Jak na věc


reakce sacharidů

Prezidentův projev byl zklamáním, tvrdí Pospíšil. Babišovi se ale líbil

    Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.
    Vedle konkrétní nebo ji příbuzné látky, kterou obranný systém organismu vyhodnotil jako nebezpečnou, může jako organismu nebezpečnou posoudit taky látku, která není tou původní konkrétní ani jí příbuznou látkou. V tomto případě se hovoří o zkřížené alergii (Např. obranný systém organismu jako původní nebezpečnou látku vyhodnotil pyl břízy. Avšak, jako nebezpečnou látku vyhodnocuje také jablko (jablko má s pylem břízy velmi častou zkříženou alergii).
    Pokud se rozvinula alergická reakce, která po eliminaci alergenu neustupuje nebo se v čase zhoršuje, je nutné okamžitě kontaktovat lékaře nebo rychlou záchrannou službu.
    Pokud se alergická reakce objeví, podávají se vedle léků proti alergiím (antihistaminik, která zabraňují vzniku nadměrné alergické reakce) také léky, které odstraňují projevy alergie, a které přináší pacientovi úlevu.


USA uznaly vůdce venezuelské opozice prezidentem, ČR vyčkává

    K výzvě Spojených států uznat vůdce venezuelské opozice prezidentem země bude česká diplomacie koordinovat kroky v rámci Evropské unie, uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). V textové zprávě zaslané ČTK se vyslovil pro jednotný unijní postup. Za prozatímního šéfa státu dnes americký prezident Donald Trump uznal vůdce venezuelské opozice a vyzval ke stejnému postupu vlády dalších zemí západního světa.
    V neděli ve Střepinách jste mohli vidět reportáž o tom, jak snadné je pro děti koupit cigarety nebo jejich elektronické náhrady. Naše nezletilá figurantka je pořídila na několika místech. Vedení firem přitom tvrdí, že se jedná o pochybení jednotlivců. Své zaměstnance prý pravidelně školí.
    Dochází k roztažení cév (vazodilataci, zčervenání) a stažení (spazmus) hladkého svalstva, např. stažení stěn průdušek (bronchokonstrikce). Ve svých důsledcích nedochází k přímému poškození tkání.
    Opakem je synproporcionační reakce, jejímž příkladem je reakce olova a oxidu olovičitého s kyselinou sírovou za vzniku síranu olovnatého a vody (probíhá například v autobaterii):
    Pořádný trapas si utrhla švédská nábytkářská firma IKEA. Prodává totiž mapu světa, na které chybí Nový Zéland. Tu si můžou koupit i zákazníci v Česku. Úsměvné na tom je i to, že na Novém Zélandu se společnost právě chystá otevřít svůj první obchod.


Koupit cigarety je pro mladé hračka, ukázal test TV Nova!

    Na kauzu kolem společnosti Huawei reagují i lidé, kteří vlastní mobily stejné značky. Někteří by se ho teď nejraději zbavili. Jiní se naopak nebojí a používali by ho dál.
    Ve vážných případech může dojít k život ohrožující anafylaktické reakci, při které může dojít i k úmrtí postiženého (např. anafylaxe na potraviny (arašídy), jed hmyzího bodnutí (včely, vosy))
    Alergii trpí každý čtvrtý člověk v Česku. Alergie je reakce, která zasahuje celý organismus a souvisí s přehnanou reakcí obranného systému organismu (imunitního systému) na běžně neškodnou látku z vnějšího okolí, která má na chemicko-molekulární úrovni bílkovinnou povahu.
    Po úhynu lvíčat v liberecké zoo vidí chybu mnozí uživatelé sociálních sítí v přístupu zoo k chovu lvů. Označují jej za nezodpovědný, jedna ze čtenářek TN.cz upozornila redakci i na podezřelé chování lvice. Umělý chov by se ale neměl stát pravidlem, tvrdí odborník.
    Alergická reakce vzniká po opakovaném kontaktu organismu s neškodnými běžnými bílkovinnými látkami zevního prostředí (tzv. alergeny) a probíhá vždy ve dvou fázích.


Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

    Rakovina tlustého střeva je zhoubné nádorové onemocnění, které vzniká z buněk sliznice tlustého střeva a konečníku. Onemocnění rakovinou tlustého střeva je v ČR velmi časté…
    Alergická reakce zasahuje celý organismus a projeví se „jen“ místně v podobě svědění kůže (atopický ekzém, kopřivka, reakce na jed hmyzího bodnutí) nebo kýchavé rýmy (alergická rýma) nebo zčervenání a pálení očí (zánět očních spojivek) nebo zhoršeným dýcháním (astma).
    Přípravky určené pro aplikaci do nosu se nejčastěji používají k místní (lokální) léčbě (např. k léčbě rýmy, potlačení projevů alergie apod.). V ojedinělých případech lze…
    Přestože se článek věnuje dané problematice podrobně, doporučujeme vám poradit se o nejvhodnějším řešení a postupu s vaším lékárníkem, který dokáže nejlépe vyřešit vaše individuální potřeby.
    Chemické reakce můžeme rozdělit dle různých kritérií, jako jsou například vnější změny, skupenství reaktantů, tepelné zabarvení (změna tepla v průběhu reakce) či typy přenášených částic.


Cvičebnice středoškolské chemie

    Na odmítnutí brexitové dohody britským parlamentem reagují také čeští politici. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka je Česko připraveno i na tzv. tvrdý brexit. Ministr zahraničí Tomáš Petříček uvedl, že míč je teď na britské straně.
    Náš organismus je v běžném životě těmito látkami bílkovinné povahy neustále bombardován“ a nejčastěji se s nimi setkají dýchací cesty, protože představují nejjednodušší vstupní bránu do organismu. Proto jsou sliznice dýchacího traktu vybaveny řasinkovým epitelem (jakoby jemný kartáč na povrchu sliznic), který nežádoucí látky posouvá směrem ven z těla. Všechny orgány však řasinkový epitel nemají, a proto tu při odstraňování cizorodých bílkovin z těla hraje důležitou úlohu obranný systém organismu, tzv. imunitní systém, jehož bílé krvinky jsou schopny cizorodé bílkovinné látky pohltit a odvést pryč z organismu (krví pomocí krevních cest a lymfou pomocí lymfatických cest).
    1. Rozdělení chemických reakcí dle vnějších změn2. Rozdělení chemických reakcí dle skupenství reaktantů3. Rozdělení chemických reakcí dle tepelného zabarvení4. Rozdělení chemických reakcí dle typu přenášených částic


Víc peněz školám i na důchody. Politici hodnotí rozpočet

    V našem světě nás stále obklopují běžně neškodné cizorodé látky tzv. bílkovinné povahy (na chemicko-molekulární úrovni). Mezi látky bílkovinné povahy patří např. potraviny, pyly, plísně, latex, jsou obsaženy v domácím prachu, ve zvířecí srsti, apod.
    Strážníkům se nelíbí, že mají nižší rizikové příplatky než státní policisté a argumentují, že i jejich práce je velmi nebezpečná a peníze navíc si zaslouží. U čtenářů TN.cz ovšem městští policisté zastání příliš nenašli.
    Jestliže se oxidace (zvýšení oxidačního čísla, odebrání elektronu) a redukce (snížení oxidačního čísla, přidání elektronu) uskutečňuje z jednoho prvku, jedná se o reakci disproporcionační (zvláštní typ oxidačně-redukční reakce), jejímž příkladem je rozklad peroxidu vodíku na vodu a kyslík:
    Jako nebezpečno cizorodou bílkovinnou látku (alergen) může obranný systém organismu vyhodnotit konkrétní látku nebo ji příbuznou látku, jako např. pyl, potravina, jed blanokřídlého hmyzu, roztoči, domácí zvířata, léky, latex.


Češi zuří kvůli smrti lvíčat. Expert: Nechat je zemřít je normální

    Deset let v tomto roce uběhne od okamžiku, který rodině Kudrikových navždy změnil život. Po útoku zápalnými lahvemi skončila tehdy dvouletá Natálka s popáleninami na 80 % těla. I dnes se najdou lidé, kteří rasově motivovaný čin ospravedlňují, většina lidí je však toho názoru, že zbabělý útok na bezbranné dítě omluvit nelze.
    Hlavním úkolem imunitního systému je bez závažných reakcí vlastního organismu zabránit poškození vlastních tkání organismu a zamezit vzniku nemocí. Vlivem řady faktorů se však může stát, že obranný systém organismu při opakovaném (minimálně druhém) setkání s cizorodou bílkovinnou látkou reaguje přehnaně. Tato přehnaná reakce je přecitlivělá, je reakcí na konkrétní cizorodou látku a je zprostředkována buňkami nebo protilátkami obranného systému organismu. Hovoří se o alergické reakci, která je charakteristická pro alergického jedince, protože nealergická populace takovým způsobem nereaguje.
    Dále se k prevenci výskytu alergických obtíží používají léky ze skupiny tzv. antihistaminik, které při pravidelném užívání nedovolí alergenu, aby novou alergickou reakci vyvolal. U některých pacientů se podává alergenová imunoterapie.


EU se děsí tvrdého brexitu. Česko je připraveno, tvrdí Hamáček

    E-ChemBook je vzdělávací portál, který má za cíl být elektronickou příručkou chemie využitelnou při studiu na gymnáziích a jiných školách, přípravě k maturitě i přijímacím zkouškám na vysoké školy.
    Většina těchto alergických reakcí je méně závažná, avšak snižuje kvalitu života nemocného a může se vyvinout do závažnější formy alergie (např. z atopického ekzému se vyvine průduškové astma).
    Čeští politici si nenechali ujít příležitost reagovat na vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana. Někteří s ním souhlasili, jiní na něm nenechali nit suchou. Jak zapůsobil prezidentův projev na lídry jednotlivých stran?
    V případě prudké alergické reakce (anafylaxe) je nezbytné udržet základní životní funkce postiženého, aplikovat mu adrenalin (EPIPEN je součást pohotovostního balíčku u ohrožených osob, včetně návodu k postupu při anafylaktické reakci) a neprodleně volat rychlou záchrannou službu (bezplatné volání 155).
    Většina z nás se rakoviny bojí, proto vznikl systém preventivních zdravotních prohlídek, které jsou pro pacienty od určitého věku povinné. Jedná se o prevenci karcinomu prsu (od 45-ti…


Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

    Česko bude v příštím roce hospodařit se schodkem 40 miliard korun. Státní rozpočet ve středu večer podpořili všichni koaliční poslanci hnutí ANO a ČSSD včetně 15 komunistů, kteří menšinovou vládu tolerují. Jak politici rozpočet komentují?
    V jejím průběhu se prohlubují změny vyvolané zvýšenou propustností cév (tj. dochází k otokům). Může dojít k nevratným změnám ve tkáních a může probíhat již bez závislosti na vyvolávajícím alergenu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00