Jak na věc


rally dakar 2019 výsledky

Seznam přihlášených posádek na Rally di Roma Capitale

    Seriál ERC, kde se prezentuje i řada českých jezdců, ve spojení s Barum Czech rally jsou dalšími obsahovými pilíři našeho časopisu, dále se věnujeme i seriálům ERT a TER.
    Mistrovství světa v automobilových soutěžích bude po krátké prázdninové přestávce pokračovat na extrémně rychlých šotolinových tratích ve Finsku. Organizátoři Neste Rally Finland v těchto dnech zveřejnili seznam přihlášených posádek.
    Už pred štartom bola Rally Prešov pre SK DER Rally Team výnimočná z viacerých dôvodov. Pod našou záštitou štartovalo až päť vozidiel v piatich kategóriách, čo tvorilo takmer 10% celého štartového poľa. Prešov je rodiskom Lukáša Šintala, ktorý je spolu s Jožkom „Ďodim“ Bérešom úradujúci majster Slovenska v rely v triede 3. V neposlednom rade sme mali na štartovke jedinú ženu za volantom.
    V Praze vyhráli Martin Koči a Radovan Mozner ml.Majstri Slovenska v rally 2018 dokazujú svoje majstrovstvo. Praha, 1. 12. 2018 – Majstri Slovenska v rally 2018 dokazujú svoje...více informací


SOUHRN: Rovanperä vítězem Rally Bohemia 2019

    Po dvou rychlých šotolinových soutěžích pokračuje mistrovství Evropy v automobilových soutěžích na asfaltovém povrchu. Tentokráte se posádky vydávají do Itálie na Rally di Roma Capitale. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.
    Po dvou rychlých šotolinových soutěžích se mistrovství Evropy v automobilových soutěžích přesouvá zpět na asfaltový povrch. Organizátoři Rally di Roma Capitale, která bude mít opět centrum soutěže ve Fiuggi, zveřejnili seznam přihlášených posádek.
    Rally je určitě disciplínou, která dokladuje skloubení lidských schopností a výkonné sportovní techniky. I tento fakt láká k tratím značnou část zejména mužské populace. Právě současné i historické technice se také na stránkách našeho časopisu Rally pravidelně věnujeme.
    Na našich stránkách nebude chybět ani populární Dakar či světový seriál RX v rallykrosu. Nově dostanou prostor už zmíněné disciplíny motokáry, rallykros a v Česku nadmíru úspěšný autokros.


Ohlasy jezdců z předstartovní tiskové konference a autogramiády

    Škoda Motorsport ovšem dominuje poslední sezony nejen na světových tratích, ale také v českém šampionátu. Její účast dodává šampionátu kvalitu a start továrního vozu je v evropském měřítku unikátní věcí. Došlo ke stabilizaci českého kalendáře a se vzrůstající konkurencí se objevuje stále více mladých talentovaných jezdců, kteří za několik let budou moci nahradit ikony Romana Krestu, Václava Pecha, Pavla Valouška či Jana Kopeckého. I díky atraktivitě této disciplíny zůstává rallysport nejnavštěvovanější a nejpopulárnější domácí motoristickou disciplínou. Z tohoto faktu těží i naše redakce. Účast fanoušků na jednotlivých soutěžích se stále počítá v řádech desetitisíců, čímž se náš magazín stává atraktivním místem pro potenciální inzerenty, kteří tak mohou oslovit cílenou skupinu možných zákazníků.
    Předposledním podnikem letošního Mistrovství ČR v rally je nadcházející Rally Bohemia, do které odstartuje také sedm posádek seriálu Peugeot Rally Cup CZ. Průběžně vedoucí dvojice ve složení René Dohnal – Roman Švec bude chtít upevnit svoje postavení, ale o další pozice se bude ještě tvrdě bojovat.
    TipCars Pražský rallysprint 2018 – video Fans OsekPředposlední letošní podnik na území ČR a zároveň poslední, který jsme s naší kamerou navštívili, byl tradiční již Pražský rallysprint...více informací
    Máme důvod k oslavě! Sezona 2019 bude již dvacátá, která bude spojena s vydáváním specializovaného magazínu Rally. Naší snahou bude zachovat dlouholeté tradici kvalitního, unikátního a informacemi zajímavého periodika. Chystáme však i novinky, pravidelné stránky věnované autokrosu, rallykrosu a motokárovému sportu.


Paddon dnes rozbil Fiestu WRC na testu

    Magazín Rally si udržuje na českém trhu své nezastupitelné místo i úzkou spoluprací s organizátory českých soutěží. Pravidlem je uveřejňování oficiálních map soutěží mistrovství České republiky a závodů Rallysprint Série. Díky tomu se snažíme pracovat na „bezpečnostní“ osvětě diváků.
    Mistrovství české republiky v rallye pokračuje 5. závodem v okolí Mladé Boleslavi. Tento pátek odstartuje slavná Rallye Bohemia. Startovní listina v čele s úřadujícími Mistry světa Kopeckým s Dreslerem a druhou tovární posádkou Škody, vycházejícími světovými hvězdami, finskými mladíky Rovanperou s Halttunenem, slibuje zajímavou podívanou.
    Tradiční prostor jistě dostane i seriál WRC2, ve kterém působí speciály kategorii R5. Jak si povede nový Volkswagen Polo GTI R5? Kdy představí nové vozy značky Ford a Škoda? Zapojí se do bojů na špičce více i francouzské značky? To vše je aktuálně ve hvězdách a odpovědi nám dají až úvodní podniky v Monte Carlu a ve Švédsku.


Nejrychlejší taxi v Praze: Rallyový šampión Jan Kopecký s...

    Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín zveřejnili zvláštní ustanovení k vloženému závodu historických automobilů. Star Rally Historic se pojede již podvanácté a stejně jako v minulých letech bude startovní pole rozděleno na měřenou část zařazenou do MČR-HA a na volnou demonstrační jízdu rally legend. Na posádky čeká necelých 90 km rychlostních zkoušek, "legendy" vynechají závěrečnou RZ Semetín.
    Stejně jako v minulých letech bude i letos vysílat internetové Rádio Rally Bohemia, které naleznete na webu soutěže www.rallybohemia.cz. Bude přinášet kromě ostatních reportáží především on-line rozhovory s předními jezdci z cílů jednotlivých rychlostních zkoušek.
    Necelých čtrnáct dní po vydařeném startu na polské rally pojede Filip Mareš již tento víkend na předposledním letošním podniku MČR v rally. Rally Bohemia je domácím závodem mladého jezdce, od centra soutěže bydlí jen několik kilometrů, a tak by chtěl více než jindy zopakovat umístění na stupních vítězů.
    Časopis Rally je v Česku distribuován výhradně společností PNS. Kromě této možnosti zajišťuje redakce distribuci přímo na jednotlivých soutěžích českého šampionátu prostřednictvím drobných prodejců a na místních čerpacích stanicích.


Seznam přihlášených posádek na Neste Rally Finland

    Od homologace 1. dubna 2015 bylo prodáno téměř 280 vozů první generace speciálu Škoda Fabia R5. Nyní nová Škoda Fabia R5 evo následuje svého předchůdce, který je nejúspěšnějším závodním vozem své kategorie všech dob. Toni Gardemeister, dřívější tovární jezdec Škoda Motorsport a majitel týmu TGS Worldwide, převzal první vůz Škoda Fabia R5 evo vyrobený pro zákazníky.
    Další publikování jakýchkoli informací uveřejněných na serveru www.Rally-Mania.cz je možné pouze s předchozím písemným souhlasem redakce Rally-Mania.cz.
    Racing 21 Klokočka Volkswagen team se o víkendu zúčastní tradičního podniku domácího kalendáře v automobilových soutěžích – Rally Bohemia. Pátý podnik českého šampionátu nabídne posádkám i nové úseky rychlostních zkoušek. Náročný letní program týmu pokračuje hned o následujícím víkendu v italském Římě a jeho okolí.
    Na sever od Mladé Boleslavi se uskutečnil předposlední díl letošního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, Rally Bohemia. Průběh této soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků od našeho stálého redakčního spolupracovníka Dalibora Benycha.


Díky plánované sítí výkonných nabíjecích stanic přestane být pohodlné cestování elektromobily na dlouhé vzdálenosti sci-fi

    Domácí šampionát Rallysprint série i Poháru 2+ po delší přestávce konečně pokračuje svým třetím podnikem, kterým bude Invelt Rally Pačejov, která se opět uskuteční na tradičních rychlostních zkouškách v okolí Horažďovic. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.
    Z obsahu soutěžácké sekce se naopak nic zásadního měnit nebude. Tradiční prostor dostane světový seriál WRC, kde se pohybují technicky úchvatné speciály WRC značek Hyundai, Toyota, Citroën, Ford. A některé novinky, jako návrat Sébastiena Loeba do MS, přestup Krise Meeka do Toyoty či Sébastiena Ogiera k Citroënu, slibují zajímavou zápletku.
    Snažíme se, aby si čtenář v každém čísle přišel na „své“ a dozvěděl se vždy něco „navíc“! To v dnešní elektronické době vnímá i řada našich čtenářů a neustále nám zachovává svou přízeň.
    Vítězstvím na závěrečné Staroměstské rychlostní zkoušce symbolicky potvrdila své první místo absolutně na letošní Rally Bohemia 2019 posádka Kalle Rovanperä - Jonne Halttunen na tovární Škodě Fabia R5.
    V mladoboleslavském Bondy centru proběhla za velkého zájmu fanoušků předstartovní autogramiáda předních posádek spojená s tiskovou konferencí. Přinášíme Vám některé ohlasy jezdců z předstartovní tiskové konference.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00