Jak na věc


radostínská rašeliniště

Radostínská mládež žije divadlem

    Velké rybníky byly na toku řeky Doubrava. Na hlavním pramenu jsou rybníky Doubravníček a Doubravník (rozloha 9 hektarů). Doubravník leží jižně od Hluboké za návrším Vysoké pole v nadmořské výšce asi 600 m. Rybník byl vybudován asi v letech 1670–80 majiteli panství Ditrichštejny. V letech 1930–59 byl majetkem Lesního družstva Přibyslav, po jeho zestátnění jej převzalo Státní rybářství. V roce 1995 bylo Lesní družstvo obnoveno a rybník byl vrácen. V roce 2015 byla provedena rozsáhlá oprava hráze a výpustě, také byly opraveny cesty v okolí a po koruně hráze.
    Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.
    Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.
    Obsah Velkomeziříčska je chráněn autorským právem, které vykonává vydavatel. Jakékoliv užití článků a fotografií z tištěné či elektronické podoby Velkomeziříčska včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu vydavatele – Jupiter club, s. r. o., Velké Meziříčí – ZAKÁZÁNO.


Portál kulturního a přírodního dědictví Kraje Vysočina

    Rekreační Rybník u Krucemburku. U rybníka je autokempink a je možnost ubytování jednak ve zděném objektu a v dřevěných ubytovnách. Informace o ubytování jsou na telefonním čísle: 569 698 710-1. V blízkosti rybníka se nachází chráněný přírodní výtvor Řeka. Na území této rezervace je vstup zakázán. Pohled na CHPV je ze silnice u Hluboké. Dále je v blízkosti rybníka i rezervace Štíří důl. více...
    Rybník Velké Dářko je největší vodní plochou Českomoravské vrchoviny. Celý jeho obvod kopíruje naučná stezka Velké Dářko s řadou zastavení s krásnými výhledy na rybník. Naučná stezka prochází i NPR Dářko a zasahuje i do NPR Radostínská rašeliniště. Po celém obvodu stezky jsou rozmístěny informační tabule. Nejvhodnějšími nástupními místy jsou obce Radostín, Karlov a Škrdlovice.


Příroda | Portál kulturního a přírodního dědictví Kraje Vysočina

    Radostínská škola představuje místo, které poskytlo vzdělání nepřebernému množství žáků. Tímto zveme všechny bývalé žáky, jejich učitele, zaměstnance a další zájemce na oslavu, jež nabídne nejen milé setkání s lidmi, kteří neodmyslitelně patří k životu školy, ale také zábavný program. Postarají se o něj žáci 1. až 9. třídy. Ve 14 hodin se všichni účastníci oslavy shromáždí v tělocvičně školy, kde ředitel Mgr. Jan Hladík a starosta obce Josef Fabík pronesou své projevy. Po prezentacích žáků si hosté budou moci prohlédnout třídy a další prostory školy. Od 16 do 17 hodin vystoupí v tělocvičně Radostínská kapela, která se postará o hudební doprovod oslavy. Ve školní jídelně proběhne neformální posezení, k němuž se bude podávat káva, čaj a koláčky. Nenechte si ujít tento výjimečný den a navštivte 26. listopadu 2016 Základní a Mateřskou školu v Radostíně nad Oslavou.
    Základní a Mateřská škola Radostín nad Oslavou oslaví již 80. výročí založení, a to v sobotu 26. listopadu 2016. "Nenechte si tento výjimečný den ujít," zvou zaměstnanci a žáci školy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00