Jak na věc


rana do hlavy bolest ucha

MUMIO Zlaté 0,2 g - 60tbl.

    Bodná rána vzniká průnikem ostrého předmětu do hloubky těla, jako je nůž, hřebík, vidle, střepy a jiné špičaté předměty. Bodná rána má rovné okraje, nedochází ke zhmoždění tkáně v okolí rány. Bodná rána může být nebezpečná, i když na první pohled tak nevypadá, neboť zde hrozí riziko poškození orgánů a zanesení infekce. Pokud není bodná rána příliš hluboká a není infikovaná, pak ji můžeme ošetřit sami v domácím prostředí.
    V případě, že je bodná rána hluboká, může dojít k rozvinutí šokového stavu. Příznaky šoku jsou bledost, studený pot, žízeň, závrať, usilovné dýchání nebo zvracení.
    Čistě přírodní preparát obsahující velké množství minerálních látek


MUMIO Zlaté 0,2 g - 30tbl.

    ŘEZNÉ, TRŽNÉ, HNISAVÉ A INFIKOVANÉ RÁNY Mumio má silný protizánětlivý účinek a podporuje vstřebávání zničených tkání, samočištění ran, obnovu a urychlenou regeneraci měkkých tkání, brzkou granulaci a epitelizaci rány. Mumio tím značně urychluje uzdravení. Po aplikaci po počáteční vlně bolesti trvající přibližně 1–2 minuty celková bolestivost mizí, rána se zaceluje průměrně jedenapůlkrát rychleji než při klasické léčbě. Zkracuje se první fáze hojivého procesu v ráně a urychluje se přechod do druhé fáze. Zda má Mumio baktericidní účinek je sporné, nelze jej považovat za náhradu antibiotik. Mumio je biogenním stimulátorem zacelení ran, který zastavuje růst bakterií a podporuje regeneraci. Platí to pro léčbu rozsáhlých hnisavých a infikovaných ran, stejně tak jako pro celou řadu hnisavých infekcí: lokální absces, flegmóna, karbunkul, panaricium, akutní paraproktitida, mastitida, pooperační hnisavá rána, vřed po popálení. Včasnou aplikací Mumia lze zpravidla předejít nutnosti chirurgického
    Tetanus může být vážnou komplikací bodné rány, neboť se jedná o smrtelné onemocnění. Proto v případě bodnutí předmětem, kde hrozí riziko přenosu tetanu, je důležité okamžité přeočkování. Očkování by mělo chránit jedince po dobu cca 10 let. Poté je nutné provést přeočkování. Neurotoxin způsobující tetanus se nachází nejčastěji ve střevech savců (typicky koní) a může se tedy nacházet například i v půdě, která byla hnojena koňským či kravským hnojem.
    Obzvláště nebezpečná může být bodná rána lokalizována v břiše, neboť mohou být zasaženy životně důležité orgány jako játra, slezina, ale i ledviny. V posledních letech se setkáváme se zvýšeným výskytem bodných poranění. Bodné rány do břišní dutiny bývají často spojeny s kriminálními činy.


Horský vápník s mumiem 80 tablet

    I bodné rány, které se na první pohled mohou jevit jako povrchové, mohou pronikat hluboko do tkání a tělesných dutin. Musíme být obzvláště obezřetní při ošetřování, pokud jsme nebyli svědky vzniku bodné rány nebo je postiženým dítě, které se může bát přiznat se, jak k poranění došlo.
    Přípravek Triphala je kombinací tří ájurvédských bylin na účinnou detoxikaci organismu přírodní cestou. Blahodárné účinky směsi bylin Amalaki, Vibhitaki a Haritaki jsou známy už více než 5000 let. Tato kombinace působí velmi pozitivně na celý trávicí systém, nervovou soustavu a psychický stav. Aktivujte svůj imunitní systém směsí bylin Triphala a vyhněte se mnohým nemocem, které souvisí s oslabenou imunitou organismu. Zbavíte se také únavy, vyčerpání a stresu.
    Může se stát, že si způsobíme úraz oka tím, že si přímo do něj zapíchneme ostrý předmět, např. větvičku keře atd. Rána v oblasti oka může být způsobena také letícím tělesem, který uvízne v oku, jako např. ocelová špona, úlomky kovů, dřeva apod. Pro první pomoc zde také platí, že zabodnuté úlomky z oka nevytahujeme. Oko pouze zakryjeme a dopravíme postiženého na oční pohotovost.


Bylinný sirup s mumiem 100 ml

    V případě bodných ran není až tak obvyklé, že by krvácení nebylo možné zastavit. Pokud tomu tak je a krvácení nelze zastavit po dobu více jak 10 minut, přivolejte ZZS (tel. 155).
    Bodná rána do srdce představuje nejrizikovější poranění, protože se velice často jedná o úraz smrtelný. Statistiky uvádí, že při poranění srdce v důsledku bodné rány umírá během incidentu nebo při transportu do nemocnice až 80% zraněných. To je způsobeno tím, že se okamžitě objeví nestabilita krevního tlaku a s tím spojené oslabení srdeční činnosti. Bodné poranění v oblasti srdce společně s poklesem krevního tlaku je jasnou indikací pro chirurgický zákrok, který musí být proveden co nejdříve. V tomto případě je rozhodujícím faktorem čas. První pomoc poskytněte tak, že na nic nečekáte a okamžitě voláte ZZS (tel. 155).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00