účetnictví Ač jsou rezervy v zásadě účetní záležitostí, platí, že daňové rezervy mohou tvořit například poplatníci daně z příjmů fyzických osob, kteří mají příjmy z pronájmu podle § 9… Zobrazit více »

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00