Jak na věc


reformationstag

Státní svátky v Německu v roce 2019

    1.1. - Neujahrstag - Nový rok6.1. - Heilige Drei Könige - Tři králové (Pouze v Bádensku-Württembersku, Bavorsku, Sasku-Anhaltsku)Karfreitag - Velký pátekOstersonntag - Velikonoční neděleOstermontag - Velikonoční pondělí1.5. - Tag der Arbeit - Svátek práceChristi Himmelfahrt - Nanebevstoupení Páně - 39 dní po Velikonoční neděliPfingstmontag - Svatodušní pondělí - 49 dní po Velikonoční neděliFronleichnam - Boží tělo - 60 dní po Velikonoční neděli (Pouze v Bádensku-Württembersku, Bavorsku, Hesensku, Severním Porýní-Vestfálsku, Porýní-Falci, Sársku. V některých oblastech Saska a Durynska)8.8. - Augsburger Friedensfest - (Platí pouze pro město Augsburg, ne pro okolí Augšpurku)15.8. - Mariä Himmelfahrt - Nanebevstoupení Pany Marie (Pouze v Sársku. V Bavorsku pouze v obcích s převážně katolickým obyvatelstvem.)3.10. - Tag der Deutschen Einheit - Den sjednocení Německa31.10. - Reformationstag - Den reformace (Pouze v Braniborsku, Meklenbursku-Předním Pomořansku, Sasku, Sasku-Anhaltsku, Durynsk
    Veškeré obchodní nabídky jsou pouze informativní a není na ně právní nárok. Provozovatel webu nezodpovídá za správnost údajů v letácích, nezprostředkovává nákup zboží ani doručování papírových letáků.
    Německo má celkově 12 svátků, které platí ve většině spolkových zemí, v některých je svátků méně. Některé svátky platí pouze pro jednotlivé státy či dokonce pro jednotlivá města. Např. "Buß und Bettag" je svátkem pouze v Sasku. Město Augsburg slaví 8.8. "Augsburger Friedensfest", tento státní svátek, den pracovního klidu, platí pouze v městě Augsburg.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00