Jak na věc


rajče fotky

Rajče tyčkové žluté ROMUS

     Ideální pH půdy pro pěstování rajčat by mělo mít hodnotu mezi 5,5 a 6,8. Půda by měla být úrodná, hluboká, dobře odvodněná a bohatá na organickou hmotu. Jestliže půda zůstává mokrá v místech, kam chceme sadit, je třeba vybudovat vyvýšený záhon. Je důležité, aby půda držela vodu co nejrovnoměrněji, protože nerovnoměrný příjem vody může rajčatům způsobit různé problémy. Mezi nejčastější patří: opadávání květů, popraskání plodů a vyhnívání.
    Houby Fusarium a Verticillium způsobují, že části rostlin vadnou a mohou je v průběhu času skolit úplně. Vadnutí Fusarium způsobuje, že listy na jedné větvi nakažené rostliny žloutnou. Vadnutí Verticillium se nejprve objeví jako žloutnutí mezi hlavními žílami na zralých listech. Abyste se vyvarovali těmto problémům, vyhledejte odolné odrůdy a střídejte sadbu s nepříbuznými plodinami, jako jsou kukuřice, fazole nebo salát.
    V oblastech s dlouhou sezonou mohou být rajčata sazena přímo na zahradu, ale většina lidí začíná jejich setbu v místnosti 5 – 6 týdnů před posledním jarním mrazem, teprve poté zasejí sazenice na zahradu. Hlavní výhodou sázení rajčat od semen je obrovská škála druhů, které můžete pěstovat, protože nejste závislí na tom, zda daná odrůda bude na skladě v zahradním centru nebo zahradnictví.


Rajče keříčkové Galera

    Plody sbírejte, když jsou celé barevné (červené, žluté atd.), ale stále pevné, a to směrem od shora dolů. Sbírejte je často. Ve skutečnosti, může být nutné je sklízet každý den nebo obden. Sledujte, jak se plody vyvíjejí.
    Nechte vaši půdu ozářit sluncem pro regulaci háďátek a plevele. Je to také účinná ochrana před jinými škůdci a choroboplodnými zárodky. Zvlhčete půdu a pokryjte ji pevnou plastovou plachtou. Aby byl tento postup účinný, musí plachta zůstat na místě nejméně tři až čtyři týdny během nejteplejších dnů léta.
    novinkaFiltrujte v kategorii podle doby výsevu.. Doporučujeme takéSubstrát na květinyPůda pro kvetoucí rostliny..Hnojivo pro květinyTekuté, pevné, tyčinkové..Směsi květinMixy květinového osiva..


Rajče tyčkové Sláva Po...

     Tak jaké jste se rozhodli pěstovat? To vše záleží na odrůdě, kterou chcete mít. Není to tak, že by jedna byla lepší a druhá horší, jsou prostě jen jinak zvyklé růst. Označení na balíčku od semen nebo sazenic vám řekne, co máte. Keříčková rajčata nemusíte dávat ke kleci nebo mřížce, ale na druhou stranu, to nemusíte ani u tyčkových odrůd. Jestli používáte klece nebo ne, je jen vaše volba a záleží samozřejmě na velikosti vaší zahrady. Já jsem vypěstoval oba typy rajčat a nezáleží na tom, jaký druh to je, nechal jsem je plazit po zemi. V místech, kde žiji, jsou jen velmi malé problémy se škůdci a nákazami, mé rostliny dobře prospívají.
    Chcete-li vytvořit pro svá rajčata co nejvhodnější prostředí, je důležité dobré množství kompostu nebo organické hmoty. Obecně se doporučuje 7,6 cm organických látek do horních 15,2 cm půdy. Můžete si také vypěstovat krycí plodinu na pomoc při vytváření půdy. Nechte si vyrůst obilí nebo luštěniny, pokácejte je a přidejte do půdy. Tento způsob bývá nazýván zelené hnojení.
    Nikdy nekompostuje nakažené rostliny, protože tím riskujete rozšíření nákazy do zbytku vaší zahrady. Raději nakažené rostliny a veškerý zahradní odpad jako kompost nebo plevel, který s nimi přišel do kontaktu, vyhoďte nebo spalte.
    Návodypravidelné články a tipy kolem zahrady> zahradní tipy..Zahradní kalendář 1. leden2. únor 3. březen4. duben5. květen 6. červen 7. červenec 8. srpen 9. září 10. říjen 11. listopad 12. prosinec


Rajče tyčkové Dafne F1

     Výhonky můžete nechat na rostlině, pokud chcete. Ničím jí neubližují. Zaleží na vás, jak chcete, aby vaše rajčata rostla. Můžete nechat své rostliny plazit se po zemi, jako to dělám já. Vůbec nikdy jsem neodstraňoval výhonky. Jestliže se nemůžete rozhodnout, zkuste přistřihnout jednu rostlinu a druhou ne. Sami uvidíte, jak se obě budou vyvíjet. Tak budete jistě vědět, jaká technika je pro vás nejlepší.
     Víte o tom, že se rajčata dají pěstovat i v pytlích? Nejvhodnější jsou silné pytle a doporučuje se jim vždy ustřihnout rohy, aby mohla odtékat voda pryč.
    Při zalévání vždy udržujte vodu kolem spodní části rostliny a listy nechejte suché. Rajčata se mohou nakazit z výtrusů, které poletují ve vzduchu a přistanou na mokré rostlině, proto nikdy nepoužívejte postřikovače na horní části rostlin. Samozřejmě, že pokud prší, nic s tím nenaděláme, ale jinak se snažte udržet rostliny suché. Zalévejte pravidelně, ale umožněte půdě, aby trochu mezi jednotlivým zaléváním uschla. Je žádoucí, aby rajčata měla pravidelný přísun vody bez toho, aby byla rozmočená.
    Na druhou stranu může být měsíček použit, aby pomohl půdě zbavit se problémů s háďátky, pokud pracuje, jak má. Měli byste si vybrat francouzskou odrůdu, jako jsou “Nema-gone“, “Golden Guardian“, nebo “Tangerine“.


Rajče keříčkové Šejk

     Semena bylinekAnýzOsrtopestřecParchaŘepíkRozmarýnSaturejkaSlézŠťovíkTřapatkaTřezalkaTymiánYzopSměsiMátaŠalvějKmínKoriandrMěsíčekMeduňkaBazalkaBenediktBrutnákDiviznaDobromyslEstragonFenyklHeřmánekJablečníkJestřabinaKerblíkKoprKozlíkLevanduleLibečekMajoránkaŠafrán
    Vykopejte mělký záhon. Odstraňte spodní stonky a větve z rajčat, nechejte pouze horní listy. Položte celou rostlinu stranou do záhonu a pokryjte půdou. Měly by být vidět pouze horní listy. Nebojte se, pokud listy směřují do strany, mělo by se to samo upravit a růst vzpřímeně za několik dnů. Já sadím rajčata položené na stranu, protože celý stonek, který je nyní zahrabaný, vytvoří kořeny, což dává rostlině nejlepší základ, aby byla schopna lépe absorbovat živiny a vodu. Navíc rozlehlejší soustava kořenů blízko k povrchu půdy způsobí, že rostlina bude mít k dispozici více tepla a vyprodukuje více rajčat..
    novinkasušené bylinky Nezapomeňte takéSubstrát na bylinkyKvalitní substráty na bylinky..Hnojivo pro bylinkyDostatek výživy pro růst..Nůžky na bylinkyUlehčete si práci s nůžkami..
    Nezapomeňte naSubstrát na zeleninuPůda je základ každé rostliny..Hnojivo pro zeleninuVše co zelenina potřebuje..Rašelinové produktyRašelinové květináčky, tablety..


Hoštické hnojivo RAJČA...

    Já jsem vždy položil malé množství vyvážených organických hnojiv jako 5-5-5 a přimíchal je do půdy těsně před sadbou. Obecně platí, že se to s hnojením nemá přehánět, pokud se rostlina dobře ujala a je v plném květu, protože příliš dusíku vytváří hodně listů, ale méně plodů. Zjistil jsem však, že pokládání malého množství vyváženého hnojiva dává rostlinám dobrý, zdravý začátek.
     Exotické semínkaBlahovičníkyKvětinyOvoceJehličnanySukulentyKaktusyChilliBambusPalmyMasožravkyStromy a trávyOkrasné trávy
     Pomůcky a nářadíGrowsetySkloDomácí chemieGrilováníBazénová chemieKompostOkrasné předmětyZahradní keramikaPro zvířataDalší pomůckyObruby a opěryFixační materiálMiniskleník a pařeništěZahradní nářadíPlastové nádobyRozprašovačeSítě a textílieSprávná zálivkaSkleníky
    V oblastech s vysokými teplotami, budete možná muset mulčovat kolem spodní části rostlin, aby se kořeny nevysušily a zároveň jako pomoc při udržování vlhkosti.
    novinkaNové typy značkových skleníků Nejlepší kategoriePlastové nádobyKvětináče, truhlíky, misky..Zahradní nářadíNářadí všeho druhu..MiniskleníkyPro efektivní klíčení..
    Když příště budete chtít hnojit, tak až jak rajčata začnou kvést. Také postřik rostliny roztokem z chaluhy dvakrát nebo třikrát za sezónu zvyšuje sílu, což pomáhá popínavým rostlinám orážet onemocnění.


Rajče tyčkové třešňové...

    Někteří zahrádkáři redukují rajčata tím, že přistřihnou přízemní výhonky, tzv. šlahouny nebo výhonky listů, které rostou z axilu listů. Axil je “véčko“ mezi hlavním kmenem (stonkem) a bočními větvemi.
     Pokud však žijete ve vlhkých oblastech, kde mohou být problémem škůdci jako jsou slimáci a hlemýždi nebo máte omezený prostor na práci, pak ve svém zájmu rajčata nechte růst po tyči a snažte se je dostat dál od země. Jestli jste se rozhodli připojit své rostliny ke kolíku, kleci nebo mřížce, udělejte to, když jsou ještě malé, tak nepoškodíte větve nebo kořeny. Pro přivázání rostliny ke kleci použijte nějaký tenký plátěný pásek nebo pásek z přírodních materiálů. Nepoužívejte cokoli, čím se dá rostlina k tyči připevnit. Nevhodné jsou například dráty nebo řetězy.


Rajče tyčkové Orkado F1

    Abyste se vyhnuli půdním nákazám, vytvořte si na zahradě tříletý harmonogram střídání sadby a zasaďte na ni vaše rajčata a obměňujte je s nepříbuznými plodinami, jako jsou kukuřice, fazole nebo salát nebo zde vypěstujte krycí plodinu. To vám umožní osvítit půdu sluncem a přerušit cyklus nákazy. Ujistěte se, že nesadíte rajčata na stejné místo, kde jiné druhy rostlin ze stejné čeledi (papriky, lilky a brambory) rostly v předchozích dvou letech. To pomůže k zachování jejich zdraví. Jestliže to není možné, pěstujte rostliny odolné proti nákaze, pokud si myslíte, že je vaše půda nakažena vadnutím Fusarium nebo Verticillium.
    Dobrý den, mohli by jste mi doporučit konkrétní přípravek pro " Set pro květy" viz: "Použijte Set pro květy, což je čistě přírodní produkt, šetrný k životnímu prostředí. Je to přirozený rostlinný hormon, který pomáhá květům vytvořit plody navzdory špatnému počasí a produkovat větší masitější rajčata s menším množstvím semínek. Použijte jej na začátku sezóny a vaše rajčata budou zralá až o tři týdny dříve. Až budou květy v plném rozkvětu, pravidelně je stříkejte a budete mít větší sklizeň po celou sezónu. Je možné jej použít také pro větší plodnost okurek, melounů, lilků, jahod a paprik. " Děkuji František Starý fstary@volny.cz


Rajče tyčkové melounov...

    To, že jsou rajčata příliš promočená nebo naopak příliš suchá, způsobuje začátek jejich problémů. Takže se snažte udržet půdu vlhkou, ale ne mokrou. Vím, že je mezi těmito pojmy velmi tenká hranice, proto zalévejte podle potřeb rostliny. Jestliže potřebují být zalévány každé ráno, protože během léta u vás teploty stoupají i pře 38°C, pak je to v pořádku. Pokud žijete v oblastech, kde je poměrně chladno celý den, potom stačí zalévat každé 2 – 3 dny.
     NadzemníCibuleMangoldPažitkaPetrželPórŘeřichaRukolaSalátŠpenátKvětákKozlíčekBrokoliceBrukevČekankaFenyklKadeřávekKapustaKedlubenKoprZelí
     letničkyAksamitníkVilecStračkaSlunečnicePetůnieOstálkaNevadlecMákLobelkaLimonkaLichořeřišniceLaskavecChrpaHledíkAstraNestařec
    novinkaKvalitní holanská hnojiva:Plagron, Hesi, Atami, BioBizz a Canna Pomocné produktySprávná zálivkaNové konve spektra barev..PostřikovačeRuční a tlakové postřikovače..
    Nejčastější otázky, které dostávám od jara až do počátku podzimu se týkají právě správného pěstování rajčat (semena rajčat) a toho, jak napravit nebo se vyhnout problémům s pěstováním spojeným. Všichni rádi pěstujeme rajčata, ale i ony mají své mouchy. Dal jsem tedy dohromady komplexní článek, kde popořadě odpovídám na všechny možné otázky a poradím všem, jak vypěstovat různé typy rajčat úspěšně, sebejistě, ale hlavně jednoduše.


Rajče keříčkové ODEON ...

    Návodyčtěte zajímavosti ze světa bylinek, rady a návody> píšeme o bylinách..Nejčtenější 1. tymián 2. oregáno 3. bylinky do stínu 4. levandule 5. bazalka

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00